Planuj Tydzień: Daria Zawiałow, nocne obserwacje nieba i wyścigi samochodowe

13 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Julia Rzepecka
aktualizacja:9:20 (14 sierpnia 2020)
Jej utwory podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają tysiące wyświetleń. Na zdjęciu: Daria Zawiałow podczas koncertu w Gdyni w 2018 roku. Więcej zdjęć (4)

Jej utwory podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają tysiące wyświetleń. Na zdjęciu: Daria Zawiałow podczas koncertu w Gdyni w 2018 roku.

Fot. Lucyna Pęsik/trójmiasto.pl

Jej utwory podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają tysiące wyświetleń. Na zdjęciu: Daria Zawiałow podczas koncertu w Gdyni w 2018 roku.

Fot. Lucyna Pęsik/trójmiasto.pl

Koncerty, wyścigi samochodowe czy nocne podglądanie Wszechświata - tak zapowiadają się nadchodzące dni w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Nie zabraknie też wernisażu, spektakli w teatrach czy nawet... szybkich randek! W niedzielę czeka nas także uroczyste zamknięcie Jarmarku Dominikańskiego. Co jeszcze dzieje się w Trójmieście? Polecamy poniższe wydarzenia.
KoncertyAktualizacja: piątek godz. 09:20

Dodaliśmy jeszcze jedną ciekawą imprezę: Piano w naturze w Gołębiewskiej Dolinie, czyli koncert na dachu w Sopocie, który odbędzie się 16 sierpnia w godz. 16-19. Adres: ul. 23 marca 91 CMapka. Zagrają: Sławek Jaskułke, Aleksandra Mońko-Allen, Dominik Kisiel oraz Tomasz Szwelnik.
W nadchodzących dniach na pewno nie zabraknie ciekawych propozycji muzycznych. W Operze Leśnej niemal co wieczór rozbrzmiewają kolejne koncerty. Przed nami występ Darii Zawiałow w ramach trasy Helsinki Tour w środę.

Duży koncert szykuje się także w Amfiteatrze Tarasów przy Aquaparku w Sopocie. Jubileuszowo zagrają tam Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Zespół w tym roku obchodzi 30-lecie powstania. Na sopockim koncercie publiczność będzie mogła usłyszeć takie przeboje jak "Zamigotał świat", "Ruchome piaski", "Piosenka księżycowa", "Pocałuj noc", czy oczywiście "Orła cień".

W piątek w Operze Leśnej koncert zespołu Kroke pod tytułem "The Best Of". Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków.

W Teatrze Atelier czeka nas niezwykły recital mistrzyni piosenki literackiej - Magdy Umer. Artystka zaprezentuje nie tylko utwory z płyt "Noce i sny" oraz "Wciąż się na coś czeka", ale też znane, lubiane i zawsze wyczekiwane piosenki z jej stałego repertuaru. W tym samym miejscu, w niedzielę, wystąpią także Natalia Sikora i Paweł Stankiewicz z koncertem "Po to muzyka". Zaśpiewają utwory ze swojego autorskiego projektu Voodoo Dog. Ostatni z serii, czwartkowy koncert Hanny Banaszak i Mirosława Czyżykiewicza - Zanim będziesz u brzegu również odbędzie się w Teatrze Atelier.

Z kolei na muzykę elektroniczną zaprasza Dok Cesarski. Kwarantaniec FEST to przede wszystkim techno, progressive techno oraz ambient. W podobnym klimacie zabrzmią LASY. W niedzielę odbędzie się tam wieczór z muzyką kontemplacyjną, dubową i ambientową - SzumiLAS. Tym razem gośćmi będą Yac i Stendek oraz Tomek Hoax.

Trudno chyba byłoby znaleźć osobę, która nie mogłaby zanucić słynnej piosenki "Orła cień". Na zdjęciu: koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz w Starym Maneżu, 2018 rok. Więcej zdjęć (4)

Trudno chyba byłoby znaleźć osobę, która nie mogłaby zanucić słynnej piosenki "Orła cień". Na zdjęciu: koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz w Starym Maneżu, 2018 rok.

Fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Trudno chyba byłoby znaleźć osobę, która nie mogłaby zanucić słynnej piosenki "Orła cień". Na zdjęciu: koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz w Starym Maneżu, 2018 rok.

Fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Wciąż odbywają się wydarzenia z cyklu Nowe idzie od morza do Wrzeszcza. Kolejny koncert zagra Piernikowski. Wydarzenia te mają bardzo intrygującą formułę - o tym, gdzie zagrają poszczególni artyści dowiedzą się tylko ci, którzy zakupią bilety. Natomiast wiemy, gdzie odbędą się koncerty muzyki etno, folk, ale też poważnej i aktorskiej. To cykl występów z cyklu Koncertów na trawie w Sopocie.

W Starym Maneżu czeka nas Muzyczne Lato vol.5 - VHS. Zespół reprezentuje szeroko pojętą scenę alternatywną. Ciekawe muzyczne wydarzenia zapowiadają się w Ergo Arenie. Na wielkim ekranie, będzie tam można zobaczyć nagrania z koncertów światowych gwiazd. W piątek będzie to George Michael, w sobotę Beyonce, a w niedzielę Joe Cocker.

Cały czas odbywają się też koncerty w Letniej Scenie Blues Clubu w Parku Kolibki w Orłowie. W czwartek zagra tam Grażyna Łobaszewska i Ajagore, w piątek i sobotę koncert Kłusem z Bluesem. Niedziela to Sunset Funk Sundays. W poniedziałek odbędzie się stand-up, we wtorek blues jam session, a w środę jazz.

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego oraz Europejskie Centrum Solidarności zapraszają na koncert zatytułowany "Jacek Kaczmarski - Mury. Koncert Pamięci Sierpnia '80". Wystąpią artyści: Jacek Bończyk, Klementyna Umer, Renata Gosławska, Wojciech Brzeziński, Konrad Wantrych i Wojciech Gumiński.

Nie zabraknie też muzyki dawnej i muzyki poważnej. Od czwartku festiwal EUROPA +/- 1700. Będą to kameralne koncerty muzyki najwybitniejszych kompozytorów, wykonane na instrumentach historycznych, a zaprezentowane w pięknych i nastrojowych wnętrzach gdańskich zabytków. Natomiast w niedzielę koncert organowy organizowany przez Filharmonię Bałtycką. Wciąż trwa także XXII Gdański Festiwal Carillonowy. A w piątek czeka nas zakończenie Gdańskiego Lata Muzycznego i musicalowe przeboje.

Kino, teatr, sztuka i występyTeatr Wybrzeże będzie pokazywał spektakle na Letniej Scenie w Pruszczu Gdańskim, w tym roku będzie to "Żabusia". W poprzednich latach pokazywano tam przedstawienie "Niezwyciężony" oraz "Damy i Huzary albo Play Fredro" (na zdjęciu). Więcej zdjęć (4)

Teatr Wybrzeże będzie pokazywał spektakle na Letniej Scenie w Pruszczu Gdańskim, w tym roku będzie to "Żabusia". W poprzednich latach pokazywano tam przedstawienie "Niezwyciężony" oraz "Damy i Huzary albo Play Fredro" (na zdjęciu).

Fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Teatr Wybrzeże będzie pokazywał spektakle na Letniej Scenie w Pruszczu Gdańskim, w tym roku będzie to "Żabusia". W poprzednich latach pokazywano tam przedstawienie "Niezwyciężony" oraz "Damy i Huzary albo Play Fredro" (na zdjęciu).

Fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Na spektakle zapraszają trójmiejskie teatry. Teatr Wybrzeże przygotował nowy tytuł - Żabusia Gabrieli Zapolskiej. Pokazy przedpremierowe odbywają się na Scenie Kameralnej w Sopocie, a premiera 22 sierpnia na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. W Teatrze Wybrzeże zobaczyć też można opowieść o czterech kobietach, czyli Reset. W repertuarze także spektakl dla dzieci - Zaczarowana królewna.

Z kolei Teatr Miejski w Gdyni prezentuje tytuł Następnego dnia rano. Natomiast Teatr na Plaży zaprasza na gościnny spektakl Ginczanka. Przepis na prostotę życia. Teatralnie działa też Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, która przez całe wakacje przygotowuje działania dla dzieci - Teatr w samo południe.

Moloteka zaprasza na stand-up Adam Van Bendler. Natomiast w Sopocie już w piątek kabaret Paranienormalni.

Na projekcje filmowe zaprasza Kino Ołowianka, czyli spotkanie z kinem kulinarnym, muzycznym i oskarowym w samym sercu Gdańska. W piątek można zobaczyć tam znany film "Green book". Niezmiennie wyświetlane są też seanse przy Gdyńskim Centrum Filmowym w ramach kina plenerowego Lato na Patio. Działa też Kino Letnie w Orłowie. Najbliższy seans w czwartek i będzie to "Proxima". W tym tygodniu Kino na Szekspirowskim proponuje film "Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach". Na projekcje filmowe zaprasza też Kino Kameralne Cafe. Można tam nie tylko obejrzeć film, ale także zamówić coś w filmowej kawiarni. W tym tygodniu, w ramach Klubu Wysokich Obcasów, film "Arab Blues". Kino Kameralne Cafe wyświetla też Nocne Granie, czyli film dla widzów pełnoletnich.

W najbliższych dniach czekają nas też wystawy. W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie będzie to wystawa Kolory przemian. Malarstwo polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała. W środę Mazowiecki Dom Aukcyjny zaprezentuje 100 dzieł wybitnych współczesnych artystów, które będą licytowane na aukcji Sopot Art Promotion.

Z kolei w Gdańsku CSW Łaźnia przygotowuje projekt na pograniczu różnych dziedzin sztuki: Fuego Del Mar / Windows on fire. Celem Fuego Del Mar jest przedstawienie słuchaczom tego, jak może zabrzmieć symbioza technologii z tym, co pozornie nieuchwytne. Pierwszego dnia artyści na żywo wykonają instalację audiowizualną. W kolejnych dniach, wizualizacje i dźwięki będą pokazywane bez obecności twórców.

Aktywne i w plenerzePrzed nami dwa dni ścigania na leśnym odcinku z Sopotu do Gdyni. Więcej zdjęć (4)

Przed nami dwa dni ścigania na leśnym odcinku z Sopotu do Gdyni.

fot. materiały prasowe

Przed nami dwa dni ścigania na leśnym odcinku z Sopotu do Gdyni.

fot. materiały prasowe

W tym tygodniu czeka nas ceremonia zamknięcia Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Klucz do bram miasta powróci do rąk Prezydent Miasta, po raz ostatni odegrany zostanie hejnał Jarmarku. Uroczystość odbędzie się bez publiczności, będzie ją można oglądać online.

Tych, którzy lubią spoglądać w niebo, może zainteresować Nocne Podglądanie Wszechświata w piątek. W programie obserwacje spadających Perseidów, taniec z ogniem, profesjonalne teleskopy i własnoręcznie zbudowane lunety.

W niedzielę kolejna edycja Vintage Market na 100czni. Na miejscu znajdziecie wszystko co najlepsze w tym klimacie, czyli czołowe butiki vintage i kolekcjonerów z całej Polski.

Od piątku do niedzieli będzie można kibicować podczas wyścigów samochodowych 23. Grand Prix Sopot Gdynia. Podczas trzydniowych zawodów, zgłoszeni zawodnicy powalczą o punkty Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Aktywnie można spędzić czas biorąc udział w rodzinnych Grach Parkowych na Orientację Piecki-Migowo lub w Samodzielnym Harpusiu w Gdańsku Oliwie. Polecamy także zajęcia Dwa żywioły - trening ciała i umysłu, na plaży w Brzeźnie.

W tym tygodniu także Memoriał Żylewicza, czyli mityng Lekkoatletyczny rangi EAA realizowany przez Klub Lekkoatletyczny "Lechia" Gdańsk nieprzerwanie od 48 lat.

A na koniec polecamy coś dla samotnych serc. Gdańsk Speed Dating, czyli szybkie randki mogą stać się okazją by poznać kogoś nowego. Obowiązują zapisy.
Najciekawiej zapowiada się:
30%

koncert Darii Zawiałow

14%

koncert Varius Manx

21%

wyścigi samochodowe w Sopocie i Gdyni

19%

Nocne Podglądanie Wszechświata

7%

Vintage Market na 100czni

0%

koncerty na Placu Mancowym

9%

koncert Grażyny Łobaszewskiej i Ajagore

zakończona

łącznie głosów: 145

Opinie (20) 5 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • (1)

  Super moment na wracanie imprez. Czyli idziemy na rekord i 1sze miejsce w kraju?

  • 23 12

  • Zaraz zrobią czerwoną strefę i się skończy

   • 0 0

 • Pani Kasia Stankiewicz (3)

  Pani Kasia wygląda cudownie, byłem zakochany w niej w latach 90-tych a dzisiaj to jeszcze piękniejsza kobieta. Chyba muszę się wybrać na występ.

  • 12 7

  • ''...byłem zakochany w niej w latach 90-tych''. To bardzo daaawno. tzn ze az do dzisiaj nadal NIE masz kobieta?. (1)

   • 0 7

   • Nie mam dalej kobieta :(

    • 5 2

  • Ma zapadnięte policzki i wydymane wargi. No ale tak się teraz nosi.

   • 1 2

 • (3)

  Nie wiem kurka czy to jest dobry moment na pójście na dużą imprezę.

  • 22 6

  • A jaki będzie dobry moment... (1)

   ...do ilu przypadków ma zejść liczba zakażeń, by można było pójść na koncert? Do 500, 100, 10? Idź i nie myśl o wirusie.

   • 2 0

   • Panie Marcinie

    Niech Pan głupot nie pisze. Ludzie chorują i mogą zarazić i Pana. A Pana organizm może być podatny bardziej, niż inne, nawet jeśli nie jest Pan z grupy ryzyka może Pan umrzeć i to po jednym koncercie.

    • 1 1

  • Nie jest

   Ludzie mogliby sobie odpuścić. Ale widać, że nie wiedzą jak działa rynek branży muzycznej. Same tantiemy rocznie ta Pani ma w wysokości kilkuset tysięcy rocznie. Nic jej nie będzie jak nie zagra koncertu. Za to Wam tak.

   • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Aleksandra Mońko - Allen

Aleksandra Mońko - Allen

fot. Edyta Steć

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

19 08 2020 Daria Zawiałow w Operze Leśnej

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Mikołaj Charuk

Mikołaj Charuk

fot. Edyta Steć

Dominik Kisiel

Dominik Kisiel

fot. Edyta Steć

Tomasz Szwalnik

Tomasz Szwalnik

fot. Edyta Steć

Mikołaj Charuk

Mikołaj Charuk

fot. Edyta Steć

Mikołaj Charuk

Mikołaj Charuk

fot. Edyta Steć

Aleksandra Mońko - Allen

Aleksandra Mońko - Allen

fot. Edyta Steć

Aleksandra Mońko - Allen

Aleksandra Mońko - Allen

fot. Edyta Steć

16.08.2020 Piano w naturze w Gołębiewskiej Dolinie

16.08.2020 Piano w naturze w Gołębiewskiej Dolinie

fot. Edyta Steć

Dominik Kisiel

Dominik Kisiel

fot. Edyta Steć

Dominik Kisiel

Dominik Kisiel

fot. Edyta Steć

Tomasz Szwalnik

Tomasz Szwalnik

fot. Edyta Steć

Mikołaj Charuk

Mikołaj Charuk

fot. Edyta Steć

Mikołaj Charuk

Mikołaj Charuk

fot. Edyta Steć

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Zespół

Zespół

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Zespół

Zespół

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Zespół

Zespół

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Zespół

Zespół

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl