Kobiety są piękne w każdym rozmiarze! Niezwykły pokaz mody w Hotelu Sopot

13 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Ewa Palińska
Michał Starost wziął sobie do serca wyzwanie rzucone mu przez organizatorów akcji "Aż sobie zazdroszczę". W jego kreacjach zjawiskowo prezentowały się zarówno dorosłe, jak i małe modelki. Więcej zdjęć (3)

Michał Starost wziął sobie do serca wyzwanie rzucone mu przez organizatorów akcji "Aż sobie zazdroszczę". W jego kreacjach zjawiskowo prezentowały się zarówno dorosłe, jak i małe modelki.

Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Michał Starost wziął sobie do serca wyzwanie rzucone mu przez organizatorów akcji "Aż sobie zazdroszczę". W jego kreacjach zjawiskowo prezentowały się zarówno dorosłe, jak i małe modelki.

Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Dotychczas wielka moda i blask reflektorów były zarezerwowane dla modelek w rozmiarze 34. Organizatorzy akcji "Aż sobie zazdroszczę" postanowili jednak przypomnieć, że kobieta jest piękna w każdym rozmiarze, oddając modowy wybieg we władanie nie tylko zawodowym, ale i debiutującym modelkom, o różnorodnych wymiarach czy typach sylwetki. Wydarzenie, które odbyło się w sobotni wieczór w Hotelu Sopot, połączono ze zbiórką funduszy dla podopiecznych fundacji Rak'n'Roll oraz dla Pomorskiego Centrum Onkologii w Gdyni.Ze stereotypowym myśleniem na temat kanonów kobiecego piękna Aleksandra Dejewska - inicjatorka akcji "Aż sobie zazdroszczę", walczy od dłuższego czasu. Problem wyidealizowanych wyobrażeń na temat własnej sylwetki zna z autopsji. Sama wygrała walkę z bulimią, dlatego dziś angażuje się w liczne akcje mające na celu zwrócenie uwagi na problem braku akceptacji własnego ciała u kobiet. W ubiegłym roku, dla przykładu, stanęła w centrum Sopotu w samej bieliźnie i opasce na oczach, poddając swoje ciało ocenie przechodniów.

Zobacz też: Nietypowy pokaz w centrum miasta. Półnaga kobieta walczy o akceptację

Sobotnia akcja w Hotelu Sopot stanowiła finał dotychczasowych działań odbywających się pod szyldem "Aż sobie zazdroszczę".
O wydarzeniu informowaliśmy w naszym kalendarzu imprezoraz w cyklu Planuj tydzień

Wydarzenie rozpoczęło się od minirecitalu Anny Marii Wiśniewskiej, która zaprezentowała kilka standardów jazzowych do podkładu z płyty. Po jej występie rozpoczęła się najważniejsza część imprezy - cztery krótkie pokazy mody.

Podczas imprezy zbierano pieniądze dla podopiecznych fundacji Rak'n'Roll oraz dla Pomorskiego Centrum Onkologii w Gdyni. Więcej zdjęć (3)

Podczas imprezy zbierano pieniądze dla podopiecznych fundacji Rak'n'Roll oraz dla Pomorskiego Centrum Onkologii w Gdyni.

Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Podczas imprezy zbierano pieniądze dla podopiecznych fundacji Rak'n'Roll oraz dla Pomorskiego Centrum Onkologii w Gdyni.

Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Wyzwanie, polegające na ubraniu modelek w różnych rozmiarach i o różnych typach sylwetek, organizatorzy akcji rzucili zarówno polskim markom, jak i lokalnym projektantom, m.in. znanemu z programu "Project Runway" i pochodzącemu z Gdyni Patrykowi Wojciechowskiemu. Na wybiegu zobaczyliśmy również kolekcję Made in Poland marki Mohito, która w całości była wyprodukowana w Polsce.

Fenomenalne wrażenie zrobił zwłaszcza (nie tylko na mnie) pokaz przygotowany przez Michała Starosta - organizatorzy, rzucając mu wyzwanie, nie mogli spodziewać się lepszego efektu! Na wybiegu zobaczyliśmy modelki w różnym wieku, o różnych typach sylwetki, w kreacjach podkreślających ich atuty do granic możliwości. Co więcej, kilka modelek wyszło na wybieg z córkami (w wieku od kilku miesięcy do kilku lat), przy czym kreacje małych dam ściśle współgrały z kreacjami mam. Każdy z prezentowanych strojów wydawał się być zaprojektowany, skrojony i uszyty ściśle pod konkretną modelkę, podkreślając wszelkie atuty jej sylwetki. Nie bez znaczenia jest również fakt, że mamy w towarzystwie swoich córek prezentowały się jeszcze bardziej naturalnie i atrakcyjnie.

W programie znalazła się również aukcja charytatywna. Przedmioty, które nie znalazły nabywców, zostaną wystawione na akcję internetową. Więcej zdjęć (3)

W programie znalazła się również aukcja charytatywna. Przedmioty, które nie znalazły nabywców, zostaną wystawione na akcję internetową.

Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

W programie znalazła się również aukcja charytatywna. Przedmioty, które nie znalazły nabywców, zostaną wystawione na akcję internetową.

Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Bardzo zainteresowała mnie również prezentacja finałowa, przygotowana przez Bosa Club. Kreacje charakteryzujące się synergią klasyki, współczesności i bieżących trendów we wzornictwie z pewnością przypadną do gustu paniom, które choć lubią ubierać się "na luzie", w pracy muszą stosować się do zasad biznesowego dress code'u.

W programie znalazła się też aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie dla podopiecznych fundacji Rak'n'Roll oraz dla Pomorskiego Centrum Onkologii w Gdyni. Zainteresowanie licytowanymi przedmiotami nie było jednak zbyt duże, przez co nie wszystkie znalazły nabywców. Te, które nie wzbudziły zainteresowania, zostaną wystawione na aukcję internetową - o szczegółach organizatorzy poinformują na swoim fanpage'u. Wieczór zakończyła prelekcja na temat m. in. zdrowotnych właściwości win, wygłoszona przez Przemysława Andrzeja Gwardzika.

Choć cel był szczytny, a program bogaty i interesujący, realizacja finału akcji "Aż sobie zazdroszczę" pozostawiała wiele do życzenia. Wydarzenie rozpoczęło się z opóźnieniem, panie prowadzące nie najlepiej radziły sobie z konferansjerką, dwukrotnie trzeba było zarządzić przerwę, ponieważ osób odpowiedzialnych za realizację kolejnych punktów programu nie było na sali. Uczestnicy niby nie narzekali (no chyba, że na brak sernika, którego degustację szumnie zapowiadano, a którego blisko połowa zgromadzonych osób nie miała możliwości spróbować, bo zniknął w mgnieniu oka), ale po ostatnim z pokazów mody tłumnie udali się do wyjścia, przez co na wykładzie o winach została tylko garstka. Podziwiam jednak kreatywność i zaangażowanie organizatorów licząc, że kolejne akcje zostaną zorganizowane zgodnie z programem, bez komplikacji i w pełni profesjonalnie.

Opinie (93) ponad 20 zablokowanych

 • Szkoda, że tego samego nie mówią o mężczyznach. (13)

  Wciskają stereotypy z gazet, a same wsuwają chipsy (to te popularne geny otyłości;)

  • 62 11

  • Faceci moze i sa szczupli ale za to z rozwiniętym mięśniem piwnym (10)

   Idź sobie na plaże- od tylu gość całkiem całkiem a z boku to juz tragedia

   • 16 9

   • cebulak (9)

    Byłem na plaży i widziałem też 90% grubych bab żrących bez umiaru

    • 29 4

    • cebulak (4)

     Żadna nie przebije tej nienażartej jałowej maciory z sejmu.

     • 11 3

     • Grodzkiej vel begowakiego już nie ma... (3)

      Chyba chodzi ci kodziarską tramwajarkę? To fakt. Jest tłusta i nienazaeta

      • 10 8

      • "nienazaeta" (2)

       Typowy analfabeta na usługach wydziału propagandy kc pis.

       • 0 3

       • Literówka, ćwoku (1)

        • 3 1

       • Literówka? ty odpadzie z pisuaru po trzech klasach ,nie wiesz co to znaczy.

        • 1 0

    • Kobiety przez nature sa tak przystosowane (3)

     Że aby wykarmić potomstwo donosić ciąże odkłada im się łatwiej tłuszczyk. Te wysuszone mają większe problemy z zajściem w ciąże. Faktem jest że duża dostępność wysoko przetworzego jedzenia obfitego w tłuszcze i

     Że aby wykarmić potomstwo donosić ciąże odkłada im się łatwiej tłuszczyk. Te wysuszone mają większe problemy z zajściem w ciąże. Faktem jest że duża dostępność wysoko przetworzego jedzenia obfitego w tłuszcze i węglowodany sprzyja podążaniu w kierunku otyłości. Są kobiety które przez całe życie walczą z wagą i drobne odstępstwa od tej diety (zmiany hormonalne cyklu stresy bądź zwyczajna ludzka chęć pojedzenia czegoś smacznego) skutkują od razu bezlitosnym dodatkowym nadbagażem z którym nie jest łatwo ani walczyć ani wykonywać codziennych czynności ani się ubierać

     • 8 5

     • Doceniam ton i rzeczowość powyższej wypowiedzi. (2)

      Wyróżnia się spośród wrzasku "mądrych inaczej". Jednak nie mam wątpliwości, że 99% kobiet z nadwagą sama sobie jest winna. Współcześnie nadwaga i otyłość to epidemia. Nie "drobne odstępstwa", tylko brak jakiejkolwiek

      Wyróżnia się spośród wrzasku "mądrych inaczej". Jednak nie mam wątpliwości, że 99% kobiet z nadwagą sama sobie jest winna. Współcześnie nadwaga i otyłość to epidemia. Nie "drobne odstępstwa", tylko brak jakiejkolwiek dyscypliny i wchłanianie dużych ilości cukru oraz niechęć do wysiłku fizycznego, ogólne lenistwo, degręgolada i rujnujące przekonania wciskane przez cały przemysł produkcji babskich farmazonów. Szczupłość nie przeszkadza w ciąży - z pewnością otyłość bardziej. Nadmierne tycie w ciąży jest również niepotrzebne i niewskazane. Należy promować zdrowie i brak nadwagi, a nie odwrotnie. 99% kobiet sama funduje sobie nadwagę, z własnej winy.

      • 5 2

      • ty dęgręgolado (1)

       Degrengolada, jak już. łatwo wam oceniać. Kobiety walczą z hormonami a wszędobylska żywność przetworzona nie daje szans na normalne wagi-no chyba, że jest się utrzymanką i jedynym zajęciem jest jedzenie w fit restauracjach oraz trening z osobistym trenerem. Normalna, samotna matka nie ma czasu na ćwiczenia ani pieniędzy na zdrową żywność

       • 1 4

       • Na co nie ma pieniędzy, normalna inaczej?

        Na kasze? Marchew? Cebulę? Ile mam wymieniać? Sezam? Jogurty naturalne? Chude mięso? Sezonowe warzywa i owoce? Sorry, ale twierdzenie "nie mam czasu na zdrową żywność więc jestem gruba" jest absurdem. Nikt nie każe

        Na kasze? Marchew? Cebulę? Ile mam wymieniać? Sezam? Jogurty naturalne? Chude mięso? Sezonowe warzywa i owoce? Sorry, ale twierdzenie "nie mam czasu na zdrową żywność więc jestem gruba" jest absurdem. Nikt nie każe kupować "eko" - -to nie ma nic do rzeczy. Jemy ze 2 razy za dużo, a pochłanianie cukru to temat na cały rozdział. Poświęcić trochę czasu i ubrudzić rączek by zdrowo nakarmić siebie i dziecko się nie chce i tyle. Mi się chce. "Normalna, samotna matka" - sorry, ale to mnie też rozśmiesza-mówię to z całą świadomością powagi tematu. Większość matek nie jest samotna bo dziecko ma się we dwoje, a nie samemu. I podobnie jak z otyłością - większość sama sobie winna. Łepetynki wypchane farmazonami. Biedna dzieci - zwykle również grube i ogłupiałe. Howgh.

        • 4 1

  • To może proszę wstać z fotela i zrobić coś, żeby mówiono inaczej, a nie śmieszkować i krytykować w necie ;) ?

   • 2 4

  • Panowie, wyobrażacie sobie podobne imprezy organizowane przez mężczyzn i dla mężczyzn?

   Bo ja nie, buhahaha. "Aż sobie zadroszczę" dla mężczyzn z dużymi brzuchami albo dla łysych - hihihi. Musielibyśmy zidiocieć, prawda? Sam mam fryzurę Kojaka, a wolałbym Presleya, ale jakby mi ktoś zaproponował udział w

   Bo ja nie, buhahaha. "Aż sobie zadroszczę" dla mężczyzn z dużymi brzuchami albo dla łysych - hihihi. Musielibyśmy zidiocieć, prawda? Sam mam fryzurę Kojaka, a wolałbym Presleya, ale jakby mi ktoś zaproponował udział w takiej imprezie, to bym pękł ze śmiechu. Te samiczki nie czują, jak są w tym żałosne? One mają jakoś tak dziwnie w głowach, że wydaje im się, że jak się skrzykną w kilka, to mogą każdą brednię "przegłosować" i ona stanie się prawdą. Np., że szczupłe dziewczyny nie są bardziej atrakcyjne od tych z nadwagą...

   • 3 1

 • Prawdziwi faceci mają krągłości. (6)

  Więcej nie będę dodawał, zinterpretujcie to sobie sami.
  Od jakiegoś czasu uderza mnie skala otyłości w naszym kraju. Wiadomo że daleko nam do USA ale osobiście widzę zauważalną zmianę. Na ulicy, w galeriach

  Więcej nie będę dodawał, zinterpretujcie to sobie sami.
  Od jakiegoś czasu uderza mnie skala otyłości w naszym kraju. Wiadomo że daleko nam do USA ale osobiście widzę zauważalną zmianę. Na ulicy, w galeriach handlowych, w sklepach, na youtube. Coraz więcej grubych ludzi. Co ciekawe, w ogromnej większości kobiet. W czasach mojej młodości czyli jakieś 25 lat temu jedynych grubych ludzi widziałeś wśród dziadków.
  Ubrania nie leżą dobrze na ludziach otyłych!
  Na osobie szczupłej/fit niezależnie co założy to dobrze będzie wyglądać, a na grubej osobie choćby były to najlepsze ciuchy to nadal będzie gruba...

  • 55 18

  • Niestety masz rację (3)

   Jestem kobietą i walczę/ nie walczę ze swoim rozmiarem 40/42 (zależy od partii ciała i sklepu).
   Leniwy tryb życia, dieta czyli wszystko co jemy lub niestety nie jemy (głównie warzywa, ciemne pieczywko) i ilości

   Jestem kobietą i walczę/ nie walczę ze swoim rozmiarem 40/42 (zależy od partii ciała i sklepu).
   Leniwy tryb życia, dieta czyli wszystko co jemy lub niestety nie jemy (głównie warzywa, ciemne pieczywko) i ilości tegoż, jakość jedzenia, ale ns to czasem nie mamy wpływu. Wszystko to wpływa na wygląd naszej sylwetki. Nosiłam kilka lat temu rozmiar 36 ale troche za dużo folgowałem sobie z jedzeniem, troche hormony i voila!
   Fakt, jest dużo otyłych ludzi, wystarczy iść na plaże i popatrzeć sobie, ludzie w przeważającej ilości mąka nadwagę. I tez prawda, ze nawet świetne ciuchy nie wyglądają jakoś powalająco na troche za dużej sylwetce.

   • 12 6

   • Poluzuj gumkę kobitko

    Chcesz całe zycie sie katować, bo "miałam rozmiar 36"
    Dajcie juz sobie wszyscy na luz z tym terrorem smukłej sylwetki.

    • 19 13

   • Leniwy tryb życia? Pozazdrościć.

    U mnie-odwrotnie, i z tuszą też- nie mogę przytyć (lekarz zaleciła choć ze 3 kg).
    Podobno mam niedowagę.

    • 5 3

   • Jeżeli kobieta jest szczęściarą i ma figurę klepsydry to i w rozmiarze 42/44 wygląda dobrze

    Nie podoba mi się kult chudości za wszelką cenę, moda promująca anoreksję i wystające kości! Zdrowy rozsądek i dystans do siebie przede wszystkim.

    • 15 5

  • No i co z tego ze ktoś jest gruby???

   Co jest w tym przerażającego? Szczególnie dla ciebie. Przecież to nie ty jestes gruby.
   Komentowanie czyjegoś wyglądu, wagi, to buractwo level master.

   • 15 11

  • Masz racje

   Ale grubasy wciskają kit, ze im tak dobrze itp itd

   • 10 3

 • Mrnobody (4)

  Niee gruba baba, to gruba baba - nie wygląda dobrze. Faceci mają o siebie dbać, mają mieć sylwetki jak z okładek, brzuch u faceta jest FUJJJJ, a baby zawsze wszystko ubiorą w ładne słowa, żeby usprawiedliwić swoje

  Niee gruba baba, to gruba baba - nie wygląda dobrze. Faceci mają o siebie dbać, mają mieć sylwetki jak z okładek, brzuch u faceta jest FUJJJJ, a baby zawsze wszystko ubiorą w ładne słowa, żeby usprawiedliwić swoje lenistwo - "puszysta" Pani... - niee gruba baba. Facet ze zwisem, to facet ze zwisem a tłusta baba, to tłusta baba. Grubi ludzie nie są atrakcyjni niezależnie od płci

  • 70 28

  • A kto mówi o otyłości?

   Projekt promuje ruch body positive według którego każde ciało jest piękne pod warunkiem, że jest ZADBANE. Trochę więcej centymetrów tu czy tam nie musi oznaczać otyłości, a być efektem specyficznej budowy, przecież każdy

   Projekt promuje ruch body positive według którego każde ciało jest piękne pod warunkiem, że jest ZADBANE. Trochę więcej centymetrów tu czy tam nie musi oznaczać otyłości, a być efektem specyficznej budowy, przecież każdy z nas posiada unikalny kod DNA, nie jesteśmy identyczni.
   Zresztą czy ktoś jest otyły czy nie, może stwierdzić lekarz, a nie internetowy troll :)

   • 6 4

  • Racja!!!!!

   • 3 1

  • Zgadza się.

   Bardziej potrzebujemy akcji "Stop nadwadze, stop otyłości!". Po prawdziwa epidemia i patologia społeczna!
   Kilka dni temu wróciłem z synem z wakacji w Polsce. Był moment, że zastanawialiśmy się, czy w efekcie

   Bardziej potrzebujemy akcji "Stop nadwadze, stop otyłości!". Po prawdziwa epidemia i patologia społeczna!
   Kilka dni temu wróciłem z synem z wakacji w Polsce. Był moment, że zastanawialiśmy się, czy w efekcie programu 500+ nagle wszystkie Polki nie są w ciąży... Serio. Poprzyglądaliśmy się jednak i wychodzi, że większość Polek jest zwyczajnie paskudnie otłuszczona i dźwiga na brzuszyskach zwały tłuszczu :-( Najokropniej jest w miejscowościach wypoczynkowych nad wodą i ogólnie latem - gdy się poodsłaniają. Depresji można dostać - wzroku nie tylko nie ma na kim zawiesić, ale wręcz trzeba go odwracać ;-(
   Przejeżdżając przez Słowację, miałem wrażenie, że tam jest z kobietami o niebo lepiej.
   O brzuchach mężczyzn się nie wypowiadam bo mnie nie obchodzą. Mój jest płaski.
   Mniej się obżerać (tak o połowę), nie wchłaniać byle czego, nie żreć cukru, ruszać się dużo. 99% tłustych kobiet sama swojej szpetocie winna. Otłuszczenie jest niezdrowe, odpychające i niewygodne. Nie wyobrażam sobie seksu z otłuszczoną kobietą.

   • 6 2

  • Brawo! Wreszcie ktoś napisał prawdę. Kiedyś gruby był nazywany po imieniu a nie jak w dzisiejszej nowomowie puszysty. Nie ma się co oszukiwać, mężczyźni wolą szczupłe.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Katarzyna Konieczka

Katarzyna Konieczka

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Anna Maria Wiśniewska

Anna Maria Wiśniewska

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Anna Czarnowska , Paulina Marwińska i Aleksandra Dejewska

Anna Czarnowska , Paulina Marwińska i Aleksandra Dejewska

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Paulina Marwińska

Paulina Marwińska

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Łukasz Dusza

Łukasz Dusza

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Alain Mompert

Alain Mompert

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Przemysław Gwardzik

Przemysław Gwardzik

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz

Pokaz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Licytacja

Licytacja

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Paulina Marwinska i podczas iicytacji

Paulina Marwinska i podczas iicytacji

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Licytacja

Licytacja

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Anna Czarnowska i Paulina Marwińska podczas licytacji

Anna Czarnowska i Paulina Marwińska podczas licytacji

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Goście

Goście

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl