Nowy sezon serialu "Usta usta" nagrywano w Gdańsku

8 lipca 2020, 12:00
Julia Rzepecka
Na planie zdjęciowym serialu "Usta usta":

Światła, kamera... akcja! Te słowa mogli usłyszeć dzisiaj przechodnie, którzy znaleźli się w okolicach Targu Rybnego w Gdańsku. Nagrywano tu pierwsze ujęcia do nowego sezonu serialu "Usta usta", produkowanego przez TVN. To kontynuacja historii sprzed kilku lat. Na planie można było zobaczyć aktorów, m.in. Pawła Wilczaka i Wiktorię Filus.Nadchodzące imprezy w Trójmieście


"Usta usta" to polski serial komediowo-obyczajowy, emitowany na antenie TVN w 2010 i 2011 roku. Jest adaptacją brytyjskiej produkcji pod tytułem "Cold Feet".

To historia trzech par, które są na różnych etapach związku. Wszyscy zmagają się z codziennymi problemami. Mają różne charaktery, plany i podejście do życia. Euforia miłosnych uniesień jest już za nimi i muszą podejmować istotne decyzje w porozumieniu z ukochaną osobą.

Teraz serial wraca na antenę. Czwarty sezon, który właśnie powstaje, opowie historie bohaterów, które rozgrywają się po kilku latach.

Repertuar kin w Trójmieście


W główne role w serialu wcielają się także aktorzy: Sonia Bohosiewicz, Magdalena Popławska, Wojciech Mecwaldowski i Marcin Perchuć.

- Większość zdjęć powstaje w Warszawie i okolicach, ale dzisiaj kręcimy w Gdańsku. Teraz przygotowujemy sceny z Pawłem Wilczakiem, znanym z poprzednich sezonów, i Wiktorią Filus, która będzie nową postacią. To będzie ich pierwsze poznanie i zauroczenie. Ona będzie w czerwonej sukience i tylko go lekko muśnie, co będzie zawiązaniem całej znajomości. Postać Pawła Wilczaka, czyli Adam, wraca do Polski po tym, jak pracował na kontrakcie w Bostonie i przedstawia swoim przyjaciołom swoją młodą narzeczoną - mówi producentka serialu, Oriana Kujawska. - Bardzo przyjemnie jest przyjechać na zdjęcia do Gdańska, mamy na szczęście dobrą pogodę. Mamy nadzieję, że się uda wszystko sprawnie i według planu nakręcić. Te zdjęcia, które tu nagrywamy, będą w pierwszym odcinku nadchodzącego sezonu, więc zachęcamy do oglądania, choć będzie to tylko krótki moment odcinka. Taka natura tej pracy, że my będziemy tu się pocić i nagrywać przez cały dzień, a w serialu będzie to chwila.
Gdańsk został wybrany na zdjęcia nieprzypadkowo. Część budynków przypomina architekturę Bostonu i będzie skutecznie imitować amerykańskie miasto.

- Zastanawialiśmy się, które miasto będzie dobrze oddawało charakter Bostonu i po długich poszukiwaniach uznaliśmy, że może być to z powodzeniem Gdańsk - mówiła scenografka, Paulina Kochanowska. - Część tych zabudowań, tak jak na przykład Filharmonia na Ołowiance, przez te czerwone cegły będzie przypominać to amerykańskie miasto.
Aktorzy podkreślali, że z przyjemnością przyjechali na plan zdjęciowy do Trójmiasta.

- Ostatni raz w Gdańsku byłem cztery lata temu - mówił nam Paweł Wilczak. - W Gdańsku jest cudownie, to, co mnie jednak nieco zasmuciło, to fakt, że jest tu tak pusto, nie ma w ogóle ludzi, chociaż są wakacje. No, ale taki mamy moment, nie tylko u nas w kraju, a na całym świecie. Miejmy nadzieję, że to minie. Nam jest bardzo przyjemnie wrócić do tego serialu. To fajnie napisany tekst, jesteśmy w większości w takim samym składzie jak przed laty, znamy się dobrze, a to pomaga.

Znane miłosne filmy i seriale z Trójmiasta- Gram Sarę, to dziewczyna polskiego pochodzenia, która mieszka w Bostonie - mówiła aktorka Wiktoria Filus. - Jest pewna siebie, dojrzała, samodzielna i pochodzi z bogatego domu. Ale myślę, że da się ją lubić. Staram się to robić tak, by dało się ją lubić.
Czwarty, produkowany właśnie sezon będzie emitowany w telewizji od września.
Czy znasz filmy i seriale nagrywane w Trójmieście?
24%

tak, znam całkiem sporo

48%

kilka kojarzę

28%

nic mi nie przychodzi do głowy

zakończona

łącznie głosów: 409