Måneskin gwiazdą Open'er Festival 2022

29 listopada 2021, 14:00
goch

Måneskin, włoskie objawienie ostatnich miesięcy, dołącza do wykonawców, którzy pojawią się na przyszłorocznej edycji Open'er Festival. Zwycięzcy Eurowizji poszerzają skład, w którym są m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, The Chemical Brothers czy Royal Blood. Koncert Włochów zaplanowano na 29 czerwca - pojawią się na dużej scenie.Zbliżające się koncerty rockowe w TrójmieścieMåneskin w języku duńskim oznacza blask księżyca. Na pomysł, aby tak właśnie nazwać zespół, wpadła Victoria de Angelis, basistka, która ma duńskie korzenie. To tak tytułem wyjaśnienia. Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto wiedział o ich istnieniu. Aż nastąpił finał konkursu Eurowizji 2021. I wyszli oni. I wygrali. Zaskakując wszystkich. Porządne rockowe granie na tak komercyjnym festiwalu było tak egzotyczne, że zadecydowało o zwycięstwie. Ale też nie można Włochom umniejszać - grają dobrze. Jest melodia, jest energia, jest trochę rockandrollowego szaleństwa.


Co ciekawe, kiedy spojrzy się na ich wczesne utwory, nie było w nich aż tyle energii i wariactwa. Måneskin grał muzykę często spokojną, nieco nudną, tak naprawdę mocno nawiązującą do klasycznych włoskich utworów o miłości - często niespełnionej lub nieszczęśliwej. Może to też była przyczyna, że mimo udziału w wielu talent show nie mogli się przebić. Uznali więc, że jednak czysty rock and roll może będzie lepszy. I był. Pierwszym krokiem do tego, aby ich zauważono, był cover "Beggin" - utworu, który powstał w latach 60. XX wieku.

I kariera ruszyła. Pojechali na Eurowizję z utworem "Zitti e Buoni", który z miejsca stał się międzynarodowym hitem. Niedługo później wypuścili singiel "I Wanna Be Your Slave". Co ciekawe, zauważył ich sam Iggy Pop - który zresztą lubi wyławiać młode zespoły i je promować - i zaproponował współpracę. Tym samym drugi singiel ma dwie wersje - oryginalną oraz z udziałem legendy punka. Teraz na topie jest utwór "Mammamia", który również zaraża niezwykłą melodyjnością i niesie ze sobą potężną dawkę pozytywnej rockowej energii.


Po raz pierwszy w Polsce pojawili się na Open'er Park. Bilety na ten koncert zniknęły w mgnieniu oka. Wielu musiało zatem obejść się smakiem. Nic więc dziwnego, że niedługo później ogłoszono kolejny koncert - tym razem w lutym w Warszawie. Organizatorzy jednak widzą, jak duże zainteresowanie wzbudza Måneskin. W związku z tym Alter Art zaprosił Włochów także na przyszłorocznego Open'era.

Czytaj także: Opener Park - relacja z koncertu MåneskinWłosi to kolejne gwiazdy przyszłorocznej edycji festiwalu. Do tej pory ogłoszono m.in. Royal Blood, Years & Years, Dua Lipa, Msrtin Garrix, Jessie Ware, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, The Chemical Brothers, Michael Kiwanuka, Cigarettes After Sex i Destroyer.

Opener Festival 2022 odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Bilety zakupione na poprzednie dwie edycje, które zostały odwołane ze względu na pandemię COVID-19, zachowują ważność. Bilety i karnety obecnie są w cenie od 349 do 819 zł. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.
Czy lubisz muzykę Måneskin?
28%

tak, uwielbiam - trochę świeżości na rockowym podwórku

28%

nie jestem fanem/fanką, ale może być - znam kilka utworów

13%

nie, ale nie przeszkadza mi ich obecność na rynku

31%

nie i nie polubię - uważam ich za pozerów i sztucznie stworzony projekt

zakończona

łącznie głosów: 350

goch

Opinie wybrane


wszystkie opinie (61)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.