Minerał życia. Nowa piosenka zespołu Kombi

20 stycznia 2021, 13:30
Mateusz Groen
KOMBI - Minerał życia:

Kombi, czyli zespół stworzony przez Sławomira Łosowskiego, w tym roku obchodzi jubileusz 45-lecia. Z tej okazji 19 stycznia ukazał się utwór "Minerał życia", który też zapowiada nową płytę trójmiejskiej formacji.Wydarzenia online


"Minerał życia"Piosenka "Minerał życia" to zapowiedź nowej płyty zespołu, która ma zostać wydana w 2021 r. Utwór ma klasyczny "kombiowy" styl, w którym to syntezatory odgrywają kluczową rolę. Tak jak i cała płyta, piosenka została nagrana w czasie trwającej pandemii w 2020 r. Usłyszymy w niej partie gitary basowej, perkusję oraz nie zabraknie wspomnianych już wcześniej charakterystycznych dla zespołu syntezatorów, samplera i vocodera.

- Jej bardzo wyrazisty charakter podkreśla tekst, którego tematem jest zagubienie się narratora (może nim być każdy z nas) w poszukiwaniu szczęścia gdzieś daleko, podczas gdy jest ono bardzo blisko, czasem wprost pod ręką. Szczęście symbolizuje w piosence tytułowy minerał życia, gwarantujący znalazcy to, co najważniejsze i co wyzwala energię życiową. Tym minerałem życia najczęściej jest ukochana osoba, ale może też być inna wartość, jak wolność, ojczyzna, dom, natura, religia, zdrowie, sztuka - opisują utwór twórcy.

Nowa epka od zespołu Byty. Elektronika w sensualnym wydaniuMuzycy na nowym albumie pragną pokazać unowocześnione brzmienie Kombi, oparte na różnych nastrojach, melodiach i motywach, jednak zachowując znany wszystkim klimat.

Co sądzicie o nowym brzmieniu zespołu Kombi?