stat

Koncert Guns N' Roses: jak dojechać i wrócić?

19 czerwca 2017, 15:00
Łukasz Stafiej

Wtorkowy koncert Guns N' Roses będzie największym wydarzeniem muzycznym tego roku w Gdańsku. Podpowiadamy, jak dojechać na Stadion Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska i jak wrócić komunikacją miejską.Organizatorzy z agencji Live Nation spodziewają się we wtorek na koncercie Guns N' Roses około 40 tysięcy widzów. Bramy zostaną otwarte o godz. 17:30 (pół godziny wcześniej wejdą fani z biletami typu Early Entrance). O godz. 18:45 na scenie występować będzie Doda, o 19:35 pojawi się formacja Killing Joke. Występ Guns N' Roses potrwa od godz. 20:45 do godz. 23. Ceny biletów zaczynają się od 227 zł.

Zmiany drogowe i parkingi

Jeśli wybieramy się samochodem, musimy liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu - od późnego popołudnia drogi dojazdowe do stadionu w Letnicy będą z pewnością zakorkowane. Z ruchu zostanie wyłączona ul. Uczniowska. Wjazd od ul. Marynarki Polskiej na ul. Żaglową będzie możliwy do godz. 16. Potem tylko od ul. Pokoleń Lechii Gdańsk z kierunku Węzła Harfa zobacz na mapie Gdańska (ruch jednokierunkowy).

Tym samym wjazd na płatne (40 zł) parkingi stadionowe P4 i P3 odbywał się będzie z Węzła Harfa, a następnie zgodnie z kierunkiem ruchu ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Po ich zapełnieniu samochody kierowane będą do wyjazdu na ul. Marynarki Polskiej i na parkingi miejskie.

Tymczasowe parkingi wyznaczono w następujących miejscach: Marynarki Polskiej na odcinku za rondem od ul. Uczniowskiej (rondo) do ul. Wyzwolenia (w obu kierunkach); w ciągu al. Macieja Płażyńskiego, na odcinku od skrzyżowania z tzw. Nową Gdańską do al. Hallera na obu kierunkach; na al. Hallera, na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Wczasy (w obu kierunkach); na prawych pasach w obu kierunkach ul. Marynarki Polskiej i Jana z Kolna od budynku nr 171 do końca jezdni. Parkingi czynne będą od godz. 16.

Bezpłatna SKM

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego zobacz na mapie Gdańska do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Pociągi kursować będą co 20 minut od godz. 16:40 do godz. 19:20, ostatni odjedzie o godz. 19:30. Po koncercie pierwsza kolejka ze stadionowego peronu odjedzie o godz. 23, kolejne o godz.: 23:00, 23:10, 23:20, 23:38, 23:56, 0:19, 0:32, 0:50. Przejazd trwa 6 minut. Samochód warto zostawić w centrum, w okolicach Zieleniaka lub Europejskiego Centrum Solidarności zobacz na mapie Gdańska.

Tramwaje i autobusy

Z centrum najwygodniej dojechać linią tramwajową nr 7, która w godzinach 17:30 - 20:30 kursować będzie co około 10 minut. W tych samych godzinach autobusy linii 158 pojadą co około 10 minut wg zmienionego rozkładu jazdy - bezpośrednio al. Płażyńskiego, czyli bez wykonania zjazdu przez ul. Marynarki Polskiej, ul. Żaglową i ul. Pokoleń Lechii.

Uwaga, po zakończeniu koncertu między stadionem a Węzłem Kliniczna nie będą kursować żadne tramwaje. O godz. 23 zostaną uruchomione dodatkowe kursy: na linii autobusowej 148 w kierunku Żabianki SKM oraz linii 158 w kierunku Wrzeszcza PKP (odjazd z przystanku al. Hallera) oraz na liniach tramwajowych 2 w kierunku Łostowice Świętokrzyska, 3 w kierunku Stogów i 12 w kierunku Migowa z Dworca Głównego. Pojedzie też więcej autobusów nocnych sprzed budynku dworca PKP.

Bilet wstępu na koncert nie uprawnia do bezpłatnego przejazdu liniami tramwajowymi i autobusowymi.