Kino Helios wraca do grania

2 lipca 2020, 15:00
Magda Mielke

Po kinach studyjnych, które ruszyły już jakiś czas temu, przyszła kolej na pierwsze multipleksy. Od piątku, 3 lipca, sieć kin Helios otwiera się dla widzów. W repertuarze znalazły się zarówno ciekawe propozycje premierowe, jak i powrót do tytułów sprzed zamknięcia. Na otwarcie Multikina musimy jeszcze poczekać.Repertuar kin w Trójmieście


Choć odmrożenie kin w całej Polsce nastąpiło prawie miesiąc temu - 6 czerwca - jako pierwsze w Trójmieście otworzyły się kina studyjne, którym najłatwiej było w krótkim czasie wdrożyć nowe wymogi sanitarne - na możliwość ponownego odwiedzenia multipleksów przyszło nam poczekać dłużej. Kino Helios otwiera się już jutro. Na wizytę w Multikinie przyjdzie nam jeszcze poczekać - w związku z przesunięciem najbardziej wyczekiwanych przez widzów premier filmowych, kino wstrzymało decyzję o otwarciu.

Co zobaczymy?Po niemal czteromiesięcznej przerwie w kinach Helios premierowo zobaczyć będzie można m.in. amerykański romans o nieoczekiwanym miłosnym trójkącie "Coś się kończy, coś zaczyna", familijną produkcję "Czworo dzieci i coś", oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat sądowy "Tylko sprawiedliwość" czy "Na topie" - muzyczną opowieść z Dakotą Johnson w roli głównej. Do repertuaru powracają także filmy pokazywane przed epidemią, takie jak polska wersja głośnego, włoskiego hitu, czyli "(Nie)znajomi", odsłaniający kulisy polskiego świata gangsterskiego "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" czy ostatni film Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter".

Ponadto kino Helios wraca do swoich cyklicznych wydarzeń. W ramach cyklu Kino Konesera 6 lipca zaprezentowany zostanie film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg", a w cyklu Kultura Dostępna 9 lipca odbędzie się pokaz filmu "Kurier" Władysława Pasikowskiego. Startuje także nowy cykl - wtorki z klasyką kina. Co tydzień prezentowane będą najsłynniejsze tytuły, bez których światowa kinematografia nie byłaby taka sama. Na pierwszy ogień wyświetlony zostanie "Śpiewak jazzbandu". W lipcu, we współpracy z kinami Helios, Randan Music startuje z projektem - Wygrywamy Muzyką. Jako pierwszy wystąpi zespół VooVoo w liderem Wojciechem Waglewskim. W kolejnych odsłonach planowane są występy równie znanych postaci ze świata muzyki.

Wydarzenia artystyczne i rozrywkowe: od 17 lipca więcej osób na widowniNowość w kinie Helios - seanse prywatneWraz z ponownym otwarciem kin sieci Helios rusza możliwość zakupu seansu prywatnego. To propozycja dla tych, którzy chcieliby w gronie znajomych, rodziny bądź sami spędzić czas na wybranym przez siebie seansie. Obejrzeć można wybrany przez siebie film (z listy najciekawszych tytułów ostatnich miesięcy). Seans można zakupić online, poprzez aplikację, kiosk bądź w kasie, a decyzję dotyczącą wyboru tytułu przekazać obsłudze kina na chwilę przed rozpoczęciem pokazu.

W seansie może wziąć udział tylko jedna osoba lub spora grupa przyjaciół - z zachowaniem wymogu połowy wolnych miejsc dostępnych w sali. Minimalna cena seansu prywatnego wynosi 200 zł w przypadku grupy liczącej do 20 widzów w sali. Wcześniej podobną ofertę przygotowało gdyńskie Studio Filmowe Panika, które umożliwia wynajem kameralnej salki kinowej na prywatne seanse z rodziną lub znajomymi.