Letnie Napięcie w Gdańsku: imprezowa przestrzeń i cykl koncertów

3 stycznia 2020, 13:00
Alicja Olkowska

Gdański Plener 33, który rozpoczął działalność w czerwcu 2019 roku koncertem Dropkick Murphys, niebawem zmieni oblicze. Nadal będą się na tym postoczniowym terenie usytuowanym tuż przy B90 i ulicy Elektryków odbywać koncerty, ale na dużo większą, wręcz festiwalową skalę. W sezonie letnim zaplanowano tutaj ponad 30 wydarzeń muzycznych. Pierwsze ogłoszenia wakacyjnych koncertów plenerowych Letnie Napięcie już wkrótce.Letnie Napięcie przy ul. Narzędziowców to najnowszy muzyczny projekt Arka Hronowskiego i Jakuba Imani z agencji Crane. Połączyć ma festiwalową atmosferę z postindustrialną przestrzenią Plener 33. To właśnie tutaj wystąpią latem obecnie najbardziej rozpoznawalni i rozchwytywani artyści. Jacy? W najbliższym czasie organizatorzy zdradzą pierwsze nazwiska. Zapewniają, że bardzo skrupulatnie śledzą obecne trendy i stawiają na topowych wykonawców, którzy przyciągają na koncerty tłumy. Nie zabraknie też ciekawych koncertów alternatywnych i artystów niszowych, czyli mniejszych, ale wartościowych muzycznie projektów.

- Plener 33 to plenerowa przestrzeń usytuowana w sercu Stoczni Gdańskiej. Industrialne otoczenie, dźwigi, hale produkcyjne, infrastruktura i świetnie wyposażone zaplecze techniczne klubu B90 pozwalają organizować koncerty nawet dla 4 tys. widzów. Możliwość swobodnego przemieszczania się publiczności na ulicę Elektryków tworzy jedyny i wyjątkowy kompleks w Polsce - mówią organizatorzy. - Letnie Napięcie to ponad 30 wakacyjnych koncertów plenerowych. Wystąpią tu najważniejsi wykonawcy polskiej sceny muzycznej.

Letnie koncerty w Trójmieście


Przypomnijmy, że na terenie Pleneru 33 odbyły się już duże wydarzenia muzyczne, m.in. wspomniany koncert Dropkick Murphys przyciągnął ponad 3 tys. uczestników. Podobną frekwencję odnotowały huczne urodziny SurfBurgera w sierpniu, gdy na scenie wystąpiła czołówka polskich raperów, w tym Sokół. Zaś fani kulinariów i nocnego podjadania mogli brać udział w kilku edycjach Nocnego Targu.

Więcej informacji oraz pierwsze ogłoszenia artystów wkrótce.