Koncerty w czerwcu: pełnia sezonu

29 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Łukasz Stafiej

Gdynia Blues Festival, Fląder, Cudawianki, Święto Wolności i Solidarności - to największe festiwale, które odbędą się w czerwcu w Trójmieście. Zobaczymy też światowe gwiazdy: Chrisa Bottiego, Toto, Bryana Adamsa czy Malumę.Czerwcowy przegląd koncertowy zaczynamy od Ergo Areny, bo tutaj wystąpią największe gwiazdy. Po pierwsze, po kilku latach do hali wraca Bryan Adams (21.06) ze swoim świetnie skrojonym rockowym show. Po drugie, tutaj wystąpi Maluma (27.06) - kolumbijski wokalista, który zasłynął m.in. przebojem z Madonną. Uwaga, zostało niewiele biletów. Trzecia gwiazda w Ergo Arenie to André Rieu (1.06) - skrzypek, który z muzyki klasycznej zrobił niemalże popowe widowisko. Niestety, sprzedano już wszystkie bilety na wydarzenie. Jest i akcent polski - w gdańsko-sopockiej hali wystąpi również Doda (14.06) w niecodziennej odsłonie, bo z orkiestrą.

W Operze Leśnej również nie zabraknie głośnych wydarzeń. Przede wszystkim zobaczymy tutaj zespół Toto (25.06) - autorów nieśmiertelnego przeboju "Africa". Ponadto wystąpią: niezmiennie uwielbiany przez trójmiejskich fanów pop-jazzowy trębacz Chris Botti (1.06), Fisz Emade Tworzywo (8.06), Nosowska (15.06) oraz mistrz awangardowego jazzu Jan Garbarek (29.06).

Dwa duże wydarzenia zaplanowano z okazji obchodów 30. rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. W ramach "Koncertu Wolności" (1.06) zobaczymy grupy: Wojtek Mazolewski Quintet, Voo Voo z bębniarzami z Ritmo Bloco oraz Tomasza Organka. Z kolei podczas widowiska multimedialnego "30 lat Wolności" (4.06) zagra szereg polskich wykonawców, m.in: Perfect, Dżem, Lady Pank, Kayah, Kasia Kowalska, Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Happysad czy Michał Szpak. Nie zabraknie też mniejszych koncertów, które wpisano w program festiwalu Święto Wolności i Solidarności (1-11.06).

Wszystkie koncerty w Trójmieście w czerwcu


Większe czerwcowe wydarzenia muzyczne to również coroczne święto bluesa na skwerze Arki Gdynia - Gdynia Blues Festival (6-9.06), blues w Teatrze Leśnym - Świętojańskie Bluesowanie (22.06), festiwal niezależny kapel mniej lub bardziej alternatywnych Fląder (14-15.06) na plaży w Brzeźnie oraz doroczne powitanie lata na plaży w Gdyni - Cudawianki (22.06), na których wystąpi m.in. Marika.

Stary Maneż zaprasza na: kwintet Wojtka Mazolewskiego (14.06), cover band grający The Beatles - Żuki (23.06) oraz alternatywną wokalistkę Seeme (28.06). W Uchu zagrają metalowe Elder, Red Scalp, Diuna (1.06), w B90 grający inspirowanego irlandzki folkiem punka Dropkick Murphys (16.06), a w Sfinksie alternatywni didżeje Michael Mayer i Glasse (1.06). Tłumów należy spodziewać się na koncercie Pawła Domagały (9.06) na scenie Tarasów przy Aquaparku, zwłaszcza że wszystkie bilety zostały sprzedane.


W Kolonii jak zwykle nie zabraknie głębokiej awangardy - zaplanowano koncerty Drew McDowall (22.06) i projektu Józef i Zofia (3.06). W DeguStacji będzie kameralnie podczas gitarowych piosenek Nine Berries (14.06), rockowego występu The Mind Seekers (21.06) oraz Pragmy (22.06). W Wydziale Remontowym zaplanowano kilka post-rockowych kapel: Distant Dream, Signal From Europa, My Little Universe (8.06), a w kawiarni Harry's recital Bożeny Nowickiej (6.06) oraz koncerty The Q (13.06) i Sławomira "Rodrigueza" Porębskiego (20.06).

W programie Teatru Boto na razie widnieje tylko koncert jazzowej grupy Adama Wendta (7.06), a Blues Club zaprasza na dwa występy grupy Johnny Mastro & Mama's Boys (12-13.06) oraz koncert charytatywny zespołów RocKlon i Revival (2.06), które zbierać będą na leczenie chorującej na zanik mięśni Ani Heron.