Majewska, Rybiński, Korcz i inni zagrają charytatywnie dla dzieci

9 września 2021, 12:10
Magda Mielke
Artyści zapraszają do Gdańska na V Charytatywny Koncert Gwiazd Przemek Dzieciom:

W piątek, 17 września, w Gdańsku odbędzie się V Charytatywny Koncert Gwiazd. Zebrane środki zasilą konto Fundacji "Przemek Dzieciom", która pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom z Trójmiasta. Wystąpią m.in. Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Andrzej Rybiński. Cały czas do nabycia są bilety cegiełki.Koncerty w nadchodzącym miesiącu w Trójmieście


Fundacja "Przemek Dzieciom" formalnie istnieje od 2016 roku, lecz w praktyce działa od 14 lat. Założył ją Przemek Szaliński, który chorym dzieciom pomaga od 13 roku życia. Impulsem do szerszego działania okazała się organizacja koncertu i zbiórki pieniędzy na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego kolegi ze szkoły.

Po tym wydarzeniu postanowił kontynuować ideę niesienia pomocy potrzebującym. I tak przez kilkanaście lat zajmował się kupowaniem sprzętu rehabilitacyjnego, fundował turnusy rehabilitacyjne, wyremontował i przystosował mieszkania do potrzeb chorych dzieci, a także zorganizował kilkadziesiąt koncertów, aukcji, spotkań i wizyt w szpitalach dziecięcych, w których wzięli udział najpopularniejsi artyści. Pięć lat temu założył fundację "Przemek Dzieciom".

17 września o godz. 18:30 w Sali Teatralnej NOT w Gdańsku Fundacja Przemka Szalińskiego zaprasza na V Charytatywny Koncert Gwiazd. Podczas wydarzenia wystąpią: Alicja Majewska, Joanna Kołaczkowska, Łukasz Pietsch, Andrzej Rybiński i Włodzimierz Korcz wraz z Warsaw String Quartet. Imprezę poprowadzi Roman Czejarek z Radiowej Jedynki.

- Jak co roku do Gdańska przyjadą popularni artyści, aby pomóc niepełnosprawnym dzieciom z Trójmiasta. Podczas koncertu gwiazdy zaśpiewają swoje największe przeboje, a Joanna Kołaczkowska przeprowadzi licytację m.in. kolacji dla dwóch osób w Atelier BonŻur w Gdańsku oraz płyt i plakatu z autografami gwiazd koncertu - zapowiada Przemek Szaliński.
Czytaj także: Znani artyści w charytatywnej piosence dla dzieci

Stałym punktem koncertów charytatywnych organizowanych przez Fundację Przemek Dzieciom są aukcje, w trakcie których goście mogą licytować wyjątkowe przedmioty podarowane przez artystów. Na miejscu koncertu będzie można nabyć również płyty, książki i inne gadżety z autografami. Środki zebrane z cegiełek/biletów i aukcji zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Trójmiasta - mowa tu o rehabilitacjach, zakupach wózków inwalidzkich czy sprzętu medycznego.

Numerowane cegiełki w cenie 70 i 90 zł można nabyć telefonicznie: 512 811 973 lub mailowo: kontakt@przemekdzieciom.pl.

4 lutego 2017 r. na Scenie Teatralnej NOT odbył się koncert charytatywny z okazji 10-lecia fundacji Przemka Szalińskiego. Wystąpili m.in.: Andrzej Seweryn, Janusz Panasewicz, Mateusz Damięcki i Grażyna Wolszczak.

Czy wspierasz aukcje charytatywne?
20%

tak, regularnie

58%

czasami, zależy od konkretnego celu

22%

nie, nie czuję takiej potrzeby

zakończona

łącznie głosów: 59

Opinie (10)

 • Młody człowiek z wielkim sercem (1)

  Choć tworzenie pozytywnej energii dla zatoki sztuki w Sopocie jest na pewno dużym błędem ..

  • 6 7

  • Przecież zerwał już z nimi kontakty.

   • 4 4

 • ile im placom???

  • 6 7

 • Co to za gwiazdy skoro nikogo nie kojarzę?!

  • 7 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.