Mundial 2018. Gdzie obejrzymy mecze?

13 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Aleksandra Wrona

W czwartek rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. W pierwszym meczu Rosja zagra z Arabią Saudyjską, natomiast Polacy swój pierwszy mecz rozegrają we wtorek 19 czerwca. Do futbolowych zmagań przygotowują się jednak nie tylko piłkarze, ale też właściciele trójmiejskich lokali. To właśnie tam będą czekać na nas specjalne strefy kibica. Sprawdźcie, gdzie wyświetlane będą mecze.Mecz w domu czy w pubie? Odpowiedź na to pytanie zawsze dzieliła kibiców, jednak ci, którzy od wygodnej kanapy bardziej cenią sobie wspólne kibicowanie, będą mieli w czym wybierać.

Mundial pod chmurką


Oficjalna, gdańska strefa kibica usytuowana będzie na Targu Węglowym. Na telebimie zobaczymy mecze reprezentacji Polski z Senegalem (19 czerwca, godz. 17), Kolumbią (24 czerwca, godz. 20) i Japonią (28 czerwca, godz. 16). W strefie będzie można zobaczyć też dwa półfinały oraz finał mundialu. Organizatorzy zapewniają, że jeśli reprezentacja Polski wyjdzie z grupy, pokazane zostaną też kolejne jej mecze. Strefa kibica ma pomieścić 5 tys. osób. W trakcie meczu chętni będą mogli spróbować dań z rusztu oraz piwa.

Zobacz także: Podczas mundialu powstanie strefa kibica na Targu Węglowym

Pod chmurką będziemy mogli kibicować też na Ulicy Elektryków, gdzie zobaczymy wszystkie mecze Polaków i kilka innych pojedynków. Do Strefy Emocji 2018 zaprasza Lotos Stadion Letni.

Mieszkańcy Gdyni, a w szczególności Chwarzna-Wiczlina, będą mogli spotkać się na wspólnym kibicowaniu na ogólnodostępnym parkingu przy ul. Staniszewskiego, gdzie ustawiony zostanie telebim.

Mundial na mieście w Trójmieście: na bieżąco tutaj dodajemy mecze


Na mecz do pubu, restauracji lub kinaDarmową, oficjalną Strefę Kibica w Gdyni znajdziemy w Klubie Atlantic. Klub zapowiada dobre piwo, ciepłe przekąski z foodtrucków, możliwość pogrania w Fifę i kibicowanie z innymi fanami piłki nożnej.

Wszystkie mecze nadchodzących Mistrzostw Świata będziemy mogli obejrzeć też w Brovarni Gdańsk, gdzie dostaniemy też limitowaną edycję piwa World Cup Beer 2018, koktajle narodowe oraz dania dla fanów futbolu. Specjalny Pakiet Kibica przygotował browar PG4, który zaprasza na Mundial w Browarze.

Nie zawiodą trójmiejskie puby sportowe. Na transmisje wszystkich meczy mundialu zaprasza gdyńska Piwiarnia Warka. W Gdyni mecze (choć nie wszystkie) wyświetlane będą też w Olimpijska 5 Sports Bar & Restaurant. Gdańszczanie będą mogli odwiedzić Sports Pub, Polufkę oraz Green Club. Strefę kibica znajdziemy w MK Bowling.

Do wspólnego kibicowania zapraszają też popularne bary. Strefy kibica znajdziemy w No To Cyk, Zimnych Nóżkach i Polskim Kinie. Duży ekran i specjalne promocje na barze planowane są w Mieście Aniołów. Podczas mundialu warto zajrzeć też do Ziemi. Kibiców zaprasza też Bistro Endorfina.

Mecze obejrzymy też w niektórych restauracjach. Wśród oficjalnych stref kibica znalazła się sopocka Kava. Specjalne dedykowane menu i transmisje meczy znajdziemy też w Restauracji On/Off. Do strefy kibica zapraszają Restauracja Smak Morza i Klub Scena Sopot. Specjalne Strefy Kibica (restauracyjną i plażową) przygotowała też Zatoka Sztuki. Do wspólnego kibicowania zaprasza Stary Maneż, a hiszpańskie przekąski podczas meczy znajdziemy w Esplendidos. Swoją strefę kibica posiada też Novotel.

Większość z lokali transmitujących mundial przygotowała na tę okazję specjalne duże telewizory lub rzutniki, jeśli jednak i to wam nie wystarcza, warto rozważyć wizytę w Multikinie, które jedyna sieć kinowa w Polsce pokaże transmisje wszystkich meczów reprezentacji Polski oraz finał Mistrzostw Świata.

Jeżeli zdecydujemy się na oglądanie mundialu w pubie, musimy pamiętać o tym, że podczas szczególnie ważnych spotkań (jak mecze reprezentacji czy półfinały) takie miejsca przeżywają prawdziwe oblężenie. Warto zadzwonić tam nawet kilka dni wcześniej i zarezerwować stolik.

A dla wszystkich niezainteresowanych meczami, Gdyńskie Centrum Filmowe, przygotowało specjalną promocję. Kino i Wino to filmowe popołudnia wolne od piłki nożnej, podczas których do każdego biletu na film, kawiarnia FaBuła proponuje lampkę wina za 5 złotych.

Uwaga: mamy świadomość, że nie wyliczyliśmy wszystkich pubów, w których można oglądać mecze mundialu w Rosji. Właścicieli tych lokali prosimy o dopisywanie nazw swoich lokali w opiniach. Wyjątkowo dopuszczamy taką formę promocji.


Zobacz także: Klip do mundialowej piosenki nagrano w Gdyni
Gdzie będziesz oglądać mecze reprezentacji Polski?
11%

w miejskiej strefie kibica

10%

w pubie lub barze

2%

w kinie

55%

w swoim domu

6%

u znajomych

16%

nie będę oglądać meczów

zakończona

łącznie głosów: 969