Planuj Tydzień: Kult, Dżem, Happysad, Raz Dwa Trzy, premiery w teatrach i Narracje

21 października 2021, 10:00
Julia Rzepecka
Koncert zespołu Kult w ramach Pomarańczowej Trasy już w sobotę, 23 października w Gdynia Arenie. Więcej zdjęć (3)

Koncert zespołu Kult w ramach Pomarańczowej Trasy już w sobotę, 23 października w Gdynia Arenie.

Fot. Łukasz Unterschuetz/Trójmiasto.pl

Koncert zespołu Kult w ramach Pomarańczowej Trasy już w sobotę, 23 października w Gdynia Arenie.

Fot. Łukasz Unterschuetz/Trójmiasto.pl

To będzie niezwykły tydzień! Od 21 do 27 października wystąpi w Trójmieście wiele ciekawych zespołów oraz wokalistów. Kult, Dżem, Raz Dwa Trzy, Happysad, Margaret, Szczyl - to tylko niektórzy. Przed nami też koncerty muzyki filmowej, festiwal Narracje, spotkania ilustratorów, Gdańskie Dni Elektryki czy wystawa makiet kolejowych. Premiery przygotowuje Teatr Wybrzeże, Teatr Miejski i Muzyczny. Co jeszcze dzieje się w najbliższych dniach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?
Darmowe imprezy w najbliższych dniachKoncertyNajbliższy tydzień przyniesie nam zatrzęsienie koncertów. Będą zarówno rockowe, muzyki alternatywnej, elektronicznej, hip-hopowe i muzyki poważnej. Kult wystąpi w ramach Trasy Pomarańczowej w sobotę w Gdynia Arenie. Dzień później w Filharmonii Bałtyckiej zagra zespół Dżem. Z kolei w poniedziałek w Teatrze Muzycznym usłyszymy Raz Dwa Trzy. Maciej Maleńczuk wystąpi w czwartek w Filharmonii Bałtyckiej. Koncert był wielokrotnie przekładany ze względu na pandemię. Wydarzenie ma być retrospekcją dotychczasowych dokonań wokalisty uzupełniony sekcją rytmiczną. Natomiast w niedzielę w Parlamencie zagra zespół Happysad, który obchodzi 20-lecie muzycznej działalności.

Podczas wieczoru Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Willams w sobotę w Ergo Arenie zabrzmią melodie z takich filmów jak "Król Lew", "Gladiator", "Gwiezdne Wojny", "Piraci z Karaibów" czy "Szczęki". Podobne wydarzenie odbędzie się w Gdynia Arenie, gdzie w piątkowy wieczór czeka nas Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej z filmową projekcją najpiękniejszych miejsc świata. Romantyczna muzyka filmowa zabrzmi też podczas Koncertu Skrzypcowego w Olivia Star Top. Z kolei w piątek zacznie się 24. Festiwal Jazz Jantar w Klubie ŻAK, który potrwa do 12 listopada. Jesienną odsłonę festiwalu wypełni bogaty program, wśród którego nie zabraknie reprezentantów scen jazzowych z Norwegii, Holandii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Polski. Czeka nas także koncert ABBA orkiestrowo w Filharmonii Bałtyckiej.

Nadchodzące imprezy kulturalne i rozrywkowe w TrójmieścieMargaret zagra w piątek w Sopocie, w klubie Sfinks700. Koncert Maggie Vision Tour będzie promował nową płytę wokalistki. Tego samego dnia w Parlamencie, z okazji 20. urodzin klubu, wystąpi Kaz Bałagane. W klubie Sassy noc z taneczną muzyką, a zagra Tom Novy. Fanów rapu zainteresować może także koncert Szczyla w B90. W Gdyni w przestrzeni Podwórko.art zagości Patrick The Pan. W Starym Maneżu w sobotę rockowy wieczór - wystąpi tam Hubert Spięty Dobaczewski, wokalista, gitarzysta i lider Lao Che. W Uchu z kolei koncert Closterkeller w niedzielę.

Festiwal NeoArte - Syntezator Sztuki rozpocznie się w poniedziałek i będzie trwał do końca października. To impreza łącząca artystów z różnych kultur i dziedzin sztuki. Przed nami w tym tygodniu także takie koncerty jak Black Sun Empire oraz Losound w/ extrawelt live by Temperamental w Sfinks700, Wredrock & Seastain czy Belarusian True Story w Paszczy Lwa, Extradition Quintet w Cafe Absinthe, Gimnastyka Artystyczna w czwartkowy wieczór w Ziemi oraz Kwiaty + Sea Saw w Wydziale Remontowym.

Warto wspomnieć też o wieczorze z piosenkami Kaliny Jędrusik w wykonaniu Karoliny Arczewskiej, koncercie jubileuszowym Piosenka jest dobra na wszystko w Oliwskim Ratuszu Kultury. W klubie SPATiF rozpoczyna się też cykl "Nowa polska piosenka", a jako pierwszy wystąpi duet Drobne Niepokoje. Natomiast Akademia Muzyczna organizuje koncert poświęcony pamięci prof. Andrzeja Artykiewicza.

Dżem zagra w Filharmonii Bałtyckiej w niedzielę, 24 października. Więcej zdjęć (3)

Dżem zagra w Filharmonii Bałtyckiej w niedzielę, 24 października.

Fot. Edyta Steć/Trójmiasto.pl

Dżem zagra w Filharmonii Bałtyckiej w niedzielę, 24 października.

Fot. Edyta Steć/Trójmiasto.pl

Spotkania16. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów w Gdańsku rozpoczną się już w najbliższy piątek i będą trwać aż do środy. W programie spotkania, warsztaty, gry miejskie i wystawy. Jeszcze do piątku trwać będzie święto nauki Gdynia Explory Week, a na początku przyszłego tygodnia odbędą się też Gdańskie Dni Elektryki. Trwa także 10. Europejskie Forum Nowych Idei. W Amberexpo odbędzie się we wtorek Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. Dojrzali mieszkańcy Gdańska będą mogli bezpłatnie wykonać najważniejsze badania medyczne, sprawdzić poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, profesjonalnie określić skład masy ciała, a także skonsultować swój stan zdrowia z lekarzami różnych specjalności. Emocjonująco będzie zapewne podczas protestu Wybór, nie zakaz! Protest rok po wyroku PseudoTrybunału w najbliższy piątek. Manifestacja rozpoczyna się na Targu Drzewnym.

5. urodziny obchodzi w tym roku Galeria Metropolia, a świętowanie będzie trwało aż cztery weekendy. Z tej okazji przygotowano tam Urodzinową Wystawę Kotów, a także jesienną wystawę makiet kolejowych. Z kolei Hevelianum organizuje Poszukiwania pozaziemskich cywilizacji - rozmowę z cyklu Nauka Mówi. Z kolei w sobotę w Gdańsku odbędzie się 6. Święto Światła - Wyspa Skarbów zachęca do wspólnego przeżywania czasu zadumy, odważnego stawiania egzystencjalnych pytań i cichej refleksji. W Gdyni natomiast szykuje się Gra miejska - Sekretna Gdynia Walickiego. W tym tygodniu będzie też okazja do uśmiechu podczas występów stand-up Maćka Adamczyka, Błażeja Krajewskiego czy wieczoru Open mic w Szpula. Z kolei Pub Polufka zaprasza we wtorek na Pub Quiz (Trivia night).

Wystawa makiet kolejowych w Galerii Metropolia:

Teatr, sztukaZdecydowanie nie zabraknie też propozycji dla miłośników sztuki. W piątek i sobotę odbędzie się 12. odsłona festiwalu Narracje. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem Gdańsk 2080. Kongres Futurologiczny, Instytut Kultury Miejskiej i Gdańska Galeria Miejska zapraszają do Wrzeszcza Dolnego. Teatry w Trójmieście zapraszają na spektakle. W Wybrzeżu w piątek premiera nowego spektaklu "Resztki" w reżyserii Eweliny Marciniak. Zobaczymy tam też tytuły: "Emigrantki" oraz "Sztuka". Teatr Miniatura zaprasza na Beton, Czarnoksiężnika z Krainy Oz i Cztery Pory Roku. Opera Bałtycka wystawia Fidelio, a także spotkania z cyklu Opera? Si!.

W Gdyni w Teatrze Muzycznym zobaczymy premierowo Mury Jerycha, Wiedźmina oraz Brzechwę dla dzieci. Teatr Miejski również przygotował nową premierę i jest to Sen nocy leniej. Spektakle w Gdyni wystawia też Konsulat Kultury, a obecnie na afiszu Lekko nie będzie. W Teatrze Gdynia Główna zobaczymy Potop. Pieśń o końcu świata oraz Śpiącą królewnę. Ciekawie zapowiada się także Hejt School Musical Teatru Komedii Valldal oraz Musical Co Ty Powiesz Akademii Artystycznej. Na Scenie Teatralnej NOT zobaczymy stand-up muzyczny w wykonaniu Dominiki Gwit Dystans, albo wszyscy umrzemy, a także Przygodę z ogrodnikiem z gwiazdorską obsadą. Klimakterium... i już to spektakl o kobietach na scenie Filharmonii Bałtyckiej. Z kolei Konsulat Kultury zaprasza do wzięcia udziału w castingu do nowej produkcji.

Przed nami także Gala przyznania Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od morza", wieczór Szymona Jachimka "Z dala od tonacji", Finał konkursu Interpretacji Piosenek Przybory i Wasowskiego w Oliwskim Ratuszu Kultury. Od wtorku do środy odbędzie się też II Festiwal Młody Chopin w Gdańsku w Ratuszu Staromiejskim. Nie można przegapić też otwarcia Nowego Muzeum Sztuki Nomus w Gdańsku. Sopot zaprasza natomiast na Dni Krytyki Filmowej - kino i dyskusje od wtorku do czwartku.

"Nigdy nie wiesz, co ci zapadnie w pamięć, ani czego się będziesz wstydził..." - mówi jeden z bohaterów spektaklu "Resztki". To przedstawienie o pamięci, wygnaniu i tęsknocie za światem, którego już nie ma. Za mieszkańcami, po których pamięć zatarto, jak po nic nie znaczącym epizodzie. Reżyseruje Ewelina Marciniak. Więcej zdjęć (3)

"Nigdy nie wiesz, co ci zapadnie w pamięć, ani czego się będziesz wstydził..." - mówi jeden z bohaterów spektaklu "Resztki". To przedstawienie o pamięci, wygnaniu i tęsknocie za światem, którego już nie ma. Za mieszkańcami, po których pamięć zatarto, jak po nic nie znaczącym epizodzie. Reżyseruje Ewelina Marciniak.

mat. prasowe

"Nigdy nie wiesz, co ci zapadnie w pamięć, ani czego się będziesz wstydził..." - mówi jeden z bohaterów spektaklu "Resztki". To przedstawienie o pamięci, wygnaniu i tęsknocie za światem, którego już nie ma. Za mieszkańcami, po których pamięć zatarto, jak po nic nie znaczącym epizodzie. Reżyseruje Ewelina Marciniak.

mat. prasowe

Sport i aktywneMistrzostwa Gdańska w średniodystansowym BnO już w najbliższą niedzielę. Z kolei w Sopocie odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w skokach na Hipodromie. W tym tygodniu także kolejne imprezy na orientację z cyklu Samodzielny Harpuś, a także Gry Parkowe na Orientację.

W każdą sobotę odbywają się treningi do Garmin Ultra Race Gdańsk 2021, a trenerem jest Marek Jaroszewski. Z kolei w każdy niedzielny poranek w Parku Marii i Lecha Kaczyńskich w Sopocie prowadzone są bezpłatnie zajęcia z ćwiczeń qigong i medytacji Falun Dafa. Jeszcze do końca listopada trwa Nabór do drużyny hokejowej kobiet, który organizuje Stoczniowiec Gdańsk. Natomiast kto myśli o rozpoczęciu lekcji tańca, zainteresować się może intensywnymi warsztatami Lindy Hop od podstaw. Seniorzy mogą z kolei wziąć udział w regularnych Spacerach Nordic Walking w każdą środę przed południem. Organizuje Gdyńskie Centrum Filmowe.
Najciekawiej zapowiada się:
34%

koncert Kultu

10%

koncert Dżemu

4%

koncert Happysad

5%

koncerty muzyki filmowej

4%

koncert Margaret

32%

wystawa makiet kolejowych

7%

festiwal Narracje

4%

premiery w teatrach

zakończona

łącznie głosów: 256

Spektakle

Opinie (19) 3 zablokowane

 • Kult i Dżem musowo plus jakiś spektakl w teatrze i na koniec disco na Pokładzie.Zapowiada się bajecznie!

  • 8 10

 • (1)

  Narracje we Wrzeszczu oraz Brzeźnie i Nowym Broxie były najlepszymi edycjami jakie były do tej pory:) W tym roku byla szansa pozostawić poprzeczkę równie wysoko z racji miejsca festiwalu, ale patrząc na opisy myślę, że

  Narracje we Wrzeszczu oraz Brzeźnie i Nowym Broxie były najlepszymi edycjami jakie były do tej pory:) W tym roku byla szansa pozostawić poprzeczkę równie wysoko z racji miejsca festiwalu, ale patrząc na opisy myślę, że tym razem kuratorzy nieco popłynęli z tematem przewodnim tegorocznej edycji. Mimo tego oczywiscie skorzystam i pozdrawiam pozostałych zainteresowanych:) z racji aury zlecam zaopatrzyć się w porter za pazuchą:)

  • 4 3

  • Trudno nie myslec o zmianach, ktorych jestesmy czescia. Rowniez wybieram sie na Narracje, jak zawsze. Udanego zwiedzania.

   • 2 0

 • Zatrzęsienie (3)

  To będzie ale zarażonych już doganiamy czołówkę

  • 6 24

  • to się zaszczep i przestań dramatyzować (1)

   w szpitalach leżą antyszczepionkowcy, nie przejmowałbym się nimi

   • 11 5

   • głupki się same eliminują , tez lekcewarzyłem tema po czym okazało się ze przeszedłem Covid bezobjawowo , ale pojawiły sie powikłania w postaci zjedzonych pęcherzyków oskrzelowych w wyniku działania wirusa i aktualnie

    głupki się same eliminują , tez lekcewarzyłem tema po czym okazało się ze przeszedłem Covid bezobjawowo , ale pojawiły sie powikłania w postaci zjedzonych pęcherzyków oskrzelowych w wyniku działania wirusa i aktualnie mam 30% mniej pęcherzyków , ntoryczny kaszel którego nie da się wyleczyć i ataki duszności ... także tym bez maseczek życzę wszystkiego dobrego !! to że czegoś nie widac to nie oznacza że tego nie ma !

    • 8 8

  • jak sie zaczepiles a nadal masz leki to psychiatra tylko zostal

   • 4 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.