stat

Mjut wydaje singiel i szykuje nową płytę

6 grudnia 2018, 6:00
Łukasz Stafiej

Teledysk zapowiada trzecią płytę zespołu.


Grający melodyjnego rocka trójmiejski zespół Mjut wydał właśnie nowy singiel, który pochodzi z trzeciej, zapowiadanej na przyszły rok płyty.- "Nie zapomnij" opowiada o trudnych chwilach towarzyszących rozstaniu oraz wewnętrznym oswajaniu się z nim. To ostatnia, rozpaczliwa prośba o to, by nie zapomnieć o sobie, by dobrze siebie wspominać - mówi lider zespołu Mjut, Patryk Kienast.
Większość ścieżek instrumentalnych nagrana została w drewnianym kaszubskim domku w osadzie wędkarskiej Tede Jo, a realizacją nagrań zajął się Wojtek Sobura. Za produkcję muzyczną, miks oraz mastering odpowiada Paweł Cieślak (znany ze współpracy z zespołami Coma, Trym i Ted Nemeth).

Piosenka zapowiada trzeci album zespołu, który planowany jest na przyszły rok. Na początku 2018 r. miał premierę utwór "Nie chcę prawdy", który był pierwszym singlem z zapowiadanej płyty.

- Płyta będzie kontynuacją drogi, jaką obraliśmy na poprzednim albumie pt. "9" i dowodem na to, że forma piosenkowa zespołowi się nie znudziła - dodaje Kienast.
Grający melodyjnego, elektroakustycznego rocka zespół Mjut został założony w Działdowie, ale kilka lat temu muzycy przenieśli się do Trójmiasta. Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką "Do końca wszystkiego", którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance "minimax pl 4".

Pierwszą płytę pt. "Akcja ratowania ślimaków", która przyniosła duszne i mroczne dźwięki, wydali w 2011 roku. Drugi, wydany w 2015 roku album pt. "9" był dla odmiany zestawem całkiem przebojowych piosenek, przy czym zespołowi udało się zachować własne brzmienie. Takie utwory jak: "Tyle, ile chcę", "Wszyscy ludzie i ja" czy "Puść go" były grane w wielu stacjach radiowych.

Czytaj też: Wywiad z zespołem Mjut

Obecny skład zespołu tworzą: Patryk Kienast (śpiew, gitara, klawisze), Marcin Świątek (gitara), Krzysztof Lewandowski (gitara basowa) oraz Tomasz Hoffman (perkusja). Więcej informacji o zespole na facebook.com/mjuty.