Kolędy, spotkania wigilijne i Gwiezdne Wojny. Planuj tydzień

19 grudnia 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Aleksandra Wrona

Świąteczny tydzień to idealny czas na spacer i podziwianie iluminacji.

Świąteczny tydzień to czas, kiedy dzieje się trochę mniej. Z drugiej strony mamy dzięki temu okazję, żeby zwolnić i poczuć trochę świątecznego klimatu. W tym celu warto wybrać się na spacer po oświetlonym Trójmieście lub na jeden z koncertów kolęd i pastorałek.Recenzja "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie"Kolędy, pastorałki, piosenki świąteczneW nadchodzącym tygodniu czeka nas sporo koncertów świątecznych. W piątek Filharmonię Bałtycką odwiedzi Zakopower Kolędowo, w Teatrze Boto Ultramaryna wykona kolędy świata, a w Batory Food Hall Banan On Sax zagra świąteczną muzykę. Dzień później w Katedrze Oliwskiej odbędzie się Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy - G.F.Händel - Mesjasz. Specjalny Koncert Świąteczny usłyszymy też w Sali Koncertowej PFK, a w Starym Maneżu Aga Zaryan, Matt Dusk, European Jazz Sextet wykonają świąteczne piosenki (bilety wyprzedane).

Dzień później Mała Gdyńska Filharmonia zaprasza dzieci na Świąteczny koncert w zimowej czapce. W Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sopocie odbędzie się Sopockie kolędowanie. Teatr Boto zaprasza na Bluesową wigilię.

KoncertyNie tylko kolędy czekają nas w koncertowym repertuarze na kolejny tydzień. W piątek Desdemona zaprasza na koncert Tribute to David Bowie, a w Protokulturze wystąpi Brahu 82 z gośćmi. W Teatrze Boto usłyszymy piosenki Jacka Kaczmarskiego, a w Filharmonii Bałtyckiej muzycy wystąpią w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu. W niedzielę w Starym Maneżu wystąpią The Dumplings (bilety wyprzedane).

Zakopower zaprezentuje tradycyjne polskie kolędy i podhalańskie pastorałki. Więcej zdjęć (2)

Zakopower zaprezentuje tradycyjne polskie kolędy i podhalańskie pastorałki.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Zakopower zaprezentuje tradycyjne polskie kolędy i podhalańskie pastorałki.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Imprezy kluboweDużo dni wolnych równa się dużo imprez klubowych. W piątkowy wieczór Metro zaprasza na Electric Dreams, w Bunkrze zagrają PZ i Stevens, a w Protokulturze Solomun. W Sassy odbędzie się impreza w kubańskich rytmach Road To Havana, równie gorąco zapowiada się Christmas Party, czyli świąteczna latinoteka w Dance Atelier. Dzień później klub Metro zaprasza na Rock Night połączone ze świąteczną zbiórką słodyczy dla dzieci, w Bunkrze wybuchnie muzyczna bomba, a w Sfinks700 usłyszymy Polish Techno.

Nadchodzący tydzień: spektakle


W Wigilię Sfinks700 zaprasza na tradycyjną Sfinksową Pasterkę. Pasterkowe imprezy odbędą się też w Cafe Absinthe i Protokulturze. W pierwszy dzień świąt Miasto Aniołów zaprasza na Christmas Party, w Sfinks700 zagra Duss, a w Protokulturze odbędzie się analogowe jam session dla zwierzaków. W czwartek pobawimy się m.in. w Cafe Absinthe, Ziemi i Nowym Haremie.

W trójmiejskich klubach pobawimy się przez cały okres świąteczny. Więcej zdjęć (2)

W trójmiejskich klubach pobawimy się przez cały okres świąteczny.

fot. 123rf / Vadim Guzhva

W trójmiejskich klubach pobawimy się przez cały okres świąteczny.

fot. 123rf / Vadim Guzhva

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaŚwiąteczny tydzień to czas, kiedy na mieście dzieje się trochę mniej. Warto w tym czasie wybrać się na spacer po świątecznych jarmarkach w Gdańsku i Gdyni, obejrzeć iluminacje w parku Oliwskim lub skorzystać z ostatniej szansy na wizytę w Wielkiej Fabryce Elfów. W sobotę w Oliwie odbędzie się uroczysta iluminacja szopki z piasku i wieczerza wigilijna. Gdańska Wigilia będzie miała miejsce w niedzielę na Długim Targu.

ASP zaprasza na Wielką Aukcję Mikołajkową w szczytnym celu. Przedświąteczna wymiana ubrań i dodatków odbędzie się w Bibliotece z Pasją, a 107 zaprasza na Kevin sam w Trójmieście, czyli świąteczną mieszankę impro. W schronisku Promyk odbędzie się Wigilia Braci Mniejszych, a Ziemia zaprasza na wystawę połączoną z aukcją charytatywną dla chartów - Psy z obrazów 2. Zwierzęta możemy też wspomóc udziałem w Świątecznej zbiórce dla zwierząt.

W Oliwie ponownie pojawi się szopka z piasku

Mat. archiwalny

Dla aktywnych
Kibicuj
Repertuar filmowy w Trójmieście: najlepsze filmy


KinoZ imprez najciekawiej zapowiadają się:
46%

koncerty kolęd i pastorałek

10%

imprezy klubowe w Wigilię i święta

16%

koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego

14%

szopka z piasku w Oliwie

14%

maratony "Gwiezdnych Wojen"

zakończona

łącznie głosów: 37

Opinie (4)

 • Fajne wydarzenia.

  Niech każdy spędza ten czas po swojemu. Bez musu, nacisku i spiny. Wesołych Chwil!

  • 5 0

 • (1)

  gdzie można uciec przed dzwonkami, kolędami, lastchristmasami? w lesie jest spoko, miasto męczy oczy i uszy od tygodni

  • 2 0

  • Tak. I jeszcze te reklamy i błyskotki.

   Też mam dość.

   • 0 0

 • kij ze świętami

  grunt zebysmy zdrowi byli!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.