Koncerty w Trójmieście w grudniu. Przegląd wydarzeń

29 listopada 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Łukasz Stafiej

Sprawdzamy, na jakie koncerty w Trójmieście warto wybrać się w grudniu. Najwięcej wydarzeń organizatorzy zapowiadają w pierwszej połowie miesiąca.Koncerty w Trójmieście w grudniu ruszają z przytupem występem legendy rocka Scorpions (1.12) w Ergo Arenie. W tym samym miejscu grupa Hey (3.12) da pożegnalny koncert - Nosowska i spółka robią sobie przerwę od koncertowania na dłuższy czas, więc fani muszą tam być. W hali na granicy Sopotu i Gdańska odbędzie się również Trance Xplosion Reborn (9.12), czyli 12-godzinny maraton z muzyką trance.

Sporo będzie się działo w Starym Maneżu, gdzie jak zwykle zobaczymy przede wszystkim polskich wykonawców. Zagrają: L.U.C. (2.12), Lady Pank (3.12), Brodka (7.12), T.Love (16.12) i Mikromusic (17.12). We wrzeszczańskim klubie zobaczymy również izraelską wokalistkę Yasmin Levy (9.12), która wystąpi w ramach cyklu koncertowego "Siesta w drodze".

Jeszcze więcej występów szykuje na początku grudnia gdyńskie Ucho. Tutaj również zobaczymy głównie rodzime kapele. Będą discopolowi Bracia Figo Fagot (1.12), rockowe Farben Lehre na wspólnym koncercie z The Analogs (8.12), hip-hopowy BISZ & B.O.K (9.12) czy folk-metalowy Percival Schuttenbach (14.12). Po raz dwunasty odbędzie się tradycyjne muzyczne święto X-Mass Noize Night (27.12).Plany B90 powinny zainteresować miłośników alternatywy. Po raz pierwszy w tym stoczniowym klubie, a nie Żaku, odbędzie się festiwal SpaceFest (1-2.12), gdzie wystąpią przede wszystkim kapele grające space rocka czy rocka psychodelicznego. Tutaj również podczas gali będzie można poznać laureatów tegorocznych nagród w pomorskiej alternatywie muzycznej Doki (9.12). Warto się wybrać, bo w programie jest koncert specjalnego projektu złożonego z kilkunastu pomorskich muzyków. W B90 zagra również Taco Hemingway (15.12) oraz gwiazdki nastoletniego popu podczas koncertu z cyklu Young Stars on tour (17.12).

Zobacz także: Siódma edycja SpaceFest

W Blues Clubie jak zawsze nie zabraknie muzyki bluesowej. W grudniu w gdyńskim klubie zobaczymy m.in. takich artystów jak Pierluigi Petricca (3.12), Sebastian Riedel z zespołem Cree (7.12), Krzysztof Ścierański (10.12) czy Roman Puchowski (19.12). Wydział Remontowy stawia na gitarowe granie. W najbliższych dniach w stoczniowym klubiku zagrają: Materia & Mentally Blind (9.12), Sounds like the end of the world & Ayden (15.12) oraz Dopelord, Major Kong, Mound (16.12).

Zobacz także: Nominacje do nagrody Doki 2017

Do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego warto wybrać się na występ awangardowego Sleep Party People (9.12), a do Protokultury m.in. na hip-hopowy przegląd Sarius x Arab, Helium Freestyle Showcase (9.12) czy Dżem Cover Band Blues Station (8.12). W Filharmonii Bałtyckiej posłuchamy m.in. piosenek Nata King Cole'a (1.12), Queen symfonicznie (2.12), Glenn Miller Orchestra (3.12) oraz świątecznych kompozycji Małgorzaty Walewskiej & Gary Guthman Jazz Quartet (14.12).

W innych klubach odbędą się pojedyncze koncerty. W Parlamencie zagra Jelonek (3.12), w Kwadratowej - Łona, Webber & The Pimps (9.12), w Stacji Orunia - Dikanda (1.12), w Żaku - Hidden Orchestra / Poppy Ackroyd (2.12), w Scenie Muzycznej - John Leysner (2.12), a w Pokładzie - Zakopower Kolędowo (17.12). Plany koncertowe mają również kluby: Bunkier, Mechaniczna Pomarańcza, Oliwski Ratusz Kultury i Teatr Boto.

Warto przypomnieć również o festiwalu muzyczno-kulturalnym Metropolia jest Okey zaplanowanym na poświąteczny okres w ostatnim tygodniu grudnia. Organizatorzy z NCK wciąż przygotowują program i zapowiadają, że w tym roku impreza odbędzie się w skromniejszej formule.