Planuj Tydzień: Nosowska, Festiwal Kolorów, PRO8L3M oraz Iga Świątek

8 lipca 2021, 10:00
Julia Rzepecka
Katarzyna Nosowska wystąpi na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku w piątek, 9 lipca. Więcej zdjęć (4)

Katarzyna Nosowska wystąpi na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku w piątek, 9 lipca.

Fot. Łukasz Unterschuetz/Trójmiasto.pl

Katarzyna Nosowska wystąpi na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku w piątek, 9 lipca.

Fot. Łukasz Unterschuetz/Trójmiasto.pl

Przed nami tydzień pełen ciekawych wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych. Czekają nas koncerty takich wykonawców jak Nosowska, Ralph Kaminsky, Ich Troje, Sobel, Wojtek Mazolewski i Leszek Możdżer oraz PRO8L3M. Szykują się również premiery teatralne, 21. edycja festiwalu filmowego w Sopocie, występy kabaretów i stand-up'y, a także aukcja dzieł sztuki. Co więcej, w tym tygodniu do Trójmiasta zawitają znani sportowcy: Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Co jeszcze odbędzie się w nadchodzących dniach?
Aktualizacja, czwartek godz. 18:00
Impreza Holi Święto Kolorów została przeniesiona na 1 sierpnia.

KoncertyNa Placu Zebrań Ludowych w najbliższych dniach odbędą się kolejne koncerty z cyklu Letnie Brzmienia. W tym tygodniu usłyszymy tam Katarzynę Nosowską w piątek oraz Ralpha Kaminskiego w sobotę. Z kolei w niedzielę wystąpią tam Bitamina/Miętha/Vito Bambino.

Sporo będzie działo się także w Operze Leśnej w Sopocie. W sobotni wieczór czeka nas koncert Ich Troje. Zespół będzie świętował jubileusz 25 lat na scenie muzycznej. Natomiast w środę na tej samej scenie zespół Voo Voo spotka się z Marią Peszek, Pauliną Przybysz, KRÓLEM oraz Tomaszem Makowieckim, by wspólnie świętować 35-lecie działalności zespołu. W Operze Leśnej wystąpi także Sobel, który będzie promował najnowszy album "Pułapka na motyle". Tuż przy Operze, w przestrzeni LASY, zaprezentuje się też Karolina Czarnecka.

To jednak nie wszystko. Przed nami także ciekawy koncert z cyklu Arena Kultury - Mazolewski/ Możdżer na stadionie w Gdańsku. W tym tygodniu także dwucześciowy występ Branford Marsalis Quartet w Filharmonii Bałtyckiej, a także 6. Koncert Muzyki Filmowej Sopot Film Festival.

W S1 w sobotę wielokrotnie przekładany koncert duetu PRO8L3M, który zaprezentuje materiał z dwóch ostatnich albumów: "Art Brut 2" oraz "Fight Club". W tym samym miejscu zapowiada się też koncert Białas & White 2115 / Diamentowy Las. Natomiast w klubie ID Sopot w czwartek wystąpi gdański raper KIZO.

Cały czas trwa Festiwal Jazz Jantar w Klubie ŻAK. Przed nami też Koncert Muzyki Promenadowej w amfiteatrze w Gdyni, koncert piosenki aktorskiej Joanny Moro oraz Koncert Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej, który odbędzie się... w Gdańsku. W Bramie Nizinnej łączony występ dwóch trójmiejskich zespołów rockowych - aleph א + HAASTA. W cyklu czwartkowych spotkań jazzowych Teatru BOTO w tym tygodniu Alicja Serowik / Arek Czernysz / Filip Arasimowicz, natomiast w piątek wystąpi Awatair: Michał Gos/Marcin Bożek/ Tomek Gadecki.

Zespół Ich Troje zagra w Operze Leśnej, gdzie świętować będą 25-lecie działalności. Więcej zdjęć (4)

Zespół Ich Troje zagra w Operze Leśnej, gdzie świętować będą 25-lecie działalności.

fot. Maciej Czarniak/Trójmiasto.pl

Zespół Ich Troje zagra w Operze Leśnej, gdzie świętować będą 25-lecie działalności.

fot. Maciej Czarniak/Trójmiasto.pl

Teatr, kino, sztukaTrwa 28. Lato Teatralne w Teatrze Atelier w Sopocie. W programie spektakle, premiery, warsztaty, koncerty i recitale. W tym tygodniu czeka nas premiera spektaklu Maria współprodukowanego z Teatrem Nowym z Poznania oraz wieczór piosenki aktorskiej "Kameralnie"" w wykonaniu Janusza Radka.

Przed nami premiera w Teatrze Szekspirowskim. Będzie to pierwsza własna produkcja teatru - Burza Wiliama Szekspira. Premiera szykuje się także w Teatrze Wybrzeże, w reżyserii dyrektora - Powarkiwania Drogi Mlecznej. W Wybrzeżu oglądać można też jeszcze Balkon, Emigrantki oraz Niezwyciężony.

Na afiszu Teatru Miejskiego w Gdyni, a dokładnie Sceny Letniej tytuł Marlena Dietrich. Iluzje. W Gdyni oglądać można też Lekko nie będzie - spektakl gościnny w Konsulacie Kultury. Z kolei w gdańskiej Plamie Tkaczka chmur spektakl + premiera książki i spotkanie z autorką. Z kolei dla dzieci Fundacja Teatru Czwarte Miasto zagra spektakl Książę Papusz i jego przyjaciele, a na Scenie Teatralnej NOT najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć przedstawienie Strażak Sam Na Żywo - Cyrkowa Przygoda.

W tym tygodniu rozpoczyna się sopockie święto filmowe - 21. Sopot Film Festival. Czeka nas 9 dni filmowych emocji. Nowe światowe produkcje i premierowe filmy, dokumenty oraz fabuły. Pokazy w Multikinie, w kinie plenerowym na Hipodromie, klubie Dwie Zmiany oraz w Operze Leśnej. Seanse filmowe w Trójmieście oglądać można także niezmiennie w ramach: Kina na Szekspirowskim, cyklu Lato na Patio przy Gdyńskim Centrum Filmowym, kina plenerowego na Hipodromie, Kina Letniego Sopot-Zakopane na molo w Sopocie, KinoPort w plenerze oraz Kina Letniego Bałtyk Movie.

"Powarkiwania Drogi Mlecznej" to tytuł najnowszej premiery Teatru Wybrzeże. Ma być to "metakabaret społeczno-polityczny", którego główni bohaterowie wywodzą się z pierwszych stron gazet (Donald Trump, Kim Dzong Un czy Heidi Klum). Więcej zdjęć (4)

"Powarkiwania Drogi Mlecznej" to tytuł najnowszej premiery Teatru Wybrzeże. Ma być to "metakabaret społeczno-polityczny", którego główni bohaterowie wywodzą się z pierwszych stron gazet (Donald Trump, Kim Dzong Un czy Heidi Klum).

Fot. materiały prasowe

"Powarkiwania Drogi Mlecznej" to tytuł najnowszej premiery Teatru Wybrzeże. Ma być to "metakabaret społeczno-polityczny", którego główni bohaterowie wywodzą się z pierwszych stron gazet (Donald Trump, Kim Dzong Un czy Heidi Klum).

Fot. materiały prasowe

Spotkania, wydarzenia w plenerzeNa plaży w Sopocie już w sobotę Holi Święto Kolorów. Wesoło będzie też na pewno w sopockim amfiteatrze, gdzie wystąpią Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec z nowym programem. We wtorek wieczór komediowych improwizacji, czyli Wojciech Tremiszewski - SoloNowele. W każdy wtorek w Parku Reagana odbywa się także Cienqi Standup.

Miłośników sztuki może zainteresować 53. Aukcja Nowej Sztuki w Sopocie, a dokładnie w Dworku Sierakowskich. Do wylicytowania będzie 114 prac wykonanych w różnorodnym stylu, tematyce i technice. Kto sam ma potrzebę tworzenia, może wziąć udział w warsztatach akwaforty z Vasylem Savchenko w pracowni tuBAZA.

Mobilny Dom Kultury już po raz piąty wyrusza w trasę po Gdańsku. Odwiedzi 8 dzielnic i przeprowadzi ponad 130 wydarzeń. Od 10 lipca, w każdy weekend aż do 21 sierpnia piętrowy autobus Mobilnego Domu Kultury będzie przemieszczał się po gdańskich dzielnicach. Spotkać go będzie można w Osowej, Nowym Porcie, na Kokoszkach, Żabiance, Chełmie, Pieckach-Migowo, Jasieniu i Ujeścisku-Łostowicach. Natomiast Chodźcie na plac Kaszubski! to cykl letnich, popołudniowych spotkań na placu Kaszubskim w Gdyni dla całych rodzin. W programie koncerty, warsztaty i animacje. Zajęcia dla dzieci przeprowadza też Hevelianum w ramach Wakacji na Górze Gradowej.

Rozpoczął się już World Class Cocktail Festival, czyli święto kultury koktajlowej. Wciąż można oglądać też Wystawę Pająków w Alfa Centrum. Natomiast od 12 lipca startuje znów program przedsiębiorczości dla młodych ludzi, tym razem w wersji online - Virtual Gdynia Business Week 2021.

Holi Święto Kolorów odbędzie się w sobotę na sopockiej plaży. Więcej zdjęć (4)

Holi Święto Kolorów odbędzie się w sobotę na sopockiej plaży.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Holi Święto Kolorów odbędzie się w sobotę na sopockiej plaży.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Sport i aktywneTo będzie okazja, żeby zobaczyć na żywo tenisistów Igę Świątek oraz Huberta Hurkacza. 13 lipca odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej edycji BNP Paribas Poland Open w Tenisowym Klubie Sportowym Arka w Gdyni. Wydarzenie otwarcia ma charakter charytatywny - dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z Akademii Przyszłości.

W najbliższych dniach także inne interesujące wydarzenia sportowe: Cross Mixed Zone to impreza w ramach projektu Plażowa Letnia Atletyka. Wciąż trwają także regaty Lotos Nord Cup oraz Gdynia Sailing Days.

Przed nami również także IX Edycja Nocnego Przejścia w Port Brzeźno, a także I Turniej Osiedlowy Tenisa Stołowego o puchar Oruni. W sobotę z kolei walczyć będą tancerze podczas Zawodów break-dance Wolność. Natomiast biegaczy zainteresować może #RUNGDN - Piątka na Stadionie, a miłośników wody spływ kajakiem przez elektrownie wodne Raduni.
Najciekawiej zapowiada się:
18%

koncert Katarzyny Nosowskiej

3%

koncert Ralpha Kaminskiego

14%

Ich Troje w Operze Leśnej

6%

"Burza" w Teatrze Szekspirowskim

28%

otwarcie turnieju tenisowego w Gdyni z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem

6%

21. Sopot Film Festival

13%

koncert PRO8L3M w S1

12%

Holi Święto Kolorów w Sopocie

zakończona

łącznie głosów: 216

Opinie (17) 1 zablokowana

 • (1)

  Imprezy w Sopocie i ich poziom. Odpustowo-dozynkowy.

  • 19 3

  • to przecież dla ciebie ,wstydzisz się pochodzenia wiejskiego

   • 0 3

 • nareszcie PRO8L3M!!! (2)

  • 14 4

  • Skobel

   napohybel

   • 1 0

  • Co to za jedni xd?

   • 1 2

 • Święto Holi, sypanie kolorowym proszkiem. Święto pustostanu umysłowego. (3)

  A później brudni do autobusu, bo przecież nie do własnego auta.

  • 26 4

  • I ufajdany piasek na plaży

   • 7 1

  • Ja wracam Traficarem

   • 1 1

  • Holi szit!

   Czek dys ałt.

   • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Spektakle