Odwołane imprezy w Trójmieście

10 marca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Alicja Olkowska
aktualizacja:15:55 (11 marca 2020)
Kolejne imprezy są odwoływane lub przekładane na nowy termin w Trójmieście. 22 marca nie odbędą się m.in. Bakalie Wiosenne, organizatorzy ustalają nową datę. Więcej zdjęć (2)

Kolejne imprezy są odwoływane lub przekładane na nowy termin w Trójmieście. 22 marca nie odbędą się m.in. Bakalie Wiosenne, organizatorzy ustalają nową datę.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Kolejne imprezy są odwoływane lub przekładane na nowy termin w Trójmieście. 22 marca nie odbędą się m.in. Bakalie Wiosenne, organizatorzy ustalają nową datę.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

We wtorek, 10 marca, premier Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie masowe imprezy w Polsce. Jego decyzja wpływa nie tylko na organizatorów dużych wydarzeń, ale też tych mniejszych i bardziej kameralnych. W Sopocie i Gdańsku odwołano wszystkie miejskie wydarzenia kulturalne i sportowe, także te, które nie są masowe. Na bieżąco informujemy, co jeszcze nie odbędzie się w najbliższym czasie w Trójmieście z powodu obawy przed koronawirusem.Najbliższe odwołane imprezy w TrójmieścieAktualizacja: środa, godz. 15:53

W marcu nie odbędzie się żaden zaplanowany koncert w B90 oraz klubie Drizzly Grizzly.

- W związku z sytuacją wyjątkową, związaną z epidemią koronawirusa, zdecydowaliśmy wspólnie z artystami, że wszystkie zaplanowane koncerty do końca marca w klubie B90 zostaną przeniesione na inny termin, o czym niezwłocznie Was poinformujemy. Wszystkie zakupione dotąd bilety zachowują ważność. Klub B90 do końca marca 2020 roku będzie nieczynny. Prosimy Was o wyrozumiałość, gdyż dla całej naszej ekipy to bardzo trudny czas. Miejmy nadzieję, że obecne zapobiegawcze działania spowodują, że sytuacja unormuje się możliwie jak najszybciej - podano w komunikacie.


Aktualizacja: środa, godz. 12:30

- Wszystkie filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku zostają zamknięte do odwołania od dnia 12 marca 2020 r. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie w bibliotekach również zostają odwołane. Termin zwrotu wypożyczonych przez Czytelników książek zostanie automatycznie przedłużony o miesiąc od 12 marca 2020 r. - czytamy w oficjalnym komunikacie.
Aktualizacja: środa, godz. 12:15

Nie odbędą się zaplanowane w najbliższych dniach koncerty w Starym Maneżu, m.in. Lao Che 13 marca, Artura Rojka i zespołu Kwiat Jabłoni.

- W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji związanej z koronawirusem, oraz zaleceniami Prezydenta Miasta Gdańska, informujemy, że koncerty zaplanowane w Starym Maneżu w najbliższych dniach odbędą się w innych terminach, nad którymi obecnie pracujemy. Bardzo prosimy o cierpliwość - postaramy się poinformować o nowych datach możliwie jak najszybciej. Wszystkie dotychczas zakupione bilety na wydarzenia organizowane przez Stary Maneż zachowują swoją ważność - czytamy w oświadczeniu.
Aktualizacja: środa godz. 09:08

Marszałek Struk w środę 11 marca zalecił instytucjom kultury, dla których Samorząd Województwa Pomorskiego pełni funkcję organizatora, zawieszenie działalności.

Lista instytucji kultury, które mają zawiesić działalność:

1. Teatr Wybrzeże w Gdańsku

2. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

3. Muzeum Narodowe w Gdańsku

4. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

5. Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku

6. Opera Bałtycka w Gdańsku

7. Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

8. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku

9. Gdański Teatr Szekspirowski (współorganizowany)

10. Polska Filharmonia Kameralna SOPOT (współorganizowany)

11. Europejskie Centrum Solidarności (współorganizowany)

- W związku z zagrożeniem koronawirusem uznałem za zasadne i zalecam niezwłoczne zawieszenie do odwołania działalności w instytucjach kultury podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego. W przypadku czterech instytucji, gdzie jesteśmy współorganizatorem, zwróciłem się z prośbą do władz Gdańska, Sopotu i Powiatu Wejherowskiego o wydanie podobnej - wspólnej decyzji - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.


Aktualizacja: środa, godz. 8:46

Kolejne imprezy odwołane lub przełożone na nowy termin to:

- Festiwal Jazz Jantar w Klubie Żak

- Jest decyzja Prezydent Gdańska o odwołaniu wszystkich imprez w miejskich instytucjach kultury z powodu epidemii korona-wirusa. Pracujemy nad przeniesieniem #jazzjantar i innych koncertów na jesień (wrzesień-październik) - jutro (11.03) podamy więcej informacji - piszą organizatorzy festiwalu.
- 6. Gdańsk Maraton

- W trosce o bezpieczeństwo wszystkich Uczestników 6. Gdańsk Maratonu i ich Rodzin i kibiców, w związku z postanowieniem Prezesa Rady Ministrów o odwołaniu imprez masowych w Polsce, uprzejmie informujemy, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu naszej imprezy zaplanowanej na 18-19 kwietnia. Liczymy, że mimo tych wyjątkowych okoliczności, zobaczymy się z Wami na starcie 17-18 kwietnia 2021 roku. Szczegółowe informacje dot. zwrotu opłaty startowej przekażemy niebawem w osobnym komunikacie - czytamy w oświadczeniu organizatorów biegu.
- Targi Vintage w Sztuce Wyboru (odbędą się 17 maja)

- Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Żak

- Targoteka, czyli targi w stylu vintage w Sopotece

Wszystkie odwołane imprezy znajdziesz tutaj.Aktualizacja: wtorek godz. 22:22

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przekazała we wtorek decyzję w sprawie odwołania wydarzeń we wszystkich gdańskich instytucjach.

- Z wielką troską patrzymy na wydarzenia w Polsce, Europie i świecie dotyczące koronawirusa. (...) O odwołaniu imprez masowych w Polsce poinformował już dzisiaj pan premier Mateusz Morawiecki. Uważa, że w trosce o zdrowie nas wszystkich powinny być odwołane dodatkowo także inne wydarzenia, które formalnie nie podlegają przepisom ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, ale w praktyce ich organizacja wiąże się z tymi samymi obawami. Dlatego też zdecydowałam się o odwołaniu wszystkich wydarzeń organizowanych przez miasto Gdańsk, ale również przez instytucje zależne. Decyzja ta obowiązuje do odwołania - czytamy w piśmie, które prezydent Aleksandra Dulkiewicz wysłała do m.in. Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
O zmianach w programie GTS poinformuje oficjalnie w środę 11 marca.W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że przeniesiono na inny termin m.in. Kolosy i półmaraton w Gdyni oraz targi Amberif w Gdańsku. Teraz do tej listy doszły kolejne wydarzenia, nie tylko w skali masowej.

We wtorek po południu Urząd Miasta Sopotu w oficjalnym komunikacie podał, że decyzją prezydenta zostają odwołane wszystkie miejskie wydarzenia kulturalne i sportowe, także te, które nie są masowe.

Oprócz tego w najbliższą sobotę nie odbędzie się impreza z muzyką disco-polo i dance, czyli Discotex: Zenon Martyniuk, Bad Boys Blue, Fun Factory w Ergo Arenie.

Ze względu na bezpieczeństwo gości, jak i uczestników Międzynarodowego Festiwalu Europejski Poeta Wolności, wydarzenie, łącznie z galą wręczenia Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Gdańska, zostaje przeniesione na drugą połowę czerwca.

Organizatorzy przełożyli Bakalie Wiosenne w Plenum na najbliższy możliwy termin, który jest w trakcie ustalania:

- W tym momencie nie możemy podać dokładnej daty, zakładamy, że wydarzenie odbędzie się pod koniec kwietnia lub w maju - czytamy w komunikacie.
Kolejną dużą imprezą z nowym terminem jest konferencja InfoShare - organizatorzy przełożyli ją na wrzesień (23-24.09.2020).

Czytaj także: aktualna sytuacja w trójmiejskich teatrach

Zenon Martyniuk miał być gwiazdą odwołanej imprezy Discotex (sobota). Więcej zdjęć (2)

Zenon Martyniuk miał być gwiazdą odwołanej imprezy Discotex (sobota).

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Zenon Martyniuk miał być gwiazdą odwołanej imprezy Discotex (sobota).

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Nie dojdzie do skutku również IX Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny.

- W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz troską o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, władze Politechniki Gdańskiej zdecydowały o odwołaniu IX Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego. O ewentualnych nowych terminach będziemy informować na bieżąco - donoszą organizatorzy.
Od 10 do 29 marca nie odbędą się żadne wydarzenia, uroczystości i imprezy o charakterze ogólnouczelnianym, artystycznym i naukowym w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest to decyzja rektora, podyktowana obawą przed możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19.