Open'er w tym roku się nie odbędzie. W zamian imprezy w ramach Open'er Park

6 maja 2021, 12:25
Ewa Palińska
aktualizacja:14:39 (6 maja 2021)
Open'er został przeniesiony na 2022 rok. Więcej zdjęć (1)

Open'er został przeniesiony na 2022 rok.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Open'er został przeniesiony na 2022 rok.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

- Jesteśmy zmuszeni przenieść festiwal na 2022 rok - Open'er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca - poinformowali organizatorzy największego gdyńskiego festiwalu. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność na następny rok. Przygotowano też ich dodatkową pulę. Od 15 lipca odbędzie się natomiast mniejsze plenerowe wydarzenie, sygnowane nazwą Open'er Park. Szczegóły mają zostać podane wkrótce.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Aktualizacja, godz. 14:30

Open'er Park odbędzie się w dniach 15 lipca - 22 sierpnia. Każdy dzień będzie wypełniony programem z takich dziedzin, jak muzyka, teatr, sztuki wizualne, kino. Można zatem spodziewać się koncertów, spektakli, projekcji filmowych, a na miejscu wydarzenia zostanie zaaranżowana również strefa relaksu. Organizatorzy nie chcą jeszcze zdradzać miejsca, prawdopodobnie będą to Kolibki. Na wydarzenie będą obowiązywały osobne bilety jednodniowe, te zakupione na standardową edycję Open'er Festival nie będą mogły zostać wykorzystane - można je zwrócić lub zachować na przyszłoroczną edycję. W połowie maja Alter Art ma ogłaszać pierwszych artystów i pierwsze atrakcje Open'er Parku i wtedy też ma ruszyć sprzedaż biletów. Na Open'er Park stosowane będą środki bezpieczeństwa adekwatne do bieżącej sytuacji epidemicznej, dostosowane do wytycznych odpowiednich organów państwowych, jakie będą obowiązywały w trakcie wydarzenia.Na profilu facebookowym Open'era pojawiło się oświadczenie, w którym organizatorzy informują o odwołaniu tegorocznej edycji. Oto jego treść:

Open'erowiczki, Open'erowicze!

To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open'er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to akurat ten wyścig z czasem przegrywamy.

Chcemy, aby powrót na Open'era był doświadczeniem pełnym. Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znacie. W skali i o sile, którą wspólnie zbudowaliśmy przez ostatnie 20 lat.

Festiwal przełożony na 2022 rok (29 czerwca - 2 lipca)Proces wychodzenia z pandemii postępuje, szczepienia trwają, ale niestety z oczywistych powodów, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych, braku planu na najbliższe miesiące i obowiązujących restrykcji - początek lipca w Polsce to nie jest jeszcze czas, kiedy będziemy w stanie zorganizować Open'er Festival w skali i formie, na które czekacie.

Jesteśmy zmuszeni przenieść festiwal na 2022 rok -Open'er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca. Spotkamy się wtedy ponownie w Gdyni na lotnisku Gdynia-Kosakowo i z pełną mocą kilkudziesięciu tysięcy osób przeżywać będziemy cztery dni wolności, za którą tak bardzo tęsknicie. Wspólne festiwalowe doświadczenia będą warte tego oczekiwania. Widzimy, jak ogromny głód muzyki i spotkań towarzyszy wszystkim dokoła i nie mamy wątpliwości, że przyszły rok festiwalowy będzie rekordowy pod wieloma względami.

Zwiększona pula biletów, te zakupione na wcześniejsze edycje zachowują ważnośćWszystkie zakupione bilety zachowują ważność w 2022 roku. Wystartowała również sprzedaż nowych. Dużą część obecnego line-upu zobaczycie na festiwalu również w przyszłym roku - już teraz swój udział potwierdzili Twenty one pilots, Michael Kiwanuka, Destroyer, BADBADNOTGOOD oraz Seasick Steve. Przestrzeń Open'era 2022 wypełni również muzyka nowych, świetnych artystów. O szczegółach będziemy Was informować w najbliższym czasie. Najlepsze przed nami.

Przy tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nieustannie nas wspierają i podobnie jak my czekają na powrót wyjątkowego świata festiwali. Dziękujemy wspaniałej i wyjątkowej Gdyni i gminie Kosakowo - naszym gospodarzom, sponsorowi tytularnemu Orange, sponsorom: Mastercard, Heineken i wszystkim naszym pozostałym partnerom.

Odwołanie największych międzynarodowych festiwali drugi rok z rzędu jest bezprecedensowe, a ich powrót jest bardzo ważny dla dalszego rozwoju kultury. Zachowując swoje bilety, wspieracie w tej wyjątkowej sytuacji Open'era, całą branżę muzyczną oraz tysiące osób, które z nami współpracują. Dzięki nim każdego lata tworzyliśmy niepowtarzalną historię Open'era. Tak będzie również w 2022 roku.

Open'er Park - koncerty plenerowe już od 15 lipcaA na koniec, ponieważ mimo wszystko nie wyobrażamy sobie lata bez Was, mamy dobrą wiadomość. W tym roku również spotkamy się w Gdyni. Co więcej, spędzimy tam razem kilka tygodni na wyjątkowym, nowym wydarzeniu, o którego szczegółach poinformujemy Was już niedługo. Open'er Park! Koniec tego pandemicznego chaosu jest już blisko. Do zobaczenia latem.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (187)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.