Taco Hemingway, Nosowska i Zawiałow wystąpią podczas Letniego Napięcia

14 stycznia 2020, 11:50
Alicja Olkowska
aktualizacja:11:39 (20 stycznia 2020)

Na początku stycznia informowaliśmy, że na terenach postoczniowych w Gdańsku, tuż przy B90 i ulicy Elektryków, odbywać się będzie cykl letnich koncertów "pod chmurką". Organizatorzy obiecali zapraszać ważnych i cenionych obecnie wykonawców, także niszowych. Dziś już wiemy, że w ramach Letniego Napięcia wystąpi m.in. Taco Hemingway - koncert odbędzie się 20 sierpnia, a sprzedaż biletów ruszy w czwartek, 16 stycznia, o godz. 12. Kolejne ogłoszenia wkrótce.Aktualizacja, poniedziałek, godz. 11:38

Trzecią artystką ogłoszoną w ramach Letniego Napięcia jest Katarzyna Nosowska. Koncert odbędzie się 27 czerwca, sprzedaż biletów ruszy w czwartek 23 stycznia 2020 o godz. 12.


Taco Hemingway to fenomen i obecnie jeden z najpopularniejszych artystów w kraju, który wyprzedaje niemal wszystkie koncerty. Latem tego roku będziemy mogli posłuchać go na terenie Plener 33, otwartej rok temu przestrzeni koncertowej przy ul. Narzędziowców.

- Ma na koncie dwie Złote, cztery Platynowe i jedną Diamentową Płytę. Zapisał się w historii, sprzedając razem z Quebonafide ponad 150 tys. egzemplarzy albumu "Soma 0,5 mg". Wspólnie z Dawidem Podsiadłą zapełnił do ostatniego miejsca stadion PGE Narodowy w Warszawie. Jest prawdopodobnie najważniejszym wykonawcą, jaki zadebiutował na naszej scenie muzycznej w ciągu ostatniej dekady - czytamy w informacji od organizatora.
Bilety będą w sprzedaży 16 stycznia o godz. 12. Pierwsza pula w cenie 89 zł, druga będzie kosztować 99 zł i będzie dostępna w czwartek 16.01.2020 o godz. 15, za pośrednictwem Going.

Oprócz Taco Hemingway'a w ramach cyklu Letnie Napięcie usłyszymy także Darię Zawiałow. Koncert odbędzie się 17 lipca, bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) oraz 80 zł (w dniu wydarzenia).

Kolejne ogłoszenia artystów wkrótce.