Planuj Tydzień: Dok Cesarski, deptak na Wajdeloty i koncerty w Operze Leśnej

11 czerwca 2020, 8:00
Julia Rzepecka

Pierwsze plenerowe wydarzenia za nami i wygląda na to, że będzie ich przybywać coraz więcej. W nadchodzącym tygodniu do wyboru już nie tylko kina samochodowe, ale także koncerty, otwarcie nowej przestrzeni imprezowej na stoczni, test deptaka na ul. Wajdeloty czy wydarzenia sportowe.

Wydarzenia pleneroweKoncerty, kino, spotkania z kulturą oraz miejska plaża z leżakami - to wszystko do zaoferowania ma Dok Cesarski, nowa kulturalno-rozrywkowa przestrzeń, która ruszy w ten weekend na terenie dawnej Stoczni CesarskiejMapka. W sobotę odbędzie się tam Cienqi Stand Up, czyli występy komików na dachu fiata cinquecento, a w niedzielę czeka nas otwarcie kina plenerowego.

Zbliża się też wyjątkowe wydarzenie - podczas rozpoczynającego się długiego weekendu, od czwartku do niedzieli, cała ulica Wajdeloty stanie się deptakiem. Restauratorzy poszerzą swoje ogródki, a ulica stanie się drogą dla pieszych. W planach także pchli targ, animacje dla dzieci czy targ roślinny. To próbny weekend, który wzbudził wiele kontrowersji, po którym zapadną decyzje, co dalej z organizacją ruchu na tej ulicy.

Natomiast w Gdyni w środę rozpoczyna się Święto Morza. W programie IV Żeglarska Parada Świętojańska, odsłonięcie pamiątkowej tablicy czy rodzinne warsztaty malarskie.

Koncerty, spektakle, wystawyPo przeprowadzeniu pierwszego koncertu od czasu zniesienia obostrzeń związanych z koronawirusem Opera Leśna kontynuuje działalność. Zespół Lasy zaprasza na koncert Barbary Wrońskiej w czwartek, zespołu Tęskno w piątek oraz koncertu Mikromusic w sobotę. Scena Teatralna NOT zaprasza na spektakl W pracowni Ambrożego Kleksa. Teatr Boto wznawia cykl czwartkowych spotkań w lekko zmienionej formule. Nie będzie to jam ani koncert, a raczej spotkanie dwóch muzyków, czyli BOTO post-pandemicznie.

W sobotni wieczór na ekranie kina samochodowego na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku po raz pierwszy wyświetlony zostanie koncert "Live in Central Park" Andrea Bocelli. W niedzielę organizatorzy stawiają na polskie kino i wyświetlą "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego, czyli film nagrodzony Oscarem. Codziennie działać będzie także Kino samochodowe Ferment przy Ergo Arenie. Wyświetlane są także cały czas seanse w ramach akcji Lato na Patio przy Gdyńskim Centrum Filmowym.

Po udanym przeprowadzeniu pierwszej premiery od tygodni w Gdyni Teatr Miejski kontynuuje wystawianie spektakli i zaprasza na przedstawienie "Prawda. Komedia Małżeńska." w piątek, sobotę i niedzielę. Natomiast Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na francuską komedię "Lekko nie będzie". W Teatrze Szekspirowskim coś dla dzieci: gościnny spektakl Świnka Peppa - Wielka niespodzianka.

W czwartek, po trzymiesięcznej przerwie, otwiera się Kabaret Ewan na ul. Tkackiej. W tym tygodniu jeszcze ostatnie dni na zobaczenie wystawy Mariusza Warasa "Mobilki" w Galerii Güntera Grassa. A w piątek muzyka na żywo w Piwnicy Rajców tuż przy fontannie Neptuna.

Imprezy sportoweNie zabraknie imprez sportowych. Od niedzieli Piesze wędrówki z rodziną. Najbliższy, ósmy już spacer odbędzie się w najmniej znanej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po wędrówce ognisko. W czwartek spływ Piaśnicą do morza, na 6,5 km odcinku, a także spływ kajakowy dzikimi meandrami rzeki Redy. W czwartek ruszy też pierwsza edycja ultramaratonu rowerowego Pomorska 500. Ponad 400 zawodników pokona trasę o długości 520 km od Zatoki Szczecińskiej do Zatoki Gdańskiej. W sobotę wędrówka pt. smaki Borów Tucholskich, a także wycieczka rowerowa o tym samym charakterze. W niedzielę odbędzie się triathlon dla dzieci i dorosłych, a przez cały w weekend zawody regionalne w skokach przez przeszkody oraz regaty Pucharu Prezydenta Sopotu. Kibicować będzie można w wyścigu kolarstwa górskiego LOTTO MTB Energy Wieżyca.

Wydarzenia onlineZ tygodnia na tydzień jest ich coraz mniej, ale wciąż jeszcze się odbywają. Wśród wydarzeń online warto wspomnieć między innymi takie jak SzekspirOn//line, czyli projekt Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, poświęcony pięciu różnym sztukom Szekspira, w których będzie można uczestniczyć zdalnie, przez całe lato. Filharmonia Bałtycka zaprasza na pierwszy koncert po przerwie, dostępny wyłącznie online, czyli I Koncert promenadowy. Obejrzeć będzie można wirtualnie także rodzinny spektakl Mały Książę.

Przed nami też trzecia odsłona cyklu "Wolność Kosmos Improwizacja" transmitowana na żywo z klubu Desdemona. W sieci wciąż rozgrywa się także przeniesiony tam cykl spotkań z podróżnikami "Na krańcach świata". W czwartek o godz. 18 spotkanie z Eweliną Wajgert zatytułowane "Solo w podróży dla tych, którzy nie lubią być solo". Wirtualnie odbędzie się także European Financial Congress, czyli EKF Online.
Najciekawiej zapowiada się:
27%

otwarcie Doku Cesarskiego

39%

otwarcie deptaka na ul. Wajdeloty

8%

koncert Mikromusic w Operze Leśnej

15%

Święto Morza w Gdyni

11%

koncert Andrea Bocelli na wielkim ekranie

zakończona

łącznie głosów: 176

Spektakle