Planuj Tydzień: część wydarzeń odwołana. Są też imprezy online

15 października 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Julia Rzepecka
aktualizacja:14:53 (16 października 2020)
W tym roku All About Freedom Festiwal odbędzie się po raz 14. Tym razem w wersji online. Więcej zdjęć (3)

W tym roku All About Freedom Festiwal odbędzie się po raz 14. Tym razem w wersji online.

Fot. Maciej Warowny/Trójmiasto.pl

W tym roku All About Freedom Festiwal odbędzie się po raz 14. Tym razem w wersji online.

Fot. Maciej Warowny/Trójmiasto.pl

Koronawirus nie odpuszcza i każdego dnia słychać o kolejnych przypadkach zakażeń. Imprezy i wydarzenia są odwoływane lub przesuwane na inne terminy, ale wciąż są także takie, które się odbywają. Część z nich jest przeprowadzana w znanej już z wiosny formie - online.Aktualizacja, piątek godz. 14:53

Na 12 marca 2021 roku przełożony został koncert zespołu Bownik.

Aktualizacja, piątek godz. 14:05

Impreza Titanic Sea Moon/Lonker See została odwołana. Odwołano także operę Tosca, spektakl Wieruszka, Twoja wymarzona pomoc domowa. Nie odbędzie się też Koncert Muzyki Przedwojennej.


KoncertyW piątek do Gdańska zawita wokalistka ShataQS, aby promować swój drugi autorski album zatytułowany "Fenix". W związku z utrzymaniem w Gdańsku żółtej strefy koncert w klubie Parlament został rozdzielony na dwa mniejsze wydarzenia. Pierwsze odbędzie się o godz. 19, drugie o godz. 21.

Sławek Uniatowski w poniedziałek wystąpi w Filharmonii Bałtyckiej. Po pierwszej trasie koncertowej "The Best Of" wokalista rusza z drugą odsłoną koncertów z utworami swoich muzycznych idoli. Nie zabraknie kompozycji Grzegorza Ciechowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Franka Sinatry czy Andrzeja Zauchy. Nie zabraknie utworów z płyty "Methamorphosis", a także muzycznych zapowiedzi z nadchodzącego albumu "Wielki Błękit", którego premiera będzie mieć miejsce już w grudniu tego roku. W sobotę w klubie ŻAK koncert zespołu Synchrotrony, czyli utworzone niedawno trio, bazujące na swobodnej improwizacji i poszukiwaniach brzmieniowych. W skład wchodzą: Maciej Rodakowski, Jacek Steinbrich i Krzysztof Topolski.

Już w najbliższą sobotę w klubie Bunkier odbędzie się koncert zespołu Bownik. Wydarzenie zostało przełożone z pierwszego, wrześniowego terminu. Z kolei w gdyńskim klubie Ucho zagrają zespoły Titanic Sea Moon, a także trójmiejski kwartet Lonker See. Titanic Sea Moon to psychodeliczny trans, z kolei w muzyce Lonker See słychać space rock, psychodelę, jazz, free jazz czy ambient. Natomiast teatr Boto zaprasza na nietypowy koncert.

- Rok 2020 jest absolutnie nieprzewidywalny, więc próbujemy mu dorównać. W tym tygodniu organizujemy Bluesowy Poniedziałek... w piątek - piszą organizatorzy imprezy i dodają, że będzie trwała od godz. 19 do 22 oraz przewidują rotację gości.
Melodie z repertuaru Hanki Ordonównej, Eugeniusza Bodo, Toli Mankiewiczównej czy Jana Kiepury będzie można usłyszeć podczas Koncertu Muzyki Przedwojennej na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku. Natomiast Opera Bałtycka zaprasza na Wtorki na fali - cykl koncertów. Będą to trzy spotkania z polską myślą muzyczną 20-lecia międzywojennego. Wybrani artyści Opery Bałtyckiej zaprezentują współczesne interpretacje utworów kameralnych Karola Szymanowskiego, Ludomira Różyckiego i Grażyny Bacewicz. Filharmonia Bałtycka przygotowuje za to dwugodzinne spotkanie z muzyką francuską w wykonaniu Grand Orkiestry z Odessy, czyli koncert Grand Orkiestra Pod Dachami Paryża.

Przed nami także Euro Chamber Music Festival, czyli dziewiąta odsłona festiwalu muzyki kameralnej. Cały czas trwa również I Bałtycki Międzynarodowy Festiwal Klawesynowy. W Katedrze Oliwskiej szykuje się Koncert papieski w piątek.

Synchrotrony to powstałe niedawno trio muzyki eksperymentalnej. Na zdjęciu: Jacek Steinbrich. Więcej zdjęć (3)

Synchrotrony to powstałe niedawno trio muzyki eksperymentalnej. Na zdjęciu: Jacek Steinbrich.

fot. materiały prasowe

Synchrotrony to powstałe niedawno trio muzyki eksperymentalnej. Na zdjęciu: Jacek Steinbrich.

fot. materiały prasowe

Teatr, film, sztukaTeatry - choć w mocno okrojonej formie i zmniejszonej liczbie widzów - grają. W nadchodzących dniach zobaczyć można Hairspray i Księgę Dżungli w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Rozważna i romantyczna oraz Tango - na pełnym morzu to tytuły wystawiane przez Teatr Miejski. Z kolei Teatr Gdynia Główna zaprasza na przedstawienie i... jakoś to będzie!. Będący obecnie w remoncie, Teatr Wybrzeże na oddanej jakiś czas temu scenie Malarnia prezentuje spektakl Niezwyciężony. W Teatrze Miniatura zobaczyć można Kasieńkę.

Scena Teatralna NOT zaprasza na spektakle gościnne - Prywatna klinika oraz Wieruszka, Twoja wymarzona pomoc domowa. Z kolei w kościele św. Katarzyny fragmenty opery Tosca zostaną zaprezentowane przez włoskich solistów oraz zespół instrumentalny z Rzymskiej Opery Kameralnej.

Plama zaprasza na wystawę twórczości kolektywu KABINA. Będzie ją można oglądać do końca października, od poniedziałku do piątku. Z kolei w Galerii Triada świętowane będzie 60-lecie urodzin i 35-lecie pracy Waldemara J. Marszałka. Przed nami też imprezy filmowe: Kino w tuBazie w Gdyni oraz trwający cały czas festiwal Kino w Trampkach. Będzie także wydarzenie z pogranicza muzyki i filmu, czyli Film niemy z muzyką na żywo Orkiestry Ludwika Sarskiego.


"Rozważna i romantyczna" to najnowsza premiera Teatru Miejskiego w Gdyni. Na zdjęciu: Martyna Matoliniec, Elżbieta Mrozińska i Agnieszka Bała. Więcej zdjęć (3)

"Rozważna i romantyczna" to najnowsza premiera Teatru Miejskiego w Gdyni. Na zdjęciu: Martyna Matoliniec, Elżbieta Mrozińska i Agnieszka Bała.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

"Rozważna i romantyczna" to najnowsza premiera Teatru Miejskiego w Gdyni. Na zdjęciu: Martyna Matoliniec, Elżbieta Mrozińska i Agnieszka Bała.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Spotkania, wystawy i aktywneAkademia Artystyczna zaprasza na warsztaty tańca irlandzkiego i szkockiego, wstęp wolny. W Centrum Szkolenia PZTS w sobotę odbędzie się Festiwal Tenisa Stołowego.

W Plamie coś dla miłośników powieści graficznych - warsztaty Komiks w Plamie. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w rysowaniu oraz dla tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z komiksem.

Hevelianum zaprasza na Muzyczne poranki dla szkół, czyli comiesięczne warsztaty. Z kolei Europejskie Centrum Solidarności organizuje XV Festiwal Integracji Artystycznej "Pozapozy", który rozpocznie obchody Dni Twórczości Osób Niepełnosprawnych. W Gdyni, Experyment przeprowadza Warsztaty rodzinne zatytułowane "Z czym to się je? Przyprawy świata".

Wydarzenia onlineW nadchodzących dniach nie zabraknie wydarzeń przeprowadzanych wirtualnie i ich liczba będzie prawdopodobnie rosła. Będą to takie imprezy jak na przykład 15. Festiwal filmów jednominutowych organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku czy All About Freedom Festival.

Jeszcze do soboty trwa także Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku, organizowany online przez Instytut Kultury Miejskiej. W tym roku odbywa się pod hasłem "Halo, Tu Ziemia!".

Obędzie się również spektakl online, czyli Teatr Barnaby: Baśń o rycerzu bez konia. Przed nami także kolejna edycja wydarzenia dedykowanego publikacjom artystycznym, czyli Nakład własny #3. Festiwal artystycznych wydawnictw o sztuce. Z kolei Hevelianum przygotowuje konferencję online: Edukacja przez relacje.
Czy uczestniczysz w wydarzeniach online?
16%

tak, to dobra alternatywa

22%

brałe(a)m udział w kilku takich imprezach

15%

raz czy dwa, ale to nie to samo

47%

nie, nie przemawia do mnie ta forma wydarzeń kulturalnych

zakończona

łącznie głosów: 55

Spektakle

Opinie (2)

 • przeciez od soboty czerwona strefa i wszystkie koncerty odwolaja a wy kase za pol roku zobaczycie haha

  oj napalency

  • 9 2

 • I bardzo dobrze

  Skoro ludzie sami nie nie potrafią się pilnować to trzeba wprowadzić restrykcję. Podwyższyć mandaty la tych co nie przestrzegają zarządzeń władz . Tych wszystkich cwaniaczków organizujących dyskoteki i imprezy w pubach, pod przykrywką nauki, kursu tańca, karać więzieniem i ogromną karą finansową rzędu kilkuset tysięcy złotych.

  • 7 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.