Kino samochodowe na Placu Zebrań Ludowych

31 maja 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
mJ

W sobotni wieczór Plac Zebrań LudowychMapka zamienił się w kino samochodowe. Wieczorny seans "La La Land" w wygodnych fotelach aut obejrzało około 100 osób. Kino samochodowe to część obchodów Święta Miasta, ale niewykluczone, że ta rozrywka zostanie w tym miejscu na dłużej, a na ekranie wyświetlane będą koncerty popularnych muzyków.REPERTUAR KIN SAMOCHODOWYCH

Sezon na kina samochodowe w Trójmieście został zainaugurowany tydzień temu. Po pierwszym weekendzie projekcji pewne było, że ta forma rozrywki przypadła do gustu mieszkańcom Gdańska, Gdyni i Sopotu. Przypomnijmy, że inauguracja odbyła się w trzech lokalizacjach: przy gdyńskiej arenie, przy Operze Leśnej w Sopocie oraz gościnnie przy gdańskim lotnisku. Teraz przyszła pora kina na Placu Zebrań Ludowych.

W Gdańsku przygotowano kino na 107 pojazdów. W sobotę na ekranie o wymiarach 12 na 7 metrów odbyły się projekcje dwóch filmów: "Amazonia. Przygody Małpki Sai" oraz "La La Land". Niestety, frekwencja nie dopisała. Podczas pierwszego filmu przed ekranem zaparkowało niespełna 30 aut. Natomiast wieczorna projekcja przyciągnęła nieco więcej samochodów, bo około 50. Jak potwierdzają organizatorzy: na główny film zarejestrowano 100 aut.

Wpływ na niską frekwencję mógł mieć fakt, że dwa dni wcześniej film "La La Land" został wyemitowany w TVP2.

Wjazd do kina samochodowego był bezpłatny. Bez biletu, ale po uprzedniej rejestracji i za okazaniem paragonu z jednego z lokali gastronomicznych z Gdańska. Taka forma "opłaty" ma na celu wesprzeć lokalnych przedsiębiorców.

W niedzielę drugi dzień kina samochodowego. O godz. 17 pokazany zostanie film "Praziomek Godzina", a o godz. 21:30 "Prawda".

Organizatorzy gdańskiego kina samochodowego planują małą niespodziankę dla miłośników muzyki. Niewykluczone, że na Placu Zebrań Ludowych w formie kina samochodowego regularnie pokazywane będą koncerty znanych artystów.

Czytaj także: Wracają kina. W Trójmieście nie wszystkie otworzą się 6 czerwca

Czy kina samochodowe powinny być organizowane regularnie?
56%

tak, to świetna rozrywka

25%

raczej tak, jeśli są chętni

9%

raczej nie, szybko się znudzi

10%

nie, klasyczne kina są lepsze

zakończona

łącznie głosów: 646

mJ