Luxtorpeda zagrała w Muzeum II Wojny Światowej

18 września 2020, 9:30
Mateusz Groen

Znany z mocnego rockowego brzmienia zespół Luxtorpeda w czwartek, 17 września, zagrał w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ku pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Koncert odbył się w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego wyłącznie dla zaproszonych gości. Jednak całe wydarzenie było transmitowane na żywo, dlatego każdy zainteresowany miał możliwość przeżyć je we własnym, domowym zaciszu.Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu imprez

Rockowy klimatKoncert rozpoczął się o godz. 20 w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej. Podniosły klimat oddania czci rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu czuć było w piosenkach wykonanych przez znany zespół oraz w przemowach reprezentantów. Organizatorzy wydarzenia, czyli Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Młodzi dla Polski Trójmiasto, dopełnili wszelkich starań, by zadbać również o fanów zespołu, którzy nie mogli pojawić się na koncercie, i stworzyli transmisje live na kanałach społecznościowych.

Może ci się spodobać: Niewidzialne miasta 3.0: muzyczny projekt artystyczny na terenie Stoczni CesarskiejLuxtorpeda: ostre brzmienie i ciekawe tekstyZespół powstał w 2010 roku i jego brzmienie wywodzi się ze sfer muzyki garażowo-punkowo-rockowej. Druga płyta Luxtorpedy pt. "Robaki" tuż po wydaniu zyskała miano "złotej", a jeden z utworów "Wilki Dwa" był dziewięć razy na pierwszym miejscu na liście przebojów Trójki Polskiego Radia. Co ciekawe, Luxtorpeda - znana z takich hitów, jak: "Autystyczny", "Hymn" czy "Siódme" - już w najbliższym czasie wyda kolejny album o nazwie "Anno Domini MMXX". Widoczny w tekstach interesujący punkt widzenia i oryginalna muzyka sprawiły, że podczas swojej kariery zespół zebrał spore grono fanów, którzy podczas koncertów zawsze maksymalnie wypełniają widownię. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszyło się również wydarzenie emitowane z gmachów muzeum.

Najbliższe koncerty w Trójmieście


Mimo ograniczonej liczby publiczności podczas koncertu muzycy Luxtorpedy jak zawsze przekazali fanom moc energii, a także silne przesłanie, które z okazji tak ważnego wydarzenia było zdecydowanie kluczowe i odczuwalne nawet zza ekranów komputerów.
Co sądzisz o transmitowanych koncertach?
26%

podoba mi się taka alternatywa

37%

to ciekawy pomysł, ale wolę standardowe koncerty

37%

niezbyt mi się podobają, to nie ten sam klimat

zakończona

łącznie głosów: 79