stat

Koncert charytatywny dla Mirka Judkowiaka. Zagrają Możdżer, Trzaska, Bożek

12 czerwca 2018, 11:00
Aleksandra Wrona

Mirosław "Mirek" Judkowiak, urodzony w Gdyni filmowiec, dokumentalista i scenarzysta, od lat walczy z glejakiem wielopostaciowym. Na dalsze leczenie i rehabilitację potrzebne są jednak coraz większe fundusze. We wtorek, 12 czerwca, o godz. 19, w Kościele Polskokatolickim Bożego Ciała w Gdańsku przy ul. 3 Maja zobacz na mapie Gdańska odbędzie się koncert charytatywny na rzecz artysty. Bilet kosztuje 99 zł.Leszek Możdżer, Mikołaj Trzaska, Marcin Bożek, Maciej Sikała, Cezary Paciorek i Piotr Lemańczyk to artyści, którzy wystąpią podczas dzisiejszego koncertu w Kościele Polskokatolickim Bożego Ciała w Gdańsku. Wydarzenie poprowadzi przyjaciel Mirka Judkowiaka - Paweł "Paulus" Mazur. Wszyscy muzycy i organizatorzy podczas koncertu występują charytatywnie.

Mirek Judkowiak pochodzi z Gdyni. Zasłynął jako filmowiec, dokumentalista i scenarzysta. Tworzył dokumenty dla TVP 1, TVP 2, TVN-u, Polsatu i Canal+, nakręcił też teledyski m.in. dla Farben Lehre, No Limits i Kazika, a także dziesiątki wywiadów telewizyjnych, reklam i filmów promocyjnych. Określany jest "jednym z najoryginalniejszych przedstawicieli kina autorskiego i twórców krótkich form ekspresyjnych". Nakręcił m.in. film "Jureczek".

Filmowiec od lat walczy z glejakiem wielopostaciowym. Wydawało się już, że udało mu się pokonać chorobę, jednak nastąpił nawrót. Szansą na ratunek dla Mirka jest operacja w Berlinie, zanim jednak do niej dojdzie, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja w Polsce. Na walkę z chorobą artysta przeznaczył wszystkie swoje oszczędności, w tym mieszkanie. Potrzebne jest jeszcze 25 tys. zł.

Bilety na koncert kosztują 99 zł. Dostępne będą przed koncertem w Kościele Polskokatolickim Bożego Ciała w Gdańsku. Dochód z koncertu w całości zostanie przekazany Mirkowi.

Osoby zainteresowane pomocą mogą też wspomóc filmowca wpłatą na konto: MIROSŁAW JUDKOWIAK PKO BP 64 1020 1811 0000 0102 0105 9484 z dopiskiem "Pomoc dla Mirka".