Planuj Tydzień: Festiwal Jazz Jantar i odsłonięcie punktu Macieja Kosycarza

17 września 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Julia Rzepecka
23. Festiwal Jazz Jantar pierwotnie miał odbyć się w marcu. Na zdjęciu: James Carter Organ Trio podczas 17 edycji imprezy. Więcej zdjęć (4)

23. Festiwal Jazz Jantar pierwotnie miał odbyć się w marcu. Na zdjęciu: James Carter Organ Trio podczas 17 edycji imprezy.

fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

23. Festiwal Jazz Jantar pierwotnie miał odbyć się w marcu. Na zdjęciu: James Carter Organ Trio podczas 17 edycji imprezy.

fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Druga połowa września zaskakuje wszystkich piękną, letnią pogodą, a to sprzyja korzystaniu z ciekawej oferty wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych w Trójmieście. W najbliższych dniach nie zabraknie przede wszystkim imprez muzycznych, interesujących koncertów i spektakli.
KoncertyOd czwartku rozpoczyna się tegoroczna edycja Festiwalu Jazz Jantar w klubie ŻAK. To już 23. odsłona imprezy, która pierwotnie odbyć się miała w marcu. Z siedmiu przeniesionych koncertów aż pięć wykonają trójmiejscy muzycy, w tym na czterech zagrają nowy materiał. Festiwal będzie trwał do soboty, 26 września.

W Parku Kolibki w Orłowie kontynuowane są koncerty na Letniej Scenie Blues Clubu. W tym tygodniu czeka nas koncert Grażyny Łobaszewskiej, która wykona utwory Czesława Niemena. Warto wspomnieć, że artystka jako jedna z niewielu uzyskała od autora osobiste przyzwolenie do wykonywania jego piosenek. Artystka wystąpi także na koncercie z zespołem w Radiu Gdańsk. Natomiast w parku Kolibki będzie można także wysłuchać koncertów Tribute to Dire Straits, Tribute to Frank Sinatra, JJ Band i Zeppelinians.

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza w każdą niedzielę września na koncerty piosenki aktorskiej do Amfiteatru Orana w parku Oruńskim. W najbliższą niedzielę czeka nas tam koncert Zbigniewa Zamachowskiego.

W piątkowy wieczór kolejny 75. sezon artystyczny zainauguruje Filharmonia Bałtycka. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna PFB, a dyrygować będzie George Tchitchinadze. Z kolei w Filharmonii Kameralnej w Sopocie wystąpi w niedzielę Misia Furtak. Sopot będzie też miejscem, gdzie odbędzie się jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal "Kalejdoskop Form Muzycznych" im. Marii Fołtyn.

Ciekawie będzie w Oliwskim Ratuszu Kultury. Tam koncertować będzie Paweł Orkisz, który zaprezentuje Pieśni Leonarda Cohena. W tym samym miejscu w sobotę wystąpią też Kinga i Karolina Pruś. Oprócz materiału z płyty "Kłębek" usłyszymy nieopublikowane jak dotąd utwory, które ukażą się na drugim, nadchodzącym krążku. W Teatrze BOTO szykuje się ostatni koncert w ogródku w tym sezonie i będzie to John Leysner and The Soulmates, czyli soulowo-funkowa, jazzująca formacja. W BOTO odbędzie się także Leszczoteka w wykonaniu Agi Skawińskiej i Macieja Łyszkiewicza.

Cięższe brzmienia i muzyka alternatywnaW nadchodzących dniach zapowiadają się także wydarzenia z muzyką cięższego brzmienia. Będzie to koncert Luxtorpeda. Ku pamięci Witolda Pileckiego w Muzeum II Wojny Światowej. Wydarzenie jest częścią projektu "4859 geniusz, bohater, człowiek", który ma przybliżyć tę historyczną postać. Z kolei w B90 zabrzmią najcięższe gitarowe dźwięki podczas koncertu Blitz MMXX: Vader, Marduk, Ragehammer, Fallcie.

Przed nami jeszcze koncerty muzyki alternatywnej i elektronicznej. Będą to Alameda 5 w Plamie na Zaspie, Rebeka w klubie Sfinks700 w Sopocie oraz Święto Jesieni - Kiev Office, Titanic Sea Moon, Maximum Gulliver w klubie Desdemona w Gdyni.

Grażyna Łobaszewska to jedna z niewielu osób, która otrzymała osobiste pozwolenie od Czesława Niemena na wykonywanie jego utworów. Na zdjęciu: artystka podczas koncertu w 2019 roku. Więcej zdjęć (4)

Grażyna Łobaszewska to jedna z niewielu osób, która otrzymała osobiste pozwolenie od Czesława Niemena na wykonywanie jego utworów. Na zdjęciu: artystka podczas koncertu w 2019 roku.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Grażyna Łobaszewska to jedna z niewielu osób, która otrzymała osobiste pozwolenie od Czesława Niemena na wykonywanie jego utworów. Na zdjęciu: artystka podczas koncertu w 2019 roku.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Teatr, film, sztuka, występyIII Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu - Rzeczy Istność odbędzie się w Pałacu Opatów od piątku do niedzieli. Jest to jedyny w Polsce Festiwal Artystów Teatru Przedmiotu. Tegoroczna edycja nosi tytuł "Laboratorium Zniewolonych Obiektów" i będzie dotyczyć technik animowanych z dystansu wyznaczanego przez nici, druty, wysięgnik.

W trójmiejskich teatrach zobaczyć będzie można różnorodne spektakle. Teatr Wybrzeże w swoim repertuarze w najbliższych dniach ma przedstawienia: Reset i Koniec wielkiej wojny. Teatr na Plaży zaprasza na spektakl Happy now?. Teatr Miejski w Gdyni pokazuje Amadeusza. Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na Wniebowzięte. Komedia Lotnicza. Będzie też coś dla dzieci. W Teatrze Miniatura - teatralny serial Tajemnica kina, w Teatrze na Plaży gościnnie Królewna Śnieżka, a w Oliwskim Ratuszu Kultury Jasiu w Krainie Bajek.

Nie zabraknie pokazów filmowych. W Kinie Kameralnym Cafe odbędzie się 11. LGBT Film Festival i będzie trwał przez tydzień od piątku, 18 września. W tym samym miejscu będzie można zobaczyć też seanse: Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze, Czym jest normalność? i Punkt zapalny, któremu towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami. W Gdyńskim Centrum Filmowym odbędą się pokazy filmów z Festiwalu Grand OFF, prezentującego najważniejsze i najlepsze niezależne filmy krótkometrażowe z całego świata. Kino Horyzont w Gdańsku wyświetlać będzie film rosyjski Wzdłuż głównej ulicy z orkiestrą.

Będą także wieczory ze stand-upem. W Starym Maneżu 10. Wielka Trasa Stand-up Polska. W Gdyni we wtorek Stand-up Adam Van Bendler "Placebo", a w środę w Parlamencie rozbawiać publiczność będzie Grzegorz Dolniak.

"Reset" to opowieść o czterech zupełnie różnych kobietach. Ich drogi się rozeszły, a teraz spotykają się po latach. Więcej zdjęć (4)

"Reset" to opowieść o czterech zupełnie różnych kobietach. Ich drogi się rozeszły, a teraz spotykają się po latach.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

"Reset" to opowieść o czterech zupełnie różnych kobietach. Ich drogi się rozeszły, a teraz spotykają się po latach.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Spotkania, wystawy, imprezy w plenerzeW niedzielę odbędzie się odsłonięcie widoku imienia Macieja Kosycarza. Otwarcie tego miejsca widokowego będzie miało szczególny charakter i oprawę artystyczną, ponieważ zadedykowane zostało zmarłemu w tym roku Maciejowi Kosycarzowi, fotoreporterowi, który przez wiele lat portretował życie Gdańska. Wstęp wolny.

W Muzeum Miasta Gdyni w piątek oficjalne otwarcie wystawy - Polskie Projekty. Polscy Projektanci. Na bohatera kolejnej, siódmej już odsłony cyklu Muzeum Miasta Gdyni wybrało Janusza Kaniewskiego, uznanego na świecie polskiego projektanta samochodów, wizjonera. W tym samym miejscu odbędzie się także wydarzenie Znamy się! Jak to się zaczęło o początkach miasta Gdyni, czyli spotkanie edukacyjne w muzeum, a także Dzień Rodzinny w Muzeum Miasta Gdyni. Natomiast Halo Kultura przygotowuje w Gdyni wernisaż Z początku światów.

Historia jednych wakacji - Europejskie Dni Dziedzictwa już w najbliższą sobotę. Narodowe Muzeum Morskie zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance. Z kolei w Olivia Star Top odbędzie się Wernisaż zdjęć IKE. Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na wydarzenie #mojastylówka, czyli cykl kreatywnych warsztatów modowych, inspirowanych trendami 2020. Pasjonaci mody mogą zajrzeć także na kiermasz odzieżowy połączony z minipokazem mody - Babski Szafing w Progres Event & Conference w Gdańsku. W hotelu Haffner w sobotę czeka na nas kulinarna przygoda, czyli warsztaty cukiernicze.

W sobotę w Sopocie zapowiada się Wielki EKO Piknik. W programie wydarzenia ciekawe warsztaty, gry ekologiczne z nagrodami i nauka życia zgodnie z zasadą zero waste. Tego samego dnia na Boisku OSiR w Gdańsku odbędzie się Festyn charytatywny dla rocznej Darii Szepietowskiej z Gdańska, chorej na rdzeniowy zanik mięśni SMA1.

Opera Bałtycka przygotowuje zajęcia muzyczno-ruchowe dla najmłodszych Opera na start. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły uczestniczyć w zabawach i zajęciach prowadzonych przez artystów chóru, orkiestry, baletu oraz solistów współpracujących z Operą. Z kolei Gdańska Galeria Miejska zaprasza na wydarzenie dla dorosłych, czyli Wędrówki z Günterem Grassem.

Będą także wydarzenia online. Wśród nich największa konferencja technologiczna Infoshare 2020, na której spotka się blisko 200 prelegentów z Polski i ze świata, inwestorzy z Doliny Krzemowej oraz ponad 250 technologicznych start-upów i największych globalnych korporacji. Online odbędą się także Dni Nauki w Hevelianum. 10 stypendystów i stypendystek Fahrenheita na kanale YouTube i na Facebooku Hevelianum poprowadzi wykłady popularnonaukowe.

Opera na start to zajęcia muzyczno-ruchowe skierowane do dzieci najmłodszych (0-3 lat). Więcej zdjęć (4)

Opera na start to zajęcia muzyczno-ruchowe skierowane do dzieci najmłodszych (0-3 lat).

fot. materiały prasowe

Opera na start to zajęcia muzyczno-ruchowe skierowane do dzieci najmłodszych (0-3 lat).

fot. materiały prasowe

Sport i aktywneSłoneczne wrześniowe dni i sprzyjająca temperatura zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu, a będzie co robić. W sobotę i niedzielę Harpuś z mapą do Osowej oraz do Opery Leśnej. To zabawa skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, jak i zaprawionych w bojach turystów czy biegaczy. Będą także gry parkowe na orientację na Strzyży, a także na Zaspie. Nie inaczej będzie w Gdyni, gdzie organizowana jest gra z mapą i kompasem na Witominie. Ciekawie zapowiada się także Święto Zaspy, czyli stoiska edukacyjne, stacje sportowe i stoiska z nagrodami oraz rywalizacja biegowa podczas 10 serii biegowych dla różnych kategorii wiekowych.

W niedzielę coś dla miłośników błota, pyłu, głębokiego piasku, dużych kamieni i stromych zjazdów, czyli zawody Garmin MTB Series: Wejherowo. Z kolei w Gdyni ścigać się będą najlepsi "górale", czyli czekają nas Mistrzostwa Polski XCM w kolarstwie górskim. Zapracowanym fanów dwóch kółek polecamy wydarzenie: 1. Wycieczka rowerowa po pracy. Gdy pozostanie niedosyt, można pokonać także ciekawą trasę Rowerem od źródeł do ujścia rzeki Kłodawy.

Seniorów może zainteresować Akademia Aktywności - srebrna generacja organizowana przez Oliwski Ratusz Kultury. Będzie można nie tylko dowiedzieć się, jak bezpiecznie ćwiczyć w domu, aby zachować sprawność ciała, ale także poznać tajniki zdrowego odżywiania i wzmacniania organizmu bez witamin w tabletkach czy poznać zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych.

Przed nami także Puchar PZTS, czyli III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego. W najbliższych dniach odbędzie się także wydarzenie Kalistenika Dla Każdego w Gdyni. Będą też imprezy kajakowe: Dzika Radunia czy Spływ kajakowy środkowym odcinkiem Raduni. Nie zabraknie też czegoś dla fanów biegania. W weekend Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - Bieg Zaspy, marszobieg dla gdyńskiego hospicjum, a nawet impreza online, czyli 58. Bieg Westerplatte - Gdańsk Wirtualnie.
Najciekawiej zapowiada się:
13%

23. Festiwal Jazz Jantar

7%

III Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu

27%

koncert Niemen by Łobaszewska

42%

piosenka aktorska Zbigniewa Zamachowskiego

11%

inauguracja sezonu w Filharmonii Bałtyckiej

zakończona

łącznie głosów: 45

Opinie (4) 3 zablokowane

 • Trochę przesada z tym punktem imienia .... (1)

  Widze że zabawa w towarzystwo wzajemnej adoracji trwa nadal ....mocna grupa!!!! bo jak dzieci wielu znanych osób chodzą do De la Salle m.in i Macieja chodziły, to skutecznie im się udało wyciszyć temat afery z "pokazywaniem ptaszka w klatce"

  • 8 3

  • O co chodzi z tą aferą? Można prosić o jakiś link?

   • 0 0

 • Zeppelians rok temu gościli na sobotnim zwieńczeniu gdyńskiego "Blues festiwalu". Nie spodziewałem się po nich dużo, ale przyznam, że dali rewelacyjny koncert. Jako tribute band wcielili się w role swoich idoli na

  Zeppelians rok temu gościli na sobotnim zwieńczeniu gdyńskiego "Blues festiwalu". Nie spodziewałem się po nich dużo, ale przyznam, że dali rewelacyjny koncert. Jako tribute band wcielili się w role swoich idoli na 100proc. i dali z siebie dosłownie wszystko. zresztą nuta w nutę odegrali zagrany w 73 roku koncert w NY. Miałem tylko małe śmiechy, bo zauważyłem, że wraz z wejściem Zeppeliansów na scenę struktura wiekowa publiki ze średniej 40/50 zmieniła się na dominacje 30 letnich malowanych księżniczek z kotem, nadwaga i netfixem heheh, więc były nici z podrywu;)

  • 1 2

 • planuje sie uchlać

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS

fot. Dariusz Wycichowski