Open'er w czołówce europejskich festiwali

14 października 2008 (artykuł sprzed 12 lat)
km

Zaledwie od kilku dni trwa głosowanie, a już wiadomo że gdyński Heineken Open"er Festival znalazł się w finałowej 15 w walce o prestiżową nagrodę Best European Festival AwardGdyński festiwal po raz pierwszy w swojej ośmioletniej historii został nominowany do nagrody, w której konkuruje o miano najlepszego festiwalu w Europie. Open'er jak dotąd błyskawicznie przeszedł pierwszy etap plebiscytu internetowego na stronie Virtual Festivals.

Znalazł się w grupie finalistów konkurując z ponad 50 festiwalami. Wyprzedził już takie imprezy jak belgijski Pukkelpop czy niemiecki Rock Werchter. Jednak o główną nagrodę nie będzie łatwo. Obok Open'era w finale znalazły się także takie festiwalowe tuzy jak duński Roskilde czy hiszpański Beniccasim.

Druga faza konkursu trwa do 20 października. Z finałowej 15 prestiżową nagrodę Best European Festival otrzymana ten festiwal, który zbierze najwięcej głosów. Wszystko w rękach internautów, którzy mogą jeszcze głosować na stronie Virtual Festivals Europe.

Każda osoba, która weźmie udział w głosowaniu, będzie miała szansę wylosować nagrodę w postaci dwóch biletów na zwycięski festiwal. Laureata nagrody poznamy 30 października na uroczystej gali UK Festival Awards w Londynie.

km