stat

Planuj Tydzień: pokazy lotnicze, koncerty i kabarety

10 sierpnia 2017, 10:00
Aleksandra Wrona

W nadchodzącym tygodniu na pewno nie będziemy się nudzić. Czekają nas pokazy lotnicze, koncerty, festiwale, kabarety oraz dużo sportowych emocji.
Koncerty

Koncertowy tydzień rozpocznie piątkowy występ Agnieszki Chylińskiej w Operze Leśnej. Tego dnia w B90 wystąpią zespoły Cryptopsy i Dule Tree, a na Targu Węglowym zobaczymy Vavamuffin. W Teatrze BOTO zobaczymy grupę Houston, w Muzeum Sopotu zagra Joanna Knitter z projektem Blues & Folk Connection, natomiast Stary Maneż zaprasza na koncert Islet, czyli Muzyczne Lato Vol. 2. W sobotę w Teatrze BOTO zobaczymy zespół Plateau, a dzień później Jazzgot. W niedzielny wieczór na Targu Węglowym wystąpi Limboski, a Protokultura zaprasza na Stoner Garden #1 : Weedcraft, Kapitan Bongo, Ignu. Poniedziałek umili nam recital Magdy Umer w Tatrze Atelier, we wtorek na Targu Węglowym usłyszymy gospel w wykonaniu Colina Williamsa i Gabi Gąsior, natomiast w Klubie Ucho wystąpią Rival Sons. W środę wieczorem nowo otwarta 100cznia zaprasza na koncert Lonker See, natomiast czwartek to już tradycyjne Boto Wild Jam.

Imprezy klubowe

Wakacyjne noce warto spędzić na dobrej zabawie. W piątek Noce i Dnie zapraszają na WeekendCelebration*Dj Kocurr & Dj PAC1, w Bunkrze pobawimy się w rytm Despacito, a S.F.I.N.K.S 700 zaserwuje nam NeuroShock with Trilo. Wtedy zaprasza do zabawy Na pohybel! Od piątku do niedzieli potrwa też Sabat Czarownic w Protokulturze. W sobotni wieczór skrzypek wcale nie zagra na dachu, ale w Bunkrze. Tego wieczoru Noce i Dnie organizują ZaŻYCIEniezwyczajne, w Wydziale Remontowym odbędzie się Walka Dekad, a na Ulicy Elektryków zagrają Flirtini x Zeppy Zep x Gedz. W niedzielę możemy ruszyć na kolejne Big Boat Party 2017, w Bunkrze Crusader zagra długie weekendy. Warto odwiedzić też Bunkier w poniedziałek.

Wydarzenia, wystawy, spotkania

Rozpoczyna się dziewiąta edycja festiwalu Solidarity of Arts 2017, której motywem przewodnim jest w tym roku pokój. Warto też wybrać się na Festiwal Literacki Sopot oraz wziąć udział w festiwalu Cud nad Martwą Wisłą 2017 w CSW Łaźnia. Natomiast w Gdyni będziemy mogli podziwiać pokazy lotnicze AeroBaltic, w ramach imprezy odbędzie się też Festiwal Smaków Food Trucków.

Trwa Jarmark św. Dominika, w tym tygodniu oprócz koncertów odbędzie się tam Dzień Ormiański oraz Zbiórka krwi Motoserce. Podwórko zaprasza na pierwszą edycję Gdańskiego Targu Roślinnego, warto też wybrać się na Letnie spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami. W FabLab odbędą się warsztaty Robisz_to: mini ploter CNC. W każdą sobotę i niedzielę w Tymczasem będzie odbywała się wyprzedaż płyt winylowych Vinyl record sale.

W Sopocie odbędzie się charytatywny pokaz mody Aż Sobie Zazdroszczę. Warto wybrać się też na wystawy: Monika Graczyk - malarstwo, Wycinki w termosie oraz Jakub Bielawski - Barwy w kierunku słów właściwych.

Teatr i kabaret

Przed nami Polska Noc Kabaretowa 2017 w Operze Leśnej. Miłośnicy stand-upu mogą wybrać się też na występy Abelarda Gizy "Ludzie trzymajcie kapelusze" oraz Adama van Bendlera "Strach na wróble".

Tymczasem w trójmiejskich teatrach zobaczymy spektakle: "Bar Macabre", "Jesteśmy na wczasach...", "Zakochany Szekspir", "Mary Page Marlowe", "Tango 3001", "Legendy Gdańskie", "O co biega?", "Miłość don Perlimplina do Belisy w jego ogrodzie", "Randka z feministą", "O miłości... absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego", "Uwiedzeni", "Mayday 2", "Par paranoje". Z najmłodszymi warto wybrać się na "Opowiedział Dzięcioł Sowie", "Pchła Szachrajka w Sopocie" oraz "31. Lekcja Niegrzeczności: Kajtuś Czarodziej, cz. III".

Muzyka poważna

Tydzień warto rozpocząć od koncertu Muzyka Dla Pokoju - koncert inauguracyjny Festiwalu Solidarity of Arts w Sali BHP Stoczni Gdańsk. W bazylice Mariackiej wystąpi Gail Arher, na Targu Węglowym usłyszmy Królewską Orkiestrę Salonową, a w parku Oliwskim Polski Chór Kameralny. Wciąż trwają festiwale: EUROPA +/- 1700, 40. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2017 oraz 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Warto też wybrać się na któryś z Letnich Koncertów Carillonowych. Muzyki posłuchamy też na Placu Kobzdeja oraz w zabytkach Starego Gdańska.

Sport

We wtorek startuje XXIII Energa Maraton Solidarności, dzień później odbędzie się Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Na Stadionie żużlowym zobaczymy PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi w żużlu, a w Gdańskim Ośrodku Sportu Sambor Youth Cup. W Gdyni będziemy mogli wziąć udział w Cyklo Gdynia XC. W sobotę odbędzie się Vestigia, czyli dzienna impreza turystyczna, podczas której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. Pływacy będą mogli wziąć udział w Wyścigu Pływackim Timex Cup 2017. W Gdyńskim Centrum Sportu odbędzie się Gala Wrestlingu: KPW Godzina Zero. Czeka nas też mecz: BAŁTYK Gdynia - KKS 1925 Kalisz.

Materiał archiwalny z ubiegłorocznej edycji


Kino

W związku z premierą filmu "Annabelle: Narodziny zła", trójmiejskie kina przygotowały specjalne wydarzenia pełne grozy. W sieci Multikino odbędzie się Noc Horrorów, w Cinema 3D Maraton Grozy, a w Heliosie Maraton Annabelle. Trwają letnie pokazy filmowe na dachu Teatru Szekspirowskiego, na Molo w Sopocie oraz w Gdańskiej Galerii Miejskiej. Z cyklu Kino rosyjskie zobaczymy film "Brylantowa ręka". Warto wybrać się też na Wystawę na ekranie: Boticcelli. Piekło oraz retransmisję spektaklu Piotruś Pan, National Theater Live.

Repertuar trójmiejskich kin znajdziesz w Serwisie Kino >>>