Kolorowy festiwal cyrkowy w Stoczni Cesarskiej

13 czerwca 2021, 12:00
Mateusz Groen
AllCircus Festival:

Dok Cesarski na Stoczni Cesarskiej w sobotę zmienił się w centrum cyrkowe. Klauni, kuglarze, szczudlarze i akrobaci, to i wiele więcej atrakcji zobaczyliśmy na festiwalu Allcircus fest 2021. 12 czerwca każdy z odwiedzających poczuł się jak za dziecięcych lat, nawet pogoda nie przeszkodziła w zabawie.Imprezy w Trójmieście


Cyrkowe szaleństwo dla każdegoAllCircus Festival w Gdańsku został zorganizowany dzięki pieniądzom zebranym w crowdfundingu. Sobotnie wydarzenie w stoczni podzielone zostało dwie części. Część familijna, na którą zaproszone były rodziny z dziećmi, dla których zapewnione były animacje i warsztaty, trwała do godziny 17. Druga część przeznaczona dla starszego widza odbyła się po 17, a punktem kulminacyjnym było fire show. W industrialnych przestrzeniach występ ten zrobił spore wrażenie.

Jako jedni z pierwszych wystąpili bębniarze z Kukakike. Krzysztof Kostera wykonał niesamowity pokaz akrobacji na drabinie. Dwukrotnie odbyła się kolorowa parada z artystami Mosaic, następnie wystąpił zabawny Klaun Pinezka, który rozbawił dzieci niemal do łez. O godzinie 17 Jan Elf porwał ludzi beatboxem i zakończył swoim występem część familijną. Rozbawione dzieci biegały i wspólnie z artystami na szczudłach w kolorowych strojach puszczały gigantyczne bańki mydlane. Prócz baniek, dzieci miały okazję pomalować sobie w pstrokate wzorki twarze. Przerywnikami były konkursy z nagrodami i zumba z Moniką Tran Van. Mimo zmiennej pogody i momentami padającego deszczu pozytywna energia panowała na festiwalu do samego końca.

Następnie od godziny 17:30 do 19 nastąpiła przerwa, podczas której grał DJ, a odwiedzający miejsce uczestnicy mogli napić się i coś przekąsić. Impreza wróciła około godziny 20 w tanecznym stylu, ponieważ odbył się pokaz tańca brzucha. Następnie zagrało na żywo Trio muzyczne - Trio or more. Na koniec zaś odbył się zwieńczający wydarzenie pokaz fire show. Przy zachodzącym słońcu wijące się sznury ognia wyglądały zjawiskowo.

Czytaj też: Stocznia w analogu. Fotograficzny spacer Ilford Photo Walk za nami

Artyści dostosowywali atrakcje do panujących warunków pogodowych i w razie konieczności przenosili je pod zadaszony namiot sferyczny. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych wspaniałym widowiskiem była wesoła parada z udziałem wszystkich artystów Mosaic. Wśród nich zobaczyliśmy lustrzaną parę, która wyglądała iście jak wyjęta z bajki, byli też szczudlarze, kuglarze, artyści na jednokołowcach, mim oraz klaun Pinezka, któremu asystowała inna postać - babcia komediantka, która wykonywała kuglarskie sztuczki. Dodatkowo Pinezka w swoim show wykorzystał marionetki, które sprawnie animował.

Czytaj też: Taniec w powietrzu. Akrobacje, których możesz się nauczyć

Zabawy było do wyboru, do koloru, jednak jeżeli ktoś zgłodniał, miał okazję również posilić się burgerem z frytkami czy, jak to bywa w cyrku - popcornem. Na festiwalu cyrkowym było kilka food trucków. AllCircus Festival okazał się imprezą ciekawą, różnorodną i kolorową. Czuć było, że zarówno publiczność, jak i artyści cieszą się ze wspólnego spotkania. Po wielu miesiącach siedzenia w domach zarówno dzieci, jak i dorośli byli zachwyceni z wydarzenia, które odbyło się nad Motławą.
Czy za dziecka lubiłeś cyrk?
35%

tak, zawsze lubiłem

20%

tak, ale byłem niewiele razy

7%

nie wiem, bo nigdy nie byłem(am)

38%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 200