"Mały, ale wariat" idzie na rekord wyświetleń

30 grudnia 2020, 18:00
Joanna Skutkiewicz

Matrix w wersji trójmiejskiej? Dla młodych youtuberów nie ma rzeczy niemożliwych. Na trzy dni przed końcem roku 2020 ukazał się teledysk "Mały ale wariat" w wykonaniu raperów Qry'ego i Mini Majka. W ciągu niecałej doby od publikacji, produkcja Chillwagon przekroczyła 815 tys. wyświetleń, co dało jej 1. miejsce na YouTube'owej karcie Na Czasie.


Produkcja opublikowana we wtorek, 29 grudnia, w serwisie YouTube, szybko wspięła się na sam szczyt karty Na Czasie. Wszystkie ujęcia wideo nagrane są w Trójmieście. Już w pierwszych scenach widać parking na dachu Galerii Metropolia; w kolejnych widzimy Plac Dwóch Miast i skatepark obok Ergo Areny oraz Knockout Fight & Gym.

Wykonawcami utworu są Qry - 22-letni raper, należący do projektu Chillwagon oraz Mini Majk, czyli Mateusz Krzyżanowski z Ekipy Friza. W teledysku występuje również sam Friz - Karol Wiśniewski, twórca internetowy uważany za osobę, która sprawiła, że Mini Majk robił tak dynamiczną karierę. Mateusz trafił do ekipy wtedy, gdy Friz - YouTuber mający obecnie niemal 4.2 mln subskrybentów - ogłosił poszukiwania osoby niskorosłej. Okazało się, że Mateusz, oprócz pożądanego 1.3 m wzrostu, ma także inne cechy i zasoby, które szybko sprawiły, że został członkiem ekipy.

Wcześniej, w lutym 2020 roku, Mini Majk wystąpił w teledysku Friza "Przejmujemy jutuby", który ma obecnie 58 mln wyświetleń. Został stworzony od zera w 24 godziny, a w ciągu 72 godzin od nagrania został zaprezentowany przez debiutujących wykonawców podczas Hip-Hop Festiwalu w Krakowie.

Producentem teledysku jest PSR, a efekt końcowy ukazał się na kanale Chillwagon - studia i projektu założonego przez Borixona, czyli Tomasza Boryckiego, byłego członka m.in. Gib Gibon Skład i współtwórcę Gangu Albanii. Borycki, aktywny na scenie hip-hopowej od 1995 roku, założył Chillwagon, żeby pomóc w rozwijaniu kariery młodym artystom. W projekcie, oprócz Qry'ego, zaangażowani są także Żabson, ReTo, Kizo, ZeTha i Szpaku.
Czy znałe(a)ś wcześniej wykonawców występujących w tym teledysku?
13%

tak

7%

niektórych

80%

nie, żadnego

zakończona

łącznie głosów: 646