Quiz w pubie dla miłośników serialu "Przyjaciele"

9 grudnia 2019, 10:30
Justyna Michalkiewicz-Waloszek

78 miłośników amerykańskiego serialu komediowego "Friends" spotkało się w Kandelabry Premium Pub, aby sprawdzić wiedzę o przygodach grupy przyjaciół z Nowego Jorku. Poza dobrą zabawą i wizją ciekawych nagród uczestnikom przyświecał szczytny cel - wsparcie Otwartych Klatek.Najbliższe quizy w Trójmieście


Z czym była kanapka Ross'a, którą zjadł jego szef? Jaka był ulubiona drużyna piłkarska Joey'a? Podaj imiona wszystkich żon Rossa w kolejności od najkrótszego do najdłuższego małżeństwa.

Pytania nie były proste i wymagały oglądania serialu z uważnością, ale dla prawdziwych fanów "Friends" nie stanowiły większego zaskoczenia. Szansę na wygraną miał każdy, kto obejrzał wszystkie odcinki chociaż raz.

Uczestnicy pracowali drużynowo. Pytania wyświetlały się na ekranach i były dodatkowo czytane przez prowadzącą. Po każdej rundzie drużyny wymieniały między sobą karty odpowiedzi i podliczały wyniki konkurencji. Zwycięzcy otrzymali upominki od zaprzyjaźnionych firm, m.in. ręcznie malowane kubki od How You Doin Shop, produkty od Bezmięsny Mięsny oraz vouchery do Krowarzywa. Ponadto wydarzenie miało wymiar charytatywny. Każda "wejściówka wstępu" na quiz (10 zł) została przekazana dla organizacji Otwarte Klatki, która pomaga zwierzętom.
- Chcemy pokazać, że nie trzeba angażować dużo czasu, aby pomagać zwierzakom. Wystarczy przyjść na takie wydarzenie z przyjaciółmi, spędzić miło czas i przy okazji pomóc. Dzięki datkom możemy działać sprawniej i szybciej - mówi Aleksandra Musiał z Otwartych Klatek.
Czytaj także: Przyjemność w odcinkach. Za co kochamy seriale?

Zabawa trwała dwie godziny. Przez cały czas uczestnicy mogli zamawiać piwo oraz inne napoje, a także dania z karty pubu Kandelabry. Impreza nie miała charakteru zamkniętego, choć obowiązywały zapisy. W przyszłości planowane są kolejne quizy, tym razem ze znajomości "Harrego Pottera" oraz "Marvela".
Czy lubisz quizy zespołowe?
45%

uwielbiam, to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu

39%

tak, lubię okazjonalnie w nich uczestniczyć

16%

nie, nie lubię takich zabaw

zakończona

łącznie głosów: 234