stat

Koncertowy październik. Będzie się działo

2 października 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Łukasz Stafiej

Bywalcy koncertów nie mogą narzekać - w październiku w trójmiejskich klubach wystąpi kilkudziesięciu artystów. Zobacz, na co się wybrać.Październik to miesiąc, gdy większość klubów rusza na pełnych obrotach po wakacyjnym spowolnieniu. Najwięcej będzie się działo w Uchu, gdzie - jak co roku - zagra zestaw polskich artystów. Będzie można zobaczyć m.in. Closterkeller, Pogodno, Kata, Happysad, Kiev Office czy Koniec Świata.

Rodzimej alternatywy posłuchamy m.in. w Żaku, gdzie zaplanowano występy takich wykonawców, jak Trupa Trupa, Pablopavo i Ludziki, Pola Rise czy Mapa - projekt, który znany trójmiejski eksperymentator muzyczny Marcin Dymiter reaktywuje po wielu latach milczenia. We wrzeszczańskim klubie w październiku rusza też festiwal Jazz Jantar z bogatym, międzynarodowym programem.

Stary Maneż szykuje m.in. występy Łąki Łan i Mitch & Mitch - ich koncerty to gwarancja solidnego kopa muzycznej energii. W Garnizonie zagra też wokalistka Kari oraz Måns Zelmerlöw - szwedzka gwiazda Eurowizji. Sopocka Scena będzie miejscem koncertów Natalii Przybysz, Palucha oraz Donguralesko, a Parlament występów Jamala, Huntera i Oddisee & Good Compny. W Pokładzie zagra Oddział Zamknięty.

Do Gdynia Areny obowiązkowo, jak co roku, przyjedzie Kult. W hali będzie można też zobaczyć specjalny koncert-hołd dla Zbigniewa Wodeckiego (zagrają m.in. Ryszard Rynkowski, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, Mariusz Patyra i Grupa MoCarta) oraz dwukrotnego laureata nagrody Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny - Gregory'ego Portera. Zagrają też m.in. Oddział Zamknięty i Czerwone Gitary w ramach charytatywnej imprezy Gdyńska Dwójka w rytmie serca. W drugiej trójmiejskiej hali - Ergo Arenie - zagra "popowy Paganini" - David Garrett.

W "stoczniowych" klubach Protokultura i B90 nie zabraknie alternatywy. W tym drugim wystąpi m.in. fińska formacja Death Hawks grająca rock psychodeliczny, szwedzki stonerowy Yuri Gagarin oraz odbędzie się minifestiwal muzyki ska Gdańsk Ska Jamboree. Na scenie B90 zobaczymy z kolei Korteza i zespół Kamp.

W Filharmonii Bałtyckiej - jak co roku - zagra cover-band Pink Floyd ze swoim muzycznym widowiskiem "W blasku księżyca". Na Ołowiance będzie też można usłyszeć covery Queen w wykonaniu twórców widowiska "Rapsodia z Demonem" z warszawskiego Teatru Rampa oraz Irenę Santor. Z kolei w hotelu Sofitel odbędą się koncerty festiwalu Sopot Jazz.

W Blues Clubie jak zawsze będzie można posłuchać kilku koncertów w tygodniu. W październiku na scenie zobaczymy uważanego za prekursora samba-rocka Brazylijczyka Adriano Trindade, młodego słowackiego barda Chrisa Ellysa, pochodzącego z Tennessee bluesowego wokalistę Earla Thomasa oraz projekt Tribute to Woodstock 69, który zagra przeboje m.in. The Who, Hendriksa, Ten Years After czy Jefferson Airplane.

W październiku do koncertowej akcji wkraczają również mniejsze trójmiejskie kluby, warto więc sprawdzić ofertę m.in. Spatifu, Mechanicznej Pomarańczy, Metro i Boto.