stat

Planuj Tydzień: mnóstwo imprez w Gdyni

23 maja 2019, 10:00
Aleksandra Wrona
Najnowszy artukuł na ten temat

Planuj tydzień: muzyka, pikniki rodzinne i bieg

Ostatni tydzień tydzień maja zapowiada się bardzo intensywnie, szczególnie w Gdyni. Koncerty, festyny, festiwale muzyczne i teatralne to tylko część z propozycji. W niedzielę wypada Dzień Mamy - może warto tym razem wspólnie wyjść na miasto?
KoncertyW piątek rozpoczynają się gdyńskie Delfinalia. Tak jak w latach ubiegłych, utrzymane będą w klimacie hip-hopu. Na skwerze Kościuszki wystąpią m.in. Dwa Sławy, Bedoes, Pro8l3m i Hemp Gru.

Również w piątek w Operze Leśnej rozpocznie się Polsat SuperHit Festiwal. Pierwszego dnia czeka nas Koncert Platynowy, drugiego Radiowy Hit Roku, a trzeciego Kabareton. Tych, którzy wolą bardziej kameralne wydarzenia czekają koncerty: Yumi Ito & Szymon Mika w Teatrze BOTO, Warszawska Orkiestra Sentymentalna w Muzeum II Wojny Światowej i Tribute to Stevie Wonder i Zbigniew Wodecki - Arleta Rusiecka Jazz Band w Oliwskim Ratuszu Kultury.

W sobotę w Teatrze Leśnym świętować będziemy 10 lat Big Bandu Jana Konopa podczas koncertu ze specjalnym udziałem Krystyny Prońko i Zespołu 5/6. W Stacji Orunia GAK wsytąpi zespół JAAA!, w Protokulturze Armia, a w Ziemi Rycerzyki.

W niedzielę, z okazji Dnia Mamy, w Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpi Basia Kawa, w Blues Clubie zagra Michał Przerwa-Tetmajer, a w Gdyńskim Centrum Kultury Iza & Latynoscy Brothers. Salę Koncertową Portu Gdynia odwiedzi Don Vasyl, a z okazji urodzin Forum Gdańsk przed centrum wystąpią Reni Jusis i The Dumplings. We wtorek w Harry's Art&Cafe wystąpi Robert Dobrucki, a w czwartek Blues Club zaprasza na występ Blues Junkers.

Sprawdź nagrody w naszych konkursach


Imprezy kluboweW piątkowy wieczór w Sfinks700 pobawimy się na wiosennym Drum&Bass, Bunkier zaprasza do zabawy z Dj Komar i Dj PZ, a we Wtedy pobawimy się na Twist Again - zabawie w stylu retro. Red Light Pub zaprasza na imprezę przed Trójmiejskim Marszem Równości, na Ulicę Elektryków powróci Pozdro Techno Sound System, a w Metrze pobawimy się muzyki lat 80. Unique Club zaprasza do wspólnego świętowania swoich urodzin - zagra sam DJ Tonka.

Dzień później, w Bunkrze skonfrontujemy się z weekendem, Sfinks700 zaprasza do spędzenia jednej nocy w Sopocie, a w Mechanicznej Pomarańczy poleje się Aperol. Do zabawy w latynoskim klimacie zaprasza Miasto Aniołów, w Ygreku czeka nas Dzień Piwowara, a w Metrze usłyszymy polski rock, dobry rock. W Nowym Haremie w piątek i sobotę odbywać się będzie after party po Delfinaliach.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaOd czwartku na skwerze Kościuszki stanie strefa FoodTruck & Chill & Animation, gdzie oprócz jedzenia z popularnych foodtrucków posłuchamy też muzyki na żywo. Miłośnicy dobrego jedzenia mogą wybrać się też na Mistrzowskie Smaki Świata w InfoBoxie.

Śmiałkowie zmierzą się w VI Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Północnej we Flanki. Gdyńska Marina zaprasza na Rodzinny piknik żeglarski, w programie m.in.: rejsy po zatoce, bezpłatne lekcje żeglarstwa i zwiedzanie klasycznych jachtów. W Gdyni odbędzie się też Dzień Ratownika Morskiego i Tydzień Zawiszy Czarnego.

Weekend to też kolejna edycja festiwalu Open House Gdynia, a w gdyńskich Halach Targowych odbędzie się Giełda Vintage - z koca i z ręki.

Od piątku do niedzieli czekają nas atrakcje w ramach Święta Miasta Gdańska. Specjalne wydarzenia odbędą się m.in. w parku Oruńskim, Głównym Mieście, Centrum Hevelianum. Warto sprawdzić program wydarzenia. Ostatnim punktem świętowania będzie Rodzinny Festyn Piłkarski "Wygram dla Ciebie, Mamo!" na Stadionie Energa.

Pierwszy rok działalności świętuje Forum Gdańsk, które z tej okazji zaplanowało trzy dni pełne atrakcji. W Galerii Przymorze odbędzie się Mami Babi Targ. 100cznia zaprasza na wymianę ubrań, butów i akcesoriów Swap&Sale.

W sobotę ulicami Gdańska przejdzie V Trójmiejski Marsz Równości.

W weekend w Gdańsku pobawimy się na szóstej edycji gdy miejskiej Książka GO!. W tym czasie odbędą się też Spotkania Podróżujących Kobiet - TRAMPki.

Teatr, kabaret, muzyka poważnaW piątek rozpoczyna się 19. Festiwal Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia Dwa Teatry. Gościnne spektakle możemy zobaczyć też w ramach 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Spragnionych śmiechu czeka Kabareton podczas Polsat SuperHit Festiwal, charytatywny występ komików dla Neli w Scenie Teatralnej NOT, Improwizacje dla Neli w Parlamencie, Kabaret Młodych Panów w Sali Koncertowej Portu Gdynia i występ Cezarego Pazury w Amfiteatrze Orana. W piątek rozpocznie się też Tydzień Białoruski w ramach cyklu Teatry Europy.

Tymczasem, w trójmiejskich teatrach czekają nas spektakle Wróżka z kranu, Trojanki, Śnieżka i krasnoludki, Tango - na pełnym morzu, Bankiet, Rewia - lata 20. lata 30., Avenue Q, Ostatnie Piętro, Notre Dame de Paris, Piotruś Pan, Traviata, Okno na parlament, Więzi, Tchórz! (...odważna tragikomedia), Zacznijmy jeszcze raz, Bez przesady, Maria Stuart, czytanie performatywne PC Drama - Bajkowe życie rosyjskich dziewcząt oraz spektakle gościnne: Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna, Swoi?, Widnokrąg, Beton, Basia Oblesia, Pan Trener, Belarus 4'33, Lwów nie oddamy, Rewizor.

Spektakle dla dzieci


Do soboty możemy wybrać się na wydarzenia w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat oraz Gdańskiego Festiwalu Muzycznego. W sobotę rozpoczyna się też Gdańska Wiosna Chóralna - koncerty odbędą się w kościele Zmartwychwstania Pańskiego i w kościele św. Barbary. Klub Atelier zaprasza na Koncert Chóru Krakofonia. W kościele Św. Trójcy odbędzie się Gdański Koncert Oratoryjny - Te Deum. W poniedziałek rozpocznie się VII Festiwal "Gdańscy Pianiści Miastu", a w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert Organy +.

Przed nami kolejne mistrzostwa we flanki

Materiał archiwalny

SportW weekend na torze w Gdańsku przy ulicy Starogardzkiej rozpocznie się rywalizacja o tytuły Mistrzów Polski w ramach Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Motocrossie. Na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej rozegrane zostaną po trzy spotkania Mistrzostw Świata U-20.

Biegaczy czeka trzeci etap GP w biegach górskich Gdynia, a Galeria Klif zaprasza na morderczy trening runmageddon. Dzieci i młodzież mogą zmierzyć się w biegach o Puchar Gdyni. W niedzielę odbędzie się też specjalny bieg z okazji Dnia Mamy. Miłośników imprez na orientację czeka Dzielnicowa Impreza na Orientację Harpuś. W weekend rozegrają się regaty o Żeglarski Puchar Trójmiasta. Rowerzyści mogą wybrać się na wycieczkę rowerową wśród najpiękniejszych jezior w okolicach Trójmiasta. W sobotę odbędą się XXIV Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2019. Na Stadionie Energa Gdańsk czeka nas pierwszy w Polsce turniej Short Track Roller Derby. Na Ołowiance możemy kibicować w Regatach Smoczych Łodzi Trójmiejskich Instytucji Kultury.

Open House Gdynia 2015

Materiał archiwalny

KinoWarto sprawdzić program projekcji filmowych w ramach Tygodnia Białoruskiego. W sobotę rozpoczną się filmowe wieczory na Wyspie Sobieszewskiej z kinem plenerowym. W cyklu Kino Otwarte zobaczymy film Party, Klub Horyzont zaprasza na Kino rosyjskie: Van Goghi, a w Spichlerzu Opackim wyświetlony zostanie film Wyobraź sobie świat bez muzyki. W cyklu Teatroteka czeka nas ekranizacja dramatu Słabi. Ilustrowany banał teatralny. W cyklu Met Opera wyświetlony zostanie spektakl Adriana Lecouvreur. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na Sztukę w Centrum. Cezanne. Portrety życia.

Repertuar kin w Trójmieście

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
23%

Delfinalia

16%

Foodtrucki na Skwerze Kościuszki

13%

Święto Miasta Gdańska

10%

Open House Gdynia

9%

piknik żeglarski

5%

rodzinny festyn na Stadionie Enegra

8%

koncerty pod Forum Gdańsk

16%

Polsat SuperHit Festiwal

zakończona

łącznie głosów: 170