Kolędy i pastorałki. Koncerty w Trójmieście

16 grudnia 2019, 16:00
Aleksandra Wrona
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdzie wyrzucić choinkę po świętach

Grudzień i styczeń to jedyny moment w roku, kiedy na żywo możemy posłuchać kolęd i pastorałek. W najbliższym czasie czekają nas zarówno koncerty gwiazd, jak i okazje do wspólnego kolędowania.Kolędy i pastorałki: wszystkie koncerty


Przed świętamiNajwięcej koncertów czeka nas w grudniu. Udział w nich to dobra propozycja dla tych, którzy chcą wprawić się w dobry nastrój i poczuć ducha nadchodzących świąt.

W najbliższy wtorek Plama i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Katarzyny Goleckiej z akompaniamentem Ariela Suchowieckiego.

W środę w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku wystąpi Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego. W programie pojawią się różnorodne opracowania Antyfon Adwentowych na chór a cappella, chór mieszany z solistami oraz podwójny chór mieszany. Tego dnia możemy wybrać się też na koncert kolędowy chóru Słoneczko, który w Bibliotece z Pasją zaprezentuje tradycyjne i kaszubskie kolędy.

Dzień później, również w Bibliotece z pasją, odbędzie się świąteczna edycja Jam Session: Kolędować każdy może.

- Wspólnie pogramy i pośpiewamy znane, polskie oraz zagraniczne, kolędy, a teksty i podstawowe perkusjonalia dostaniesz na miejscu - zachęcają organizatorzy.
Widowisko "Betlejem w Gdyni" odbędzie się w styczniu

Mat. archiwalny

Koncert kolęd odbędzie się też na Wydziale Zarządzania UG, gdzie wystąpi wydziałowy chór "Non Serio". W piątek w Filharmonii Bałtyckiej usłyszymy Zakopower Kolędowo. W opisie wydarzenia czytamy:

"Zakopower Kolędowo" to dwa różne przeplatające się koncerty w czasie jednego wieczoru. W programie usłyszymy tradycyjne polskie kolędy i podhalańskie pastorałki, ale zdziwiłby się ten, kto spodziewa się tylko klasycznych wykonań. Utwory w tradycyjnym, góralskim, akustycznym wykonaniu (skrzypce, basy podhalańskie, dudy) mieszają się z tymi energetycznymi i nowocześnie zaaranżowanymi. Razem z Sebastianem i jego kolegami z zespołu widownia będzie mogła nie tylko zaśpiewać popularne kolędy, takie jak "Gdy się Chrystus rodzi" czy "Przybieżeli do Betlejem", ale również posłuchać, jak się kolędowało i do dziś nadal kolęduje na Podhalu."
Tego wieczoru kolędy zabrzmią też w Teatrze Boto, gdzie ULTRAmaryna zabierze słuchaczy w muzyczno-etniczną podróż po kolędach z całego świata.

Świąteczna muzyka w połączeniu z brzmieniem saksofonu to propozycja Batory Food Hall. O oprawę muzyczną zadba saksofonista Daniel Polkowski znany jako: Banan On Sax.

W przedświąteczną niedzielę Urząd Miasta Sopotu zaprasza na doroczny koncert kolęd i pastorałek. Wstęp na wydarzenie jest wolny, na miejscu będzie można nabyć płyty, z których dochód zostanie przekazany sopockiemu MOPS.

Po świętachTuż po świętach gdyński Infobox zaprasza mieszkańców Gdyni do wspólnego kolędowania z Akademią Głosów Tradycji. Mile widziani kolędnicy w przebraniu.

W sobotę w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się koncert kolęd Wokoło szopy w wykonaniu rodziny Pospieszalskich.

W niedzielę kościół św. Katarzyny zaprasza na wydarzenie Kolędy Świata, w trakcie którego będzie można usłyszeć takie świąteczne utwory, jak "Feliz Navidad", "White Christmas", "Have Yourself a Merry Little Christmas", "Jingle Bells" oraz najpiękniejszych polskich kolęd. Wokaliści wystąpią przy akompaniamencie jazzowego bandu Prestige Chamber Orchestra.

W pierwszym tygodniu stycznia Blues Club odwiedzi Grace Gospel Choir. Dyrygentka GGC, Anna Baranowska-Bober, opracowała gospelowe aranżacje polskich kolęd i pastorałek, które niedługo znajdą się też na płycie.

Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na wspólne kolędowanie z chórem Empire Gospel Choir (11 stycznia).

Pomysły na sylwestra w Trójmieście


W niedzielę, 12 stycznia, Ergo Arena zaprasza na kolejną odsłonę koncertów Kolędy Świata: TGD + Goście. TGD to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów zaliczanych do nurtu pop-gospel, który tym razem zabierze swoich słuchaczy w muzyczną podróż przez kontynenty i epoki.

Na zakończenie świątecznych koncertów Gdańsk odwiedzi Golec uOrkiestra (15 stycznia), a Gdynię widowisko Betlejem w Gdyni (17 stycznia). W Gdynia Arenie wystąpią m.in. Arka Noego, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Skubas, Robert Friedrich Litza, Mate.O, Marek Piekarczyk i Mietek Szcześniak.

W niedzielę, 19 stycznia w kościele NMP Matki Kościoła Halina Frąckowiak, wystąpi z repertuarem kolędowym.
Czy lubisz kolędować?
51%

tak, chętnie chodzę na koncerty kolęd i pastorałek

30%

tak, ale tylko w kameralnym gronie

19%

nie, nie przepadam za tym zwyczajem

zakończona

łącznie głosów: 197

Mogłeś jeszcze nie czytać