Planuj Tydzień: filmy, piknik na Hipodromie i powrót Teatru Wybrzeże

9 lipca 2020, 10:00
Julia Rzepecka
Ścieżka filmowa z "Gry o Tron" na koncercie muzyki filmowej (2018 rok):

W nadchodzącym tygodniu czekają nas koncerty, piknik na Hipodromie, seanse filmowe oraz spektakle - między innymi Teatru Wybrzeże, który powrócił do gry po przerwie. Co jeszcze warto zobaczyć i w czym wziąć udział? Polecamy poniższe imprezy.

Najbliższe dni będą przede wszystkim obfitowały w spektakle, koncerty i seanse filmowe. W sobotę rozpoczyna się jubileuszowy, 20. Sopot Film Festival. Festiwal zostaje wydłużony do dwóch tygodni i odbędzie się w przestrzeni miejskiej. W ten sposób w tym roku większość filmów obejrzycie w plenerze, w różnych miejscach Sopotu, w bezpiecznej od siebie odległości. Filmowo zaprasza też Dok Cesarski - tym razem na seans filmu Forrest Gump. Jak w każdym tygodniu będzie można obejrzeć także film na dachu Teatru Szekspirowskiego, w ramach cyklu Kino na Szekspirowskim. Również Teatr Leśny wyświetla filmy w ramach Kina po zachodzie słońca. Przed nami seanse "Pechowi szczęściarze" w piątek oraz "Sokół z Masłem Orzechowym" w sobotę. Samochodowe Kino Ferment również zaprasza na codzienne seanse.

Zapowiadają się także ciekawe koncerty. Od niedzieli rozpoczynają się koncerty w centrum Gdańska, czyli Chopin nad wodami Motławy. Pianiści i pianistki będą prezentować recitale do 26 lipca. W środę odbędzie się też 5. Koncert Muzyki Filmowej w Sopocie w ramach festiwalu filmowego. W programie znalazły się utwory wielkich kompozytorów muzyki filmowej: Hansa Zimmera, Ramina Djawadiego, Clinta Mansela wraz z Kronos Quartet, Michaela Nymana, Stevena Prica, Vangelisa i Johanna Johannssona. Tradycyjnie zabrzmią również nowe, symfoniczne aranże takich wykonawców, jak: Michael Kiwanuka, Air, Son Lux i Woodkid. To wszystko w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Rafała Janiaka w towarzystwie gościnnych muzyków i solistów, którymi w tym roku będą Paulina Przybysz i Kev Fox. Teatr Atelier zaprasza na recital Justyny Szafran zatytułowany "Nie ma", w repertuarze piosenki Agnieszki Osieckiej. W Oliwskim Ratuszu Kultury na spotkanie z bluesem zapraszają Hardy & Wiśniewski - Opowiadacze.

W najbliższy weekend odbędzie się pierwszy z cyklu hipodromowych pikników w formule "śniadania na trawie". Kanikuła to najgorętszy okres lata, a nazwa wywiązuje się z dawnych czasów i nawiązuje do czasu, gdy słońce znajdowało się w gwiazdozbiorze psa. Niektóre dowcipne teorie mówią też, że jest to po prostu czas, gdy psy ziają z gorąca. Na Hipodromie psy darzone są dużą sympatią, dlatego w połowie lipca przygotowywany jest tam piknik. W programie spotkania z behawiorystami i trenerami. Do współpracy zaproszono także schronisko Sopotkowo, a dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy.

Będzie też wydarzenie dla ciała i ducha - Dwa żywioły. To pierwszy taki trening w Trójmieście, czyli fuzja ciała i umysłu podczas niedzielnego poranka na plaży w Brzeźnie. Dzięki połączeniu treningu ciała z treningiem mindfulness będzie można zyskać sprawność fizyczną i spokojny umysł. A to wszystko przy akompaniamencie bałtyckiego morza. A spragnieni pięknych widoków mogą rozważyć wejście na Żuraw M3 - punkt widokowy na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.

Nie zabraknie też spektakli. Do gry, po pandemicznej przerwie, wraca Teatr Wybrzeże. Teraz jednak, ze względu na przebudowę Dużej Sceny, spektakle oglądać będzie można tylko na scenie Stara Apteka, na Malarni, na Scenie Kameralnej w Sopocie oraz Scenie Letniej. Przed nami takie tytuły, jak Śmierć komiwojażera czy Fedra. Natomiast Teatr Miejski w Gdyni zaprasza na Hotel Westminster, a Gdyńskie Centrum Kultury na spektakl Koszt życia oraz Lekko nie będzie. W Gdańsku zobaczyć można także przedstawienia w Plamie: Boże mój! oraz Teatr Barnaby: Tymoteusz wśród ptaków - teatr dla dzieci w plenerze. A na Teatr w samo południe zaprasza Amfiteatr.
Najciekawiej zapowiada się:
13%

Sopot Film Festival

21%

feerie wakacyjne na Ulicy Elektryków

38%

piknik na Hipodromie

12%

koncerty Chopin nad wodami Motławy

16%

spektakle Teatru Wybrzeże

zakończona

łącznie głosów: 61