Nietypowe muzyczne miejsca w Trójmieście

5 marca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Julia Rzepecka
Kameralne koncerty w restauracjach umilają czas klientom, są też szansą na pokazanie się dla lokalnych artystów. Więcej zdjęć (28)

Kameralne koncerty w restauracjach umilają czas klientom, są też szansą na pokazanie się dla lokalnych artystów.

Fot. MONO Kitchen/Facebook

Kameralne koncerty w restauracjach umilają czas klientom, są też szansą na pokazanie się dla lokalnych artystów.

Fot. MONO Kitchen/Facebook

Słuchać muzyki i przy okazji tańczyć można w Trójmieście w wielu miejscach, ponieważ klubów, dyskotek i scen koncertowych jest tu sporo. Na imprezowo-kulinarnej mapie znaleźć można również inne lokale, które niekoniecznie kojarzą się z muzyką na żywo i pląsami na parkiecie. Poniżej nasze propozycje.Trójmiejskie kluby i dyskoteki


Muszla koncertowa na placu Grunwaldzkim jest jednym z bardziej charakterystycznych miejsc w Gdyni. Amfiteatr został zbudowany w latach 50. ubiegłego wieku. Przez ostatnie lata muszla jednak coraz bardziej niszczała. W 2019 roku otwarto ją ponownie, po przeprowadzeniu prac modernizacyjnych. Obiekt odzyskał swój dawny blask i znów został udostępniony dla mieszkańców.

Dziś znajduje się tam również restauracja Muszla Gdynia, w której można nie tylko dobrze zjeść, ale także posłuchać znanych oraz dopiero wschodzących gwiazd trójmiejskiej sceny muzycznej. Wydarzenia w muszli mają być dopełnieniem oferty pobliskiego Teatru Muzycznego i Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Organizowane są tam takie imprezy jak walentynki, bale karnawałowe czy ostatki. W marcu zbliżają się wydarzenia muzyczne między innymi z okazji pierwszego dnia wiosny (więcej informacji wkrótce).

Mono Kitchen w centrum Gdańska, przy ul. Piwnej to kolejne z miejsc, gdzie można posłuchać muzyki na żywo. Na co dzień funkcjonuje tu restauracja, jednak dwa razy w tygodniu odbywają się też muzyczne wieczory na żywo. Tworzone są we współpracy z artystami lokalnej, ale również międzynarodowej sceny muzycznej. Wystąpili tam m.in. The Warsaw Dixielanders, zespół Cinemon czy Tatiana Vaitovich.

- W każdy piątek odbywają się u nas koncerty - mówi Norbert Kalinowski z Mono kitchen. - Można tu usłyszeć na żywo taką muzykę jak jazz, soul czy pop. Wykonawcy zmieniają się co tydzień. W najbliższy piątek będzie można usłyszeć Dorę Theisebach. Natomiast w soboty odbywa się u nas Latino Show. To nie tylko okazja do posłuchania muzyki latynoamerykańskiej, ale również do tańca.
Mono Kitchen to także przestrzeń wystawiennicza - raz na jakiś czas zmienia się w galerię. Organizowane są tu wernisaże malarstwa czy grafiki.

Patio ASP to nowoczesne, przeszklone miejsce w Akademii Sztuk Pięknych otwarte pod koniec 2018 roku. W Patio odbywają się obecnie rozmaite wydarzenia artystyczne i nie tylko. Jak mówił rektor podczas otwarcia, była to wcześniej przestrzeń niewykorzystywana.

- Pierwotnie miała służyć na potrzeby wystawiennicze, ale z uwagi na warunki pogodowe, nie spełniała swojej funkcji - mówił rektor ASP, Krzysztof Polkowski.
Dziś organizowane są tam ogólnopolskie konferencje, imprezy kulturalno-rozrywkowe, mobilne kino sezonowe oraz kameralne koncerty. Nie brakuje też wykładów, warsztatów, prezentacji i rozbudowanych ekspozycji wystawienniczych. 6 marca odbędzie się tam wydarzenie z cyklu Akademickich Wieczorów Muzycznych: Marimba w Patio. Usłyszeć będzie można studentów klasy perkusji Akademii Muzycznej. Zagra Virginia Alcarria de la Fuente, Marek Czajka i Pablo Mor Lillo. Wstęp wolny.

32 piętro Olivia Star to wciąż stosunkowo nowe i jeszcze nie do końca odkryte miejsce w przestrzeni Trójmiasta. Zaskakuje nie tylko wystrojem i ofertą gastronomiczną, ale również różnorodnością organizowanych wydarzeń. Jednak najczęściej przyciąga oczywiście wyjątkowym widokiem, bo z ostatniego piętra budynku rozciąga się niezwykła panorama Trójmiasta, a nawet widok na Zatokę Gdańską.

W piątkowe i sobotnie wieczory odbywają się tam koncerty na żywo. Nie są dodatkowo płatne - obowiązuje wyłącznie bilet wstępu na taras widokowy. Jednak to przestrzeń nie tylko muzyczna: w niedzielę można wziąć udział w warsztatach dla miłośników klocków LEGO. Odbywały się również wystawy malarstwa, występowały grupy improwizacyjne.

Organizowane są tam również cyklicznie wieczory taneczne prowadzone przez instruktorów studia tańca Dance Avenue dla osób początkujących i zaawansowanych.

Casa Cubeddu to włoska restauracja w Gdyni Orłowie, której szefem kuchni jest rodowity Włoch. Można tam nie tylko spróbować włoskich potraw. Lokal organizuje wydarzenia muzyczne, takie jak bal karnawałowy, taneczne walentynki czy popołudnia z włoską muzyką na żywo.

Jak często chodzisz na koncerty?
4%

kilka razy w miesiącu

26%

kilkanaście razy w roku

31%

kilka razy w roku

26%

rzadziej niż raz w roku

13%

nie chodzę na koncerty

zakończona

łącznie głosów: 125

Opinie (26)

 • Takie tam grajki i imprezy dla pseudo bohemy.

  Carmen tancereczki i pawie piórka z du ...
  Juz wole w domu zostać i spotyfi posłuchać.

  • 8 12

 • Każdy słucha tego co lubi

  Jedni dobrej, prawdziwej muzyki a inni tego co im propaganda zapuszcza.

  • 5 6

 • a gdzie można posłuchać prawdziwego,czarnego bluesa w Gdańsku? (2)

  • 4 2

  • w Gdańsku nie ma, tylko Gdynia pozostaje

   • 2 1

  • w domu sluchaj

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.