Planuj Tydzień: koncert w Operze Leśnej, premiera w Gdyni i regaty

4 czerwca 2020, 10:00
Julia Rzepecka
aktualizacja:8:11 (5 czerwca 2020)

Przed nami kolejny tydzień "pół na pół" - czyli z wydarzeniami zarówno plenerowymi, jak i rozgrywającymi się w internecie. W tym tygodniu czekają nas pierwsze spektakle teatralne od czasu wprowadzenia obostrzeń, a także koncert w Operze Leśnej czy obchody wyborów 4 czerwca.

Aktualizacja piątek godz. 8:10: Kino plenerowe w Sopocie odbędzie się nie 5, a dopiero 10 czerwca. Ze względu na zapowiadane silne opady, organizatorzy zmienili datę pokazu.

Wydarzenia pleneroweWydarzenia w plenerze w nadchodzącym tygodniu to już nie tylko kina samochodowe. Po raz pierwszy od wielu tygodni zapowiada się koncert i spektakle teatralne. Jutro będzie dobry dzień w Operze Leśnej już w najbliższą sobotę. Koncert ma być muzycznym podziękowaniem dla mieszkańców Sopotu za odpowiedzialne zachowanie podczas czasu pandemii. W programie m.in. popularne piosenki z repertuaru polskiego i światowego oraz standardy jazzowe.

W sobotę premiera w Teatrze Miejskim w Gdyni: Nastazja wychodzi za mąż. To pierwsze przedstawienie w Trójmieście, które zostanie pokazane od czasu wprowadzenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Kameralny spektakl o namiętnościach na podstawie wielkiej prozy Dostojewskiego będzie można zobaczyć w sobotę, niedzielę oraz środę. Przedstawienia planuje także Teatr Na Plaży. Ginczanka. Przepis na prostotę życia to monodram realizowany w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa z Krakowa. Natomiast Pora umarłych poetów to spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego. W niedzielę wracają spotkania teatru improwizacji - No i Fajnie w 107 - Is back!. Na pierwsze wydarzenie obowiązuje limit 25 osób.

Nie zabraknie też wydarzeń dla miłośników filmu. Kino plenerowe: Lato na Patio to bezpłatne seanse klasyki filmowej i pełnometrażowych hitów kinowych, a także pokazy filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz ulubione polskie animacje dla dzieci. W piątek będzie można odwiedzić również kino plenerowe i samochodowe w Sopocie i obejrzeć słynny "Pulp Fiction". A w weekend kino samochodowe w Gdańsku na placu Zebrań Ludowych.

w czwartek obchody wyborów 4 czerwca. W programie uroczyste podniesienie flagi, spotkanie samorządowców, koncert carillonowy oraz debata.

W weekend odbędą się regaty Sopot Catamaran Cup. Będą jednymi z pierwszych na świecie po odmrożeniu restrykcji sanitarnych. W sobotę czeka nas również otwarcie parku linowego w Brzeźnie. Będzie działo się też podczas akcji Przekąski w Oliwie. W weekend przy oliwskim targowisku staną foodtrucki, odbędzie się też Pchli Targ. A Protokultura zaprasza na imprezę Sobotnie Techno na Patio. Wydarzenie odbywać się będzie przede wszystkim plenerowo. Ma obowiązywać również limit osób.

Wydarzenia onlineKino Żak proponuje kolejne seanse w ramach Kina w domu. W tym tygodniu przygotowany jest film "Klient" oraz "Wszyscy wiedzą" irańskiego reżysera Asghara Farhadiego. W czwartek w pubie Pif Paf w Gdyni kolejna edycja stand-upu. Tym razem Magda Kubicka zaprezentuje swój program "Love me Tinder". W sobotę Grunge & Nu Metal Party. Miłośników muzyki poważnej zainteresować mogą koncerty z cyklu Letnie wieczory u Menonitów.

Nie zabraknie też wydarzeń naukowych i dyskusji. W czwartek Otwarte Dni Drewna vol. 2. Celem spotkania jest promowanie budownictwa drewnianego, jako budownictwa ekologicznego i energooszczędnego. W czwartek Dzień Otwarty I LO w Gdańsku. W sobotę i niedzielę Piknik na Zdrowie online przygotowany przez Hevelianum. W piątek wykład o nieco zapomnianym dziś architekcie Zaprojektowano w Gdyni. O twórczości Wiesława Oyrzanowskiego.

Biblioteka Gdynia zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki na łączach internetowych. Przed nami cztery wirtualne rozmowy o polskim komiksie. W wydarzeniach udział wezmą autorzy omawianych tytułów. O tajemnicach Kraju Kwitnącej Wiśni w trakcie spotkania podróżniczego na żywo opowiedzą autorzy bloga Tolecimydo. Wydarzenie będzie można obejrzeć na profilu Biblioteki Gdynia. Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia proponuje warsztaty #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ. To nowy cykl działań edukacyjnych online, który ma trwać aż do grudnia.
Najciekawiej zapowiada się:
37%

koncert w Operze Leśnej

13%

premiera w Teatrze Miejskim w Gdyni

13%

Lato na Patio w Gdyni

7%

otwarcie parku linowego

30%

food trucki i pchli targ w Oliwie

zakończona

łącznie głosów: 133