Planuj Tydzień: kultura pozostaje otwarta na dłużej

26 lutego 2021, 9:00
Julia Rzepecka
aktualizacja:20:14 (27 lutego 2021)
Do koncertowania wróciła m.in. Filharmonia Bałtycka. Cała publiczność, a nawet część artystów miała maski podczas trwania ostatniego koncertu. Więcej zdjęć (3)

Do koncertowania wróciła m.in. Filharmonia Bałtycka. Cała publiczność, a nawet część artystów miała maski podczas trwania ostatniego koncertu.

Fot. Edyta Steć/Filharmonia Bałtycka

Do koncertowania wróciła m.in. Filharmonia Bałtycka. Cała publiczność, a nawet część artystów miała maski podczas trwania ostatniego koncertu.

Fot. Edyta Steć/Filharmonia Bałtycka

Decyzją rządu kultura w województwie pomorskim pozostanie otwarta. Wszystkie instytucje kulturalne nadal mogą działać przy 50-procentowym udziale publiczności. Sprawdzamy, co w najbliższych dniach będzie się działo w Trójmieście. Stopniowo przybywa wydarzeń, pojawiają się zapowiedzi koncertów i kolejnych spektakli.},"ads":{"pauseOnClickThrough":false,"keepOverlayVisibleAfterClick":true,"playOnce":true,"servers":[{"type":"OpenX","apiAddress":"https:\/\/r.trojmiasto.pl\/www\/delivery\/fc.php","allowAdRepetition":true}],"schedule":[{"zone":354,"position":"bottom-center","startTime":"00:00:05"},{"zone":399,"position":"pre-roll"}]}},"sources":{"low":{"src":"https:\/\/v.s-trojmiasto.pl\/flv\/152\/15292_beztytuu.mp4","type":"video\/mp4"},"hq":{"src":"https:\/\/v.s-trojmiasto.pl\/flv\/152\/15292_beztytuu_960x.mp4","type":"video\/mp4"}},"duration":143,"preview":"https:\/\/v.s-trojmiasto.pl\/flv\/152\/15292_beztytuu.preview.jpg","get":"\/_ajax\/tv__get_vplayer_config\/","playback":1}},"width":"100%","height":"100%"}' data-io-video-title='Bajkowe makiety kolejowe w Galerii Bałtyckiej' >
Na otwarcie jakiego miejsca czekałe(a)ś/czekasz najbardziej:
15%

kina

18%

teatrów, opery

9%

filharmonii

13%

siłowni, obiektów sportowych

31%

lokali gastronomicznych

4%

klubów

10%

jeszcze czegoś innego

zakończona

łącznie głosów: 144

Spektakle

Opinie (10)

 • Nie cała kultura jest otwarta. (4)

  Np. Kinoport oplacany z pieniędzy Gdansczan jest zamknięty.
  Wystawy w Łaźni - także finansowanej przez UM Gdańsk -zamknięte przez większość tylko tygodnia - chyba tylko po to, by w czasie epidemii wtłoczyć ludzi w

  Np. Kinoport oplacany z pieniędzy Gdansczan jest zamknięty.
  Wystawy w Łaźni - także finansowanej przez UM Gdańsk -zamknięte przez większość tylko tygodnia - chyba tylko po to, by w czasie epidemii wtłoczyć ludzi w weekend.
  I jeszcze wisienka na torcie - sklep z książkami w Łaźni jest czynny w innym terminie niż wystawy. Żeby petent za wygodnie nie miał.

  • 11 2

  • to samo z innymi pseudo urzedami kultury (2)

   do ikm nie wpuszczaja.

   • 8 0

   • IKM (1)

    Niepotrzebna instytucja na mapie Gdańska.

    • 3 1

    • Potrzebna, ale nie w obecnym szkodniczym wykonaniu.

     Trzeba to zaorać i stworzyć na nowo.

     • 2 0

  • Księgarnia w csw łaźnia jest otwarta obecnie dodatkowo we wtorek i środę ORAZ w czasie otwarcia wystaw, tak, jak to było zawsze do tej pory. Księgarnia znajduje się w tym samym miejscu, co recepcja, więc po wejściu do

   Księgarnia w csw łaźnia jest otwarta obecnie dodatkowo we wtorek i środę ORAZ w czasie otwarcia wystaw, tak, jak to było zawsze do tej pory. Księgarnia znajduje się w tym samym miejscu, co recepcja, więc po wejściu do galerii na wystawę od razu widać, że jest czynna. Ograniczenie dni i godzin otwarcia instytucji wynika wprost z zaleceń epidemicznych - wieczorami oraz w weekendy w budynku, poza ochroną, nie przebywają pracownicy i łatwiej zachować bezpieczeństwo ciągów komunikacyjnych (klatek schodowych, windy, itp.). Obowiązuje zasada 5 osób naraz na sali wystawienniczej, więc o "tłoczeniu" nie ma mowy.

   Kinoport jest obecnie przygotowywany do ponownego otwarcia.

   • 2 0

 • Nie wiadomo na jak długo otwarta.Trzeba skorzystać póki można!

  • 3 1

 • Wirusso (1)

  A w OB znowu wybuch wirusa, ale kogo to obchodzi ważne że przedstawienia odbędą się zgodnie z planem

  • 3 4

  • Znów Opera Bałtycka i same problemy.

   • 1 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.