Kino samochodowe też w Gdańsku

22 maja 2020, 14:25
Alicja Olkowska

Ci, którzy tęsknią za wspólnym oglądaniem filmów, będą mieli w czym wybierać. W Trójmieście w sezonie cyklicznie działać będą aż dwa kina samochodowe - w Sopocie i Gdyni (seanse ruszają już 22 maja - sprawdź tutaj). W piątek Gdańsk ogłosił swoją propozycję: 30 i 31 maja na placu Zebrań Ludowych "zaparkuje" tymczasowe kino samochodowe. Co ważne, wjazd nie będzie biletowany, ale jest warunek: przepustką będzie paragon z jednej z gdańskich restauracji. Wydarzenie odbędzie się w ramach dwudniowej akcji Czas na Gdańsk.Kino samochodowe w Trójmieście - wszystkie seanse


Wracają cykliczne imprezy pod chmurką. Od piątku, 22 maja, regularnie działać będą w Trójmieście aż dwa kina samochodowe: jedno w Sopocie na parkingu przy Operze LeśnejMapka i w Gdyni na parkingu przy Gdynia ArenieMapka. Na dwa dni kino samochodowe zagości też w Gdańsku - pokazy odbędą się 30 i 31 maja na placu Zebrań Ludowych.

- Wszyscy, którzy tęsknią za kinem i oglądaniem filmów na wielkim ekranie, w końcu będą mogli z tego skorzystać. W ostatnią sobotę i niedzielę maja na placu Zebrań Ludowych pojawi się kino samochodowe na 100 pojazdów, z ekranem o wymiarach 12 na 7 metrów - czytamy w komunikacie prasowym UM Gdańsk.
Ważna wiadomość jest taka, że na teren kina wjedziemy bez biletu, ale za okazaniem paragonu z jednego z lokali gastronomicznych z Gdańska. Ma to wesprzeć w trudnym czasie przedsiębiorców. Listę lokali, które biorą udział w akcji, można znaleźć tutaj.

Czytaj też: Od piątku kino samochodowe w Gdyni i Sopocie

Przypominamy: w piątek, 22 maja, działają trzy kina samochodowe. W Sopocie przy Operze Leśnej, w Gdyni przy Gdynia Arenie oraz na lotnisku w Gdańsku. W sobotę, 23 maja, działają dwa kina: w Gdyni oraz ponownie na lotnisku.

Tutaj wszystkie informacje na temat działających w piątek i w sobotę kin samochodowych w Trójmieście

Najpierw trzeba zarezerwować bilet, potem zamówić jedzenie w jednym z gdańskich lokali. Paragon pokazujemy przy wjeździe do kina wraz z potwierdzeniem rejestracji z kodem QR wygenerowanym przez aplikację. Tutaj instrukcja obsługi.

Rejestracja ruszy we wtorek, 26 maja, i potrwa do piątku, 29 maja. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc jedna osoba jest uprawniona do rejestracji samochodu osobowego wyłącznie na jeden wybrany seans filmowy.

W programie dwa seanse dziennie: o godz. 17 dla dzieci i o 21:30 dla dorosłej widowni. Zobaczymy takie filmy, jak: "Amazonia. Przygody Małpki Sai" i "La La Land" (sobota) oraz "Praziomek Godzina" i "Prawda" (niedziela).