Planuj tydzień: Cudawianki, Noc Świętojańska, Dzień Ojca

20 czerwca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Aleksandra Wrona
Na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się kolejny Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej. Więcej zdjęć (3)

Na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się kolejny Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się kolejny Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Przed nami dużo okazji do świętowania, m.in. noc świętojańska, zakończenie roku szkolnego czy Dzień Ojca. Warto wyjść z domu i należycie powitać nadchodzące lato.
KoncertyPiątkowy wieczór to święto dla wszystkich fanów Bryana Adamsa. Podczas koncertu w Ergo Arenie artysta będzie promował swój nowy album "Shine A Light". Piątek to też początek sopockiego festiwalu Memphis in Poland. Dzień później, na gdyńskiej plaży oficjalnie powitamy lato na tegorocznych Cudawiankach, a na Placu Zebrań Ludowych zaśpiewa Kayah (w ramach Festiwalu Kolorów Nocy Świętojańskiej).

Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na recital Agaty Grześkiewicz, w Teatrze Leśnym czeka nas Świętojańskie Bluesowanie, a w Muzeum Miasta Gdyni zagra Michalove. W niedzielę, w Operze Leśnej usłyszymy muzykę Queen w symfonicznych aranżacjach, w Amfiteatrze Orana zagra Lech Dyblik, a w Blues Clubie Paweł Izdebski. Centrum Św. Jana zaprasza na Świętojańskie Świętowanie 2019: Piosenka jest dobra na wszystko. Z okazji Dnia Ojca, w Starym Maneżu usłyszymy przeboje The Beatles w wykonaniu zespołu Żuki.

We wtorek w Operze Leśnej wystąpi legendarny zespół Toto. W Gdyńskim Centrum Kultury usłyszymy koncert Tribute to Jackson z gościnnym udziałem Kuby Badacha. Dzień później, na scenie 100czni zobaczymy Mery Spolsky. Muzycznie zapowiada się też czwartek - w Ergo Arenie wystąpi Maluma (uwaga, zostały ostatnie bilety), w Oliwskim Ratuszu Kultury usłyszmy najpiękniejsze polskie piosenki. Od lat 50-tych do współczesności, a podczas BOTO Wild Jam zagra Michał Bąk.

Sprawdź nagrody w naszych konkursach


Imprezy kluboweW piątkowy wieczór Protokultura zaprasza na Słoneczny Patol, Sfinks700 na Bassriver Warmup, a w Bunkrze zagrają Długi i Stevens. Moloteka zaprasza na zabawę z Lone i Mr Drum R, w Mieście Aniołów pobawimy się na Wakacyjnym Hot This Up, a we Wtedy odbędzie się Flaming Party. Cafe Absinthe zaprasza na wieczór z Karl i Sébastien, w Jedz Pij Tańcz Baranovski otworzy Copa Garden, a w Klubie Tan czeka nas Kubański Piątek.

W sobotę Sfinks700 zaprasza na I0Sound Party, w Klubie Tan wyśnimy Sen Nocy Letniej, a w Bunkrze wybuchnie Muzyczna Bomba. Protokultura zaprasza na wspólne świętowanie Nocy Kupały podczas Psychedelic Trance Party, a w Molotece wystąpią Paul Sweden, Novy i Bari Sax.

Cudawianki to impreza, która rokrocznie rozpoczyna sezon letni. Więcej zdjęć (3)

Cudawianki to impreza, która rokrocznie rozpoczyna sezon letni.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Cudawianki to impreza, która rokrocznie rozpoczyna sezon letni.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaPrzed nami Noc Świętojańska i związane z nią atrakcje. Do wspólnej zabawy w klimacie Gorączki Sobotniej Nocy zaprasza Stary Maneż. Na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się Festiwal Kolorów zwieńczony koncertem Kayah. Dzień później w Teatrze Leśnym pobawimy się na festynie i potańcówce Sobótka na Jaśkowej Dolinie.

Spektakle dla dzieci


Gdynia celebrować będzie Święto Morza. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. III Żeglarska Parada Świętojańska. W sobotę czeka nas pierwsza impreza na gdyńskim woonerfie przy ul. Abrahama. Oprócz tego, wśród wydarzeń towarzyszących gdyńskim Cudawiankom znalazły się też Cuda na winylu i wianki w Bibliotece Śródmieście i dzień otwarty Halo Kultura.

Rada Dzielnicy Dąbrowa zaprasza na festyn z okazji rozpoczęcia wakacji. W Teatrze Leśnym czeka nas Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca, a w Grodzisku czeka nas Jarmark Grodowy. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza miłośników roślin na społeczno-botaniczne witanie wakacji oraz Ostatnie Nocowanie w Muzeum pod hasłem "Noc na transatlantyku".

W niedzielę możemy wybrać się na Vintage Market na 100czni. Galeria Metropolia zaprasza na zlot Rozpoczęcie Lata Moto Show Summer Start 2019.

Gdyński woonerf jest już otwarty, a w nadchodzącym tygodniu odbędzie się tam pierwsza Sąsiedzka Sobota. Więcej zdjęć (3)

Gdyński woonerf jest już otwarty, a w nadchodzącym tygodniu odbędzie się tam pierwsza Sąsiedzka Sobota.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Gdyński woonerf jest już otwarty, a w nadchodzącym tygodniu odbędzie się tam pierwsza Sąsiedzka Sobota.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Teatr, kabaret, muzyka poważnaTarasy przy Aquaparku odwiedzi Grupa MoCarta ze swoim nowym programem Wśród gwiazd. Opera Bałtycka zaprasza na baletową premierę Wieczór latynoamerykański kończącą sezon artystyczny. W nadchodzącym tygodniu czekają nas też spektakle Podróż do Buenos Aires, Rewia Piosenki - Koncert na zakończenie sezonu, Mayday. Run For Your Wife, Czarnoksiężnik z Krainy Oz i dwa występy teatru ulicznego: Krawiec pani Mani, Hulay dusza.

W Sali Koncertowej PFK będziemy mieli okazję usłyszeć Koncert Dyplomantów Akademii Muzycznej - Pauliny Dołęgowskiej i Wiktowa Kozłowskiego. W Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się II Koncert Promenadowy, a w kościele Św. Jana wystąpi Grace Gospel Choir. Ponadto, w piątek rozpoczyna się VIII Euro Chamber Music Festival Gdańsk, pełen program festiwalu znajduje się w naszym kalendarzu imprez.

Ochotnicy znów wskoczą do morza z molo

Mat. archiwalny

SportW niedzielę będziemy mieli okazję w szczytnym celu Skoczyć z Mola Do Morza. W sobotę w Sopocie odbędą się II Międzynardowe Regaty Charytatywne. Moloteka zaprasza na trening na plaży z Irkiem Żakiem. W piątek, ulicami Gdyni przejedzie XIII Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy.

Narodowy Stadion Rugby zaprasza biegaczy na Mistrzostwa Europy OCR. Ponadto na miłośników biegania czekają też Biegowe GP Dzielnic Gdańska (GP Strzyża) i XX Bieg Chartów - Puchar Gdyni 2019 - Witomino Radiostacja (biegi dla dzieci i młodzieży).

Forum Gdańsk zaprasza na rowerowy spacer po tajemniczych zakątkach Gdańska. W Jumpcity odbędzie się trzygodzinna nocna zabawa do muzyki na żywo. Z dziećmi warto wybrać się na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację Gdańsk Westerplatte i kolejną odsłonę pieszych wędrówek z rodziną - Aktywuj się w Gdańsku.

W Hali Gier GCS odbędzie się turniej Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Gdynia zaprasza na międzynarodowe zawody w gimnastyce artystycznej Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup. Na Skwerze Arki Gdynia odbędzie się XII Turniej o Puchar Bombardierów z Wybrzeża, a na Placu Przyjaciół Sopotu kolejna edycja turnieju koszykówki Street Challenge Sopot. Na Stadionie Leśnym zobaczymy XXII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, a na plażę w Górkach Zachodnich możemy wybrać się na V Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee.
W nocy przez Gdynię przejadą rowerzyści

Mat. archiwalny

KinoDobra wiadomość dla miłośników seansów pod chmurką - w sobotę rusza czwarta edycja Kina Na Szekspirowskim. W Teatrze BOTO Maja Miro i Ignacy Wiśniewski zagrają do filmów Segundo da Chomón. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na Kino Otwarte - Miasto: W piwnicy, w NCK zobaczymy Kino Morze, czyli 8 filmów krótkometrażowych z Niemiec, Litwy, Szwecji oraz Polski, których tematem przewodnim jest tożsamość mieszkańców regionu morza bałtyckiego. Po projekcji odbędzie się dyskusja z zaproszonymi gośćmi. W cyklu z kinem rosyjskim wyświetlony zostanie film Twierdza Brzeska, Kino Kameralne Cafe zaprasza na premierę filmu Oszustki, a KinoPort na premierę miesiąca - Kobieta idzie na wojnę. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na Sztukę w Centrum - Van Gogh i Japonia. Na Wydziale Neofilologicznym UG odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Solidarność według kobiet.

Repertuar kin w Trójmieście

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
31%

Cudawianki

20%

festiwal kolorów

7%

koncert Bryana Adamsa

13%

pikniki z okazji Nocy Świętojańskiej

3%

Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy

2%

gdyński woonerf

7%

zlot miłośników motoryzacji

7%

kino plenerowe

10%

koncert Toto

zakończona

łącznie głosów: 230

Opinie (12) 10 zablokowanych

 • zlot miłośników motoryzacji ?? To mamy codziennie na ulicach całą dobe przez cały rok!!

  • 19 0

 • Na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się kolejny Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej. (4)

  Mam nadzieję, że ubabrani uczestnicy tej imprezy nie będą wpuszczani do pojazdów komunikacji miejskiej. A swoją drogą, co w tym fajnego uwalać się kolorowym proszkiem?

  • 14 7

  • (1)

   to taka nowa teczowa tradycja

   • 3 5

   • Weź tą politykę sobie WSADŹ w ...

    • 4 1

  • Nowa indyjska tradycja dla biednej, gdańskiej kasty (1)

   Ile dziur przy szpitalu MSW można by zlikwidować za pieniążki zapłacone prywatnej firmie od proszku?

   • 0 0

   • Ludzie nie żyją tylko pracą, potrzebują też rozrywki, odstresowania, odskoku od codzienności inaczej zwariują. I każdy wybiera to co lubi. Jedni rower inni książkę czy wodę. A ilu biednych można nakarmić wyrzucanym

    Ludzie nie żyją tylko pracą, potrzebują też rozrywki, odstresowania, odskoku od codzienności inaczej zwariują. I każdy wybiera to co lubi. Jedni rower inni książkę czy wodę. A ilu biednych można nakarmić wyrzucanym chlebem/62%/, wędlinami /46%/, mięsem /10%/ lub połową wyrzucanych owoców. Niemniej najpierw kupuje się dużo lub duże opakowania bo tanio, a następnie wyrzuca i nikt nie myśli, że w sumie wyszło drogo. Jęczymy, żeśmy biedni, bo marnujemy połowę wypłaty.

    • 0 0

 • Noc Świętojańska to nie indyjski proszek!

  Noc Świętojańska nie ma nic wspólnego z indyjskimi rozrywkami najniższych kast.
  Prosimy nie brudzić naszych świąt i tradycji. Zresztą foteli komunikacji miejskiej także.

  • 13 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.