Koncerty w Trójmieście w lutym. Przegląd wydarzeń

29 stycznia 2018 (artykuł sprzed 4 lat)
Łukasz Stafiej
Zespół Sorry Boys będzie można zobaczyć w klubie Ucho. Więcej zdjęć (3)

Zespół Sorry Boys będzie można zobaczyć w klubie Ucho.

fot. Agnieszka Potocka/Trojmiasto.pl

Zespół Sorry Boys będzie można zobaczyć w klubie Ucho.

fot. Agnieszka Potocka/Trojmiasto.pl

Koncertowa machina powoli się rozkręca. Na jakie koncerty warto wybrać się w Trójmieście w lutym?Po spokojnym styczniu, w lutym koncerty w Trójmieście zapowiadają się ciekawiej. Z każdym zimowym tygodniem w grafikach klubów pojawia się coraz więcej nazwisk artystów. Luty to również miesiąc jednego z największych muzycznych wydarzeń roku w Trójmieście - w Ergo Arenie wystąpi Depeche Mode (11.02).

W tej samej hali zagra również rodzina Cugowskich w ramach wydarzenia Atmasfera (24.02). Z kolei w Gdynia Arenie będzie można zobaczyć na dwóch występach Marcina Wyrostka (3-4.02), zespół Perfect (14.02) oraz projekt Dire Straits Experience (25.02), czyli zreaktywowany legendarny zespół, ale bez Marka Knopflera w składzie. W Teatrze Muzycznym będzie można posłuchać piosenek z "Buena Vista Social Club" w wykonaniu kubańskich artystów z grupy Pasion de Buena Vista.Najważniejszy koncert w Trójmieście w lutym to występ Depeche Mode w Ergo Arenie. Więcej zdjęć (3)

Najważniejszy koncert w Trójmieście w lutym to występ Depeche Mode w Ergo Arenie.

mat. prasowe

Najważniejszy koncert w Trójmieście w lutym to występ Depeche Mode w Ergo Arenie.

mat. prasowe

Jeśli chodzi o pozostałe gdyńskie obiekty koncertowe, to w lutym będziemy mogli się wybrać głównie na koncerty polskich kapel. W Uchu zagrają m.in. No Limits (9.02) z okazji swojego 30-lecia, Nocny Kochanek (10.02, bilety wyprzedane), NeuOberschlesien (11.02), Sorry Boys (23.02) i Acid Drinkers (24.02). W Pokładzie zaplanowano koncert Bednarka (11.02), który będzie promował album "Talizman". Z kolei w Blues Clubie wystąpią m.in. Maciej Balcar (1.02), trójmiejski Gentleman! (4.02), Chuck Frazier (8.02), Arek Zawiliński (11.02), Daniel Spaleniak (18.02) czy Fog Eaters (22.02).

W B90 koncerty rozkręcają się powoli. W lutym zaplanowano występ Urszuli (3.02), minifestiwal polskich weteranów rocka, w ramach którego wystąpi Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Róże Europy i Proletaryat (24.02) oraz dwa koncerty rapowe: SB Maffija (10.02) oraz Palucha (23.02). W Starym Maneżu będzie można posłuchać Kazika z Kwartetem ProForma (8.02), zespołu Poparzeni Kawą Trzy (11.02) oraz wokalisty Ralpha Kaminskiego (15.02). Do wrzeszczańskiego klubu przyjedzie również Tony Hadley, lider popularnego zespołu synth-popowego Spandau Ballet (18.02).

W Kwadratowej odbędzie się Koncert Walentynkowy w wykonaniu Golden Gate String Quartet (14.02), który zagra znane przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej. W Parlamencie ponownie wystąpi TSA (17.02), w Bunkrze Tomek Lipa Lipnicki da akustyczny, kameralny koncert (11.02), a w Plamie będzie można posłuchać alternatywnej elektronik brytyjskiego projektu VLMV. W Teatrze Szekspirowskim zagra Michał Sołtan (14.02).

Tomka Lipnickiego zobaczymy na akustycznym występie w Bunkrze. Więcej zdjęć (3)

Tomka Lipnickiego zobaczymy na akustycznym występie w Bunkrze.

fot. Maciej Warowny/Trojmiasto.pl

Tomka Lipnickiego zobaczymy na akustycznym występie w Bunkrze.

fot. Maciej Warowny/Trojmiasto.pl

W Protokulturze zobaczymy m.in. weteranów rocka gotyckiego, zespół Moonlight (24.02) oraz kilka projektów rapowych na dwóch wydarzeniach: Fresh n Dope Young Cats (23.02) i Pierwszych Urodzinach Hip Hop Sesji (1.02). Natomiast w Żaku Paulina Przybysz będzie promować album "Chodź tu" (2.02). W tym samym klubie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Jazz Jantar (3-5.02 oraz 11.03). Gwiazdami będą m.in. Nils Petter Molvaer oraz Vijay Iyer. W Filharmonii Bałtyckiej będzie można posłuchać musicalowych przebojów podczas widowiska Broadway Exclusive (14.02) oraz piosenek Czesława Niemena w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego (13.02). Pamiętajmy również o II charytatywnym koncercie Przemek Dzieciom w Scenie Teatralnej NOT 4 lutego. Wystąpią m.in. Halina Frąckowiak, Małgorzata Zajączkowska, Jary Oddział Zamknięty, Wojciech Solarz, a koncert poprowadzą Zygmunt Chajzer i Roman Czejarek, zaś licytację Krzysztof Skiba.

Sopocka Scena zorganizuje kilka rapowych wydarzeń, m.in. Young Igi & Buzi (3.02), Wac Toja i PlanBe (10.02) czy Don Guralesko (16.02). Zagrają tutaj również Bracia Figo Fagot (17.02).

Warto również sprawdzić program Teatru Boto i Oliwskiego Ratuszu Kultury.

Opinie (26) 3 zablokowane

 • A Detonacja kiedy? (1)

  Wiadomo kiedy gra Detonacja?

  • 0 8

  • to nie będzie DiscoMix w Arenie z gwiazdami?

   • 1 1

 • Znowu Depesze? ile można:( (2)

  • 11 33

  • ile razy byli w 3mieście?

   • 6 3

  • Dureń

   • 5 1

 • Po co wyrostek dwa razy w Gdyni???

  Tyłu ma fanów:)))

  • 8 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.