Klub Metro we Wrzeszczu kończy działalność

20 lutego 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Julia Rzepecka
Klub Metro działał przy ul. Miszewskiego 12/13 we Wrzeszczu, najczęściej odwiedzali go mieszkający w okolicznych akademikach studenci. Więcej zdjęć (6)

Klub Metro działał przy ul. Miszewskiego 12/13 we Wrzeszczu, najczęściej odwiedzali go mieszkający w okolicznych akademikach studenci.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Klub Metro działał przy ul. Miszewskiego 12/13 we Wrzeszczu, najczęściej odwiedzali go mieszkający w okolicznych akademikach studenci.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Po 25 latach zamknął się znany wśród studentów klub Metro przy ul. Miszewskiego we Wrzeszczu. Jak poinformowali zarządcy lokalu, przyczyną były problemy przy pracach instalacyjnych, a następnie niemożność przedłużenia umowy wynajmu lokalu.Dobre kluby i dyskoteki w Trójmieście - ranking


"Drodzy Goście, z wielkim żalem, bólem i przykrością informujemy, że klub Metro nie będzie już czynny. 25-letnia działalność, a w tym siedmioletnia jako klub muzyczny Metro o profilu rockowym, właśnie dobiegła końca" - czytamy na facebookowym profilu klubu.
Jak się okazuje, przeszkodą były najpierw niespodziewane prace instalacyjne, które nagle przerwały działalność klubu, a następnie kończąca się umowa wynajmu, której nie udało się przedłużyć.

- Robiliśmy wszystko, a nawet więcej, aby ją przedłużyć, ale niestety nie udało się. W naszej pamięci na zawsze pozostaną wspólne z wami imprezy, koncerty, akcje charytatywne, przetańczone noce i wasze uśmiechy na twarzach - czytamy na FB.
Czytaj też: Cafe Absinthe kończy działalność

Klub Metro działał w centrum Wrzeszcza, pomiędzy uczelniami i osiedlami studenckimi. W lokalu dostępne były cztery pomieszczenia: pub, sala taneczna i koncertowa oraz palarnia. Regularnie organizowano tu różnego rodzaju imprezy, od koncertów (często rockowych), po taneczne dyskoteki z muzyką elektroniczną.

5
miejsce: Puby
w rankingu Puby
Pub u sąsiadów
Gdynia, Wielkopolska 401


W miejscu klubu Metro ma powstać nowa restauracja.

- Chcemy, żeby restauracja była kompatybilna z reaktywującym się w pobliżu Sports Pub'em - mówił manager, Michał Jasiewicz. - To ma być miejsce, w którym będzie przede wszystkim kuchnia polska, ale nie tylko. Jeśli chodzi o wnętrze myślimy o wykorzystaniu drewna, starych cegieł, będzie też mocniejsze oświetlenie. Wieczorami jednak je przygasimy, żeby stworzyć odpowiednią atmosferę na koncerty, występy, może nawet tańce.
Impreza w klimacie Flower Power w klubie Metro (film archiwalny):
Czy często odwiedzałe(a)ś klub Metro?
11%

tak, tam odbywały się najlepsze imprezy

15%

często w czasie studiów, później już mniej

19%

od czasu do czasu

14%

rzadko, to nie mój klimat

41%

nie, nigdy tam nie byłe(a)m

zakończona

łącznie głosów: 2172