Piwny ping-pong w pubie Next LVL

10 października 2020, 10:00
Mateusz Groen
Zawody w piwnego ping-ponga

Zawody w piwnego ping-pong, znane m.in. z amerykańskich filmów dla młodzieży, zorganizowane zostały w piątkowy wieczór w gdańskim pubie Next LvlMapka. Zawodnicy nie szczędzili sił podczas rozgrywki i po prostu dobrze się bawili w kameralnym gronie przyjaciół.Puby w Trójmieście


Gra znana z młodzieżowych filmówTa komediowo wyglądająca rozgrywka głównie kojarzy się z młodzieżowymi filmami o studentach. Na ekranie uczestnicy podczas imprez organizowanych w akademikach zażarcie walczyli o wygraną przy stole zastawionym czerwonymi kubkami wypełnionymi chmielowym trunkiem. Z czasem zabawa przestała być już tylko kadrami z filmów komediowych pokroju "Wiecznego studenta", "Miss Marca" czy "American Pie", bo gra przeniosła się do "reala" i jest organizowana w pubach na całym świecie.

Kluby studenckie w Trójmieście


Zawody też coraz częściej organizowane są w trójmiejskich lokalach i przyciągają uczestników chcących zawalczyć o tytuł najlepszego.

W piątek odbyła się kolejna edycja zabawy, w której najczęściej mierzy się od kilku do kilkunastu osób. Pub Next Lvl regularnie co kilka miesięcy organizuje tego typu zawody, na które wcześniej uczestnicy zapisują się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- To taki fajny aspekt, ponieważ można połączyć wyjście ze znajomymi, dobrą zabawę i rywalizację - mówił jeden z uczestników.
Może cię zainteresować: Gdynia zyskała swoją grę Monopoly

Tym, którzy wolą bardziej tradycyjne zabawy, przypominamy o obchodzonym 10 października Dniu Gier Planszowych. Z tej okazji przez cały weekend można wpaść do pubu Next Lvl przy ul. Krzywoustego 13 i pograć w planszówki.  

Podczas każdej wizyty w pubie koniecznie trzeba zdezynfekować dłonie. Dostępne są odpowiednio oddalone od siebie stoły.

Zasady piwnego ping-pongaZasady gry są proste: wystarczy wrzucić piłeczkę ping-pongową do kubka znajdującego się po stronie przeciwnika. Jeżeli to się uda, przeciwnik wypija napój i odstawia "puchar" na bok. Wygrywa ta drużyna, która trafi do wszystkich kubków przeciwnika. Przegrani zaś muszą wypić wszystkie pozostałe na stole trunki. Gra może toczyć się między zespołami składającymi się z dwóch osób, ale można też mierzyć się w pojedynkę.

Zabawa brzmi dość prosto, jednak, jak możemy się domyślić... każdy kolejny rzut może sprawiać coraz to większy problem.

Beer-pong z uwagi na swój bardzo prosty i zabawny charakter sprawdza się dobrze podczas domówek. Wystarczy stół, kilkanaście plastikowych kubków, piłka do tenisa stołowego i napoje - nie tylko te wyskokowe, chodzi przecież o pozytywną rywalizację i wspólnie spędzony czas.
Grałe(a)ś kiedyś w piwnego ping-ponga?
26%

tak, zdarzyło mi się grać

35%

widziałe(a)m rozgrywkę tylko w filmie, ale z chęcią bym spróbował(a)

39%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 168