Planuj Tydzień: dużo imprez, festiwale oraz Dzień Dziecka

27 maja 2021, 11:00
Julia Rzepecka
Smakowicie zapowiada się Festiwal Czekolady w Ergo Arenie 29 i 30 maja. Więcej zdjęć (3)

Smakowicie zapowiada się Festiwal Czekolady w Ergo Arenie 29 i 30 maja.

Fot. materiały prasowe

Smakowicie zapowiada się Festiwal Czekolady w Ergo Arenie 29 i 30 maja.

Fot. materiały prasowe

Zaczyna się dziać! Patrząc na repertuary, plany i zapowiedzi w najbliższych dniach, wyraźnie widać, że kultura i rozrywka wracają do gry. Nie zabraknie ciekawych wydarzeń plenerowych, kulinarnych, premier i koncertów, będzie też coś dla imprezowiczów. Podpowiadamy, na co wybrać się od 27 maja do 2 czerwca, zarówno towarzysko z przyjaciółmi, jak i rodzinnie z dzieckiem.

KoncertyNa duże koncerty muzyki rozrywkowej czy tanecznej trzeba poczekać jeszcze kilka dni. Decyzją rządu takie wydarzenia będą mogły się odbywać od 4 czerwca, chociaż w ograniczonej formule. Do tego czasu można zainteresować się między innymi koncertami muzyki poważnej, bo tych nie zabraknie. Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncert symfoniczny - Maxim Rysanov oraz na Mistrzowskie Recitale Organowe: Olivier Latry. W sobotę zagra tam także Stare Dobre Małżeństwo. Z kolei Nadbałtyckie Centrum Kultury ostatniego dnia maja świętować będzie planowaną od dawna 250. rocznicę urodzin Beethovena.

W Gdyni w piątek rozpocznie się trwający dwa tygodnie 24. Festiwal Gdynia Classica Nova. Tym razem patronuje mu muzyczny geniusz - Antonio Vivaldi. Gdyńska Muszla zaprasza też na koncert Gdynia morze dźwięków, podczas którego usłyszeć będzie można polskie przeboje lat 20. i 30. Teatr BOTO zaprasza na BOTO postpandemicznie: Dariusz Herbasz / Marcin Wądołowski, a także na pierwszy koncert w ogródku, czyli Wiosna and the Springfields. Opera Bałtycka przygotowuje też koncert Opera? Si!, czyli spotkanie z Jerzym Snakowskim i jego gośćmi. Natomiast w kościele św. Barbary w niedzielę odbędzie się Gdańska Wiosna Chóralna.

Nie tylko jednak muzyka klasyczna zabrzmi w tym tygodniu. W Olivia Star odbędzie się kameralny koncert Krzysztofa Zalewskiego (bilety wyprzedane). Sopockie LASY zapraszają też na koncerty z cyklu Nastrój: Pan.Mruk & neil oraz tempoWdół | ROS & ENVEE. Ciekawie zapowiada się też koncert w ramach cyklu Metropolia jest Okey, którego posłuchać będzie można online. Tym razem zagra młody zespół Sea Saw.

Stare Dobre Małżeństwo zagra w Filharmonii Bałtyckiej w sobotę, 29 maja. Więcej zdjęć (3)

Stare Dobre Małżeństwo zagra w Filharmonii Bałtyckiej w sobotę, 29 maja.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Stare Dobre Małżeństwo zagra w Filharmonii Bałtyckiej w sobotę, 29 maja.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Festiwale, spotkania, wydarzenia w plenerze i aktywneNajbliższy tydzień obfituje w festiwale i spotkania. Słodki weekend szykuje się w Ergo Arenie, gdzie odbędzie się Festiwal Czekolady. Smakowicie będzie też przy Forum Gdańsk, gdzie rozpocznie się XIX Festiwal Smaków Food Trucków. Dużo będzie się działo podczas otwarcia wszystkich punktów Ulicy Elektryków, czyli weekendu Supernova. W ramach otwarcia odbędzie się Festiwal kwiatów i roślin oraz giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości w Plenum. Oficjalne otwarcie będzie miała też nowa przestrzeń, czyli Plener 33.

Patrzeć w niebo będą wszyscy uczestnicy 6. Karnawału Latawców na Wyspie Sobieszewskiej. Z kolei w Alfa Centrum czeka nas wystawa Pająki nad morzem! Gdynia zaprasza na Open House, a Klub ŻAK na 13. Gdański Festiwal Tańca / wiosna. W formule online odbędzie się VII Festiwal Teatrów Studenckich START. W Państwowej Galerii Sztuki czekają na nas Plenerowe warsztaty plastyczne. Natomiast 100cznia organizuje Skate piknik.

Otwarte Pracownie Artystyczne to pierwsze spotkanie z cyklu tworzonego przez Kolonię Artystów. W niedzielę odbędzie się Pchli Targ w Dzielnicy Piecki-Migowo, a w Oliwie rozpocznie się Słodki Rynek. W Gdyni będzie można przyłączyć się do sprzątania lasu na Obłużu. Natomiast jeszcze do 4 czerwca trwa Nordic Talking Festival, czyli coś dla miłośników krajów skandynawskich.
Festiwal Smaków Food Trucków, edycja z 2017 roku:

Dzień Dziecka1 czerwca, czyli święto wszystkich dzieci, już w najbliższy wtorek. Z tej okazji nie zabraknie ciekawych wydarzeń dla najmłodszych. Teatr Miniatura przygotowuje premierę spektaklu "Najbrzydsze zwierzę świata", a Teatr Muzyczny zaprasza na "Pchłę Szachrajkę". Zobaczyć będzie można także spektakl przygotowany przez dzieci Teatru Komedii Valldal, czyli musical "Fauna. Musical nieludzki". Hevelianum świętować będzie przez kilka dni wydarzeniem Tydzień Dziecka, podczas którego odbędą się widowiskowe science show, przyrodnicze zajęcia terenowe z wykorzystaniem aplikacji mobilnych i Tańczące Kostki, czyli warsztaty dla małych konstruktorów z wyobraźnią.

Konsulat Kultury w Gdyni zaprasza dzieci na spektakl "Marysia ma Rysia", a Teatr Gdynia Główna na "Bajkę o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku", a także na "Zuchwałą historię z zakurzonej półki". Akademia Artystyczna tego dnia zaprasza całe rodziny na musical "Co Ty Powiesz". Opera Bałtycka z tej okazji przygotowuje wydarzenie "Pomposo i... - muzyczne spotkania dla całej rodziny". Dzień Dziecka świętować będzie też specjalnymi pokazami kino Helios, a na kolorowy festyn zaprasza Wykrzyknik - akademia zabawy. Aktywnie będzie można spędzić czas także podczas II Rodzinnej Olimpiady Energetycznej w Gdyni.

Teatr Muzyczny w Gdyni zaprasza wszystkie dzieci na "Pchłę Szachrajkę" z okazji Dnia Dziecka. Więcej zdjęć (3)

Teatr Muzyczny w Gdyni zaprasza wszystkie dzieci na "Pchłę Szachrajkę" z okazji Dnia Dziecka.

Fot. Teatr Muzyczny/Piotr Manasterski

Teatr Muzyczny w Gdyni zaprasza wszystkie dzieci na "Pchłę Szachrajkę" z okazji Dnia Dziecka.

Fot. Teatr Muzyczny/Piotr Manasterski

Teatr, sztuka, wystawyOprócz wyżej wymienionych spektakli, które wystawione zostaną z okazji Dnia Dziecka, będą też teatralne propozycje dla dorosłych. Teatr Miejski po premierze zaplanował kolejne spektakle tytułu "Prawiek i inne czasy". Teatr Wybrzeże proponuje "Inteligentów". Teatr Muzyczny pokazuje "Okno na parlament", a Opera Bałtycka "Sen nocy letniej". Sopocki Teatr Tańca przygotowuje premierę: "Fason Newtona" na podstawie twórczości Helmuta Newtona. W Teatrze BOTO zobaczymy "Mamy problem. Monodram macierzyński", a na Scenie Teatralnej NOT będzie można zobaczyć "Ostrą Jazdę". W Klubie ŻAK odbędzie się czytanie performatywne "PC Drama" online.

Centrum św. Jana zaprasza na projekcję animacji ilustrujących poezję Mirosława Kowalika z interpretacją muzyczną, czyli Wystawa | Poruszenie. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Janusz Kaniewski. PPPP". W PGS w Sopocie od czwartku Fotomorgana - wystawa prac i obiektów sztuki parafotograficznej. W WL4 - Mleczny Piotr czeka na nas wystawa IDĘ - Magdalena Beyer, a w Wielkiej Zbrojowni - Rzeźba niepublicznych przestrzeni.
Najciekawiej zapowiada się:
31%

Festiwal Smaków Food Trucków

7%

Tydzień Dziecka w Hevelianum

18%

Supernova: otwarcie Elektryków

21%

Festiwal Czekolady

4%

koncert z okazji 250. urodzin Beethovena

8%

Stare Dobre Małżeństwo w Filharmonii Bałtyckiej

3%

premiera w Teatrze Miniatura

8%

Karnawał Latawców

zakończona

łącznie głosów: 177

Spektakle

Opinie (17) 2 zablokowane

 • Dziwne, Beethoven urodził się 16 grudnia 1770 r. Skąd ta okrągła rocznica ? (1)

  • 2 1

  • przeniesiona z zeszłego roku

   • 3 0

 • Nic ciekawego

  To narosle kultury

  • 4 2

 • Wstęp do kościoła płatny ? (2)

  30 zł za wejście ? będzie przestrzegany limit ? i kasa fiskalna ?

  • 11 6

  • Przyjdź do nas na spotkanie partyjne. Potrzebujemy takich neobolszewików, młodych bez zasad i kręgosłupa moralnego.

   • 1 2

  • A) tak, B) jasne), 3) wyp..aj

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.