Mateusz Prondziński wicemistrzem Europy w karate

11 października 2021, 11:30
Michał Sielski

18-letni gdańszczanin Mateusz Prondziński został wicemistrzem Europy w karate tradycyjnym. Reprezentant Kuro-obi pracował na ten sukces ponad 10 lat.Mistrzostwa Europy wszystkich federacji karate tradycyjnego odbyły się w katowickim Spodku. Wystartowało w nim ponad 1,5 tys. uczestników z 21 krajów.

Wśród nich także reprezentanci z Trójmiasta, a najlepiej poszło Matuszowi Prondzińskiemu. 18-latek z Gdańska został wicemistrzem Europy Karate fudokan w konkurencji kata młodzieżowców.

Wyniki mistrzostw Europy w karate.To kolejny sukces gdańszczanina po tym, jak w maju i czerwcu zdobył złoty i brązowy medal mistrzostw Polski.

- Ten medal nie jest zaskoczeniem dla nikogo, kto zna Mateusza i widzi jak trenuje. Na tym poziomie talent nie ma już bowiem wielkiego znaczenia. Talent ma każdy zawodnik startujący w międzynarodowych imprezach. Potem liczą się już godziny treningu i litry wylanego na nim potu. Mateusz znany jest z konsekwentnej realizacji wyznaczonych wcześniej celów. Jestem więc pewien, że to nie ostatni, a poprzeczka cały czas będzie podnoszona - mówi trener zawodnika w klubie Kuro Obi Jacek Welfle. - Na razie cieszymy się z tego sukcesu, ale od jutra ruszamy do jeszcze cięższej pracy.
Trenowała(e)ś kiedyś sztuki walki?
16%

tak, trenuję do dziś

64%

tak, ale dawno temu

20%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 61

Opinie (6)

 • osu

  OSU

  • 8 0

 • Super

  Dalszych sukcesów !

  • 11 0

 • Przekozak

  Widziałem na zawodach w Bytowie. Dwie klasy przed resztą zawodników.

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.