Nowe Coolturalne Centrum Haffnera

21 grudnia 2017 (artykuł sprzed 2 lat)

Nowy rok to doskonały czas na zmiany. Od stycznia zmieni się także sopockie Centrum Haffnera zobacz na mapie Sopotu - dzięki wspólnym działaniom najemców i zarządców obiektu stanie się prawdziwym centrum kultury i rozrywki.Centrum Haffnera Coolturalnie to wspólny projekt praktycznie wszystkich najemców oraz zarządu spółki, do której należy znajdujący się w samym sercu Sopotu obiekt.

- Z inicjatywą zmian wyszli sami najemcy, a my - jako zarząd spółki - objęliśmy ten projekt mecenatem. Liczymy że wspólnie stworzymy miejsce, które stanie się prawdziwą wizytówką Sopotu - mówi Jacek Girdziusz, prezes zarządu Centrum Haffnera.
Nowa oferta Centrum Haffnera powinna zadowolić zarówno tych, którzy szukają dobrej, także rodzinnej rozrywki, jak i tych, których interesują bardziej wysublimowane atrakcje. Projekt obejmie cztery obszary i ma za zadanie skupić wokół centrum entuzjastów i sympatyków spędzania wolnego czasu w sposób ciekawy, kreatywny i "coolturalny".

W centrum powstanie regularna Scena Standupowa, która będzie organizowała cykliczne występy czołowych polskich artystów i przedstawicieli tego gatunku rozrywki. Publiczność bawić się będzie we wnętrzach klubu muzycznego oraz na świeżym powietrzu w sezonie letnim. W ramach tych działań pomysłodawcy projektu planują także organizację koncertów, spotkań z artystami. Różnorodności doda również z pewnością zupełnie nowy klub, w którym liczyć będzie można na bardziej taneczną formę zabawy.

Coolturalnie znaczy też rodzinnie. W Centrum Haffnera odbywać będą się konkursy dla najmłodszych, spotkania z gwiazdami telewizyjnych show, a także warsztaty tematyczne. Dzieci odwiedzające z rodzicami centrum będą mogły liczyć na oryginalne zabawy, spotkania ze swoimi idolami oraz cykliczne warsztaty odkrywające talenty.

Kolejną nowością będą też akcenty sportowe. Planowane są prezentacje i pokazy związane z różnymi, często widowiskowymi dyscyplinami sportu, a także pikniki i zawody, których start i meta będą się znajdować na placu przed Centrum Haffnera. Naturalne warunki, jakie stwarzają otwarte na plac tarasy restauracji i kafajek centrum, stanowić będą widownię pokazów i pojedynków. Inicjatywa ta budzi już na tym etapie spore emocje i zainteresowanie.

Coolturalnie znaczy też kulinarnie. Restauracje to już od dawna prawdziwy skarb i duma Centrum Haffnera. I tu jednak można spodziewać się nowości: będą to przede wszystkim cykliczne imprezy kulinarne - na przykład pojedynki na najlepsze dania serwowane przez działające w centrum lokale. W planach są także warsztaty kulinarne, festiwale jedzenia oraz degustacje.

Nowa oferta centrum skierowana będzie również do klientów biznesowych - nacisk położony zostanie na imprezy biznesowe, warsztaty, szkolenia motywacyjne, konferencje czy wykłady tematyczne. Biznesmeni i przedsiębiorcy mają w tym miejscu odnajdować komfort pracy, przyjemność z nieformalnych spotkań, a także wartości dodane w postaci możliwości edukacji i wymiany kontaktów.

- Warto wspomnieć, że naszym celem nie jest wyłącznie samodzielna inicjatywa i organizacja wydarzeń w ramach możliwości najemców. Do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy działają we wskazanych przez nas obszarach i reprezentują inicjatywy, które mogą wzbogacić oraz uświetnić ofertę dla odwiedzających centrum. Mile widziani są również partnerzy i sponsorzy, dla których niestandardowe dotarcie do klientów przedstawia wartość - mówi Marta Kłos, właściciel agencji marketingowej Brand and Law, koordynująca wdrożenie programu dla centrum.
Jakie atrakcję czekają cię w najbliższym czasie, gdy zaplanujesz odwiedzić nowe Coolturalne Centrum Haffnera? Wszystkiego dowiesz się z nowego fanpage na Facebooku, gdzie niedługo ogłoszony zostanie konkurs na identyfikację wizualną projektu. Zapraszamy do oddawania w nim głosów!

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł