Noc Świątyń, Dary Ziemi i Legendy Metalu. Planuj tydzień

19 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona

W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się prawdziwa kalendarzowa jesień. Zanim zaparzymy herbatę i wyciągniemy koc, warto sprawdzić, co dzieje się na mieście. Zapowiada się bardzo ciekawy tydzień, który szkoda byłoby przesiedzieć w domu.
KoncertyW piątek na schodach obok Gdyńskiego Centrum Filmowego Magda Kumorek, Anna Dereszowska i orkiestra Rebel Babel Ensemble wykonają utwory Krzysztofa Komedy. W oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się koncert Nasz Jonasz na bazie tekstów Jonasza Kofty. Miłośnicy cięższych brzmień mogą wybrać się do Protokultury na Masachist, Calm Hatchery i Deathspawn lub do Metra na minifestiwal Wrath of Gods - Vol.4. Dzień później w Protokulturze zagrają Goat Semen i Arkona. W niedzielę GTS odwiedzi Marek Dyjak, we wtorek w Uchu zagra Airbourne, a w czwartek w B90 usłyszymy Legendy Metalu.

W ramach Open Source Art Festival w PGS odbędzie się cykl koncertów muzyki elektronicznej i projektów multimedialnych.

Imprezy kluboweW piątkowy wieczór Bunkier zaprasza na na GTA Radio Party, w MK Bowling panie pobawią się na Ladies Night, a w Desdemonie usłyszymy Rockin'beats. Dzień później w Metrze połączymy przyjemne z pożytecznym, czyli imprezę urodzinową ze zbiórką karmy dla kotów i psów. W Wydziale Remontowym pobawimy się na TOG - dark, industrial, goth, wave, a w Bunkrze czeka nas konfrontacja z weekendem. Protokultura zaprasza na RAVE'owe pożegnanie lata.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaOd piątku do niedzieli w parku Kolibki w Orłowie będziemy mieli okazję zaopatrzyć się w Dary Ziemi. Naturalne produkty znajdziemy też na EkoPikniku w Sopocie, a w Oliwie spotkają się miłośnicy kwiatów. Po nową, jesienną garderobę warto wybrać się do Sztuki Wyboru na Targi Vintage. W Sztuce Wyboru znajdziemy też wystawę Zapytaj Mokoszy i spotkania oraz warsztaty jej towarzyszące.

Po raz kolejny będziemy mieli okazję zwiedzić gdańskie świątynie podczas Nocy Świątyń. Przystań Cesarską odwiedzą foodtrucki. Opera Leśna zaprasza rodziców z dziećmi na Dzień Dźwięku, a na Wyspie Sobieszewskiej odbędą się Dni Morza. Warto zajrzeć też na Ulicę pełną życia na Dolnym Mieście. Z okazji Dnia Ziemi A Studio zaprasza mieszkańców Trójmiasta do wspólnego sprzątania. W niedzielę w Sali Koncertowej Portu Gdynia odbędzie się kolejna edycja targów PupiLove.

Teatr, kabaret, muzyka poważnaSpragnionych śmiechu Bunkier zaprasza na połączenie kabaretu i stand-upu. Do teatru możemy wybrać się na spektakle Hairspray, Alibi od zaraz, Par paranoje, Uwłaszczeni, czyli szalona droga do wolności, Czarnoksiężnik z Krainy Oz i To tylko sex.

Spektakle dla dzieci


Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncert polskiej muzyki filmowej. W oliwskim Ratuszu Kultury zagra Baltic String Quartet, a w Sali Koncertowej PFK odbędzie się Koncert kameralny. Wrześniowa niedziela melomana zawita do Szkoły Muzycznej w Gdyni. W niedzielę odbędzie się Koncert Oruński pod nazwą "Saksofon".

SportThe Color Run to bieg pełen fantazyjnych przeszkód.

Mat. archiwalny

W sobotę na terenie Ergo Areny odbędzie się The Color Run - kolorowy bieg, pełen nieoczywistych, zabawnych przeszkód i atrakcji. Biegacze mogą też zmierzyć się w Biegu Czyste Miasto Gdańsk i Biegu Drogą Dobra. Dzieci mogą wybrać się na Kids Run Gdańsk, a spragnionych wrażeń czeka Laser Run City Tour. Na stadionie Energa Gdańsk Lechia Gdańsk zmierzy się z Koroną Kielce.

Weekend to też Games Clash Masters - festiwal e-sportu w Gdynia Arenie. W Kosakowie odbędą się zawody strongman, a w Hali Olivia zobaczymy zawody w łyżwiarstwie figurowym z cyklu ISU Junior Grand Prix. 100cznia zaprasza na rowerowy wyścig w ruchu miejskim Alleycat.

KinoDo soboty trwa 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Po jego zakończeniu czekają nas dwa mniejsze festiwale - XI Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci oraz 6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Kino Kameralne Cafe zaprasza na premierę filmu "Dzięki Bogu" i spotkanie z seksuolożką.

Filmy w plenerze zobaczymy na placu Grunwaldzkim, Obłużu i Wyspie Sobieszewskiej.

Repertuar kin w Trójmieście

Chętnie wybiorę się na:
69%

Festyn Dary Ziemi

11%

Koncert Airbourne

13%

Targi Pupilove

7%

Bieg The Color Run

zakończona

łącznie głosów: 55

Spektakle