stat

Planuj tydzień: WOŚP, koncert kolęd w Gdyni i karnawałowe imprezy

11 stycznia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona

Najbliższa niedziela upłynie pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenia związane z 26. finałem odbędą się w całym Trójmieście. Warto wybrać się też na jedno z muzycznych lub literackich spotkań, których w nadchodzącym tygodniu nie zabraknie.WOŚPW najbliższą niedzielę w Gdańsku, Sopocie i Gdyni odbędą się finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP będzie można wesprzeć też podczas orkiestrowego zimowego przejazdu rowerowego "Mikołaje na Rowerach 2018" oraz w specjalnych liniach komunikacji miejskiej, uruchomionych na ten dzień. W pomoc Orkiestrze włączyły się też trójmiejskie centra handlowe Osowa i Riviera. Związane z finałem wydarzenia znajdziemy w Oliwskim Ratuszu Kultury i klubie Hi-Fi High Five.

Wszystkie wydarzenia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziesz w naszym kalendarzu imprez.

KoncertyW piątek w Teatrze BOTO wystąpi elektroniczny zespół LAS, natomiast w Plamie usłyszymy rockowe Morkvocvet. W niedzielę do Gdynia Areny ponownie zawita Betlejem w Gdyni. Kolędy z różnych stron świata wykonają m.in. Natalia Kukulska, Daria Zawiałow i Mieczysław Szcześniak. Tego dnia w Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpi Riverboat Ramblers Swing Orchestra, w Teatrze BOTO Dima Gorelik & Shahar Elnatan, a w Starym Maneżu Alicja Węgorzewska. Desdemona zaprasza na koncert zespołów Drip Of Lies, Limp Blitzkrieg i Nędza.

We wtorek w Blues Clubie odbędzie się jam session bluesowe z Filipem Kamerath. Dzień później, w Pokładzie wystąpi Trio: Andrzej Sikorowski, Maja Sikorowska, Jacek Królik. Kwadratowa zaprasza na czwartkowy koncert Braci Figo Fagot. W Oliwskim Ratuszu Kultury usłyszymy Wespół w Zespół 5/6, podczas BOTO Wild Jam wystąpi Marcin Bożek z gośćmi, a na Blues Club przeprowadzony zostanie harmonijkowy atak Harpcore. Czwartek to też rozpoczęcie 8. Dni Muzyki Nowej w Klubie Żak.

Imprezy kluboweDobra wiadomość dla miłośników imprezowania: najbliższy piątek zapowiada się naprawdę bogato. Protokultura zaprasza na wydarzenie z cyklu Bułka Paryss'ka - Clark Davis, w Mechanicznej Pomarańczy odbędzie się David Bowie night, a Metro zaprasza na Electric Dreams vol. 10. W Bunkrze pobawimy się na kolejnej imprezie z cyklu Faszyn from Raszyn. Autsajder zaprasza na Piwny Piątek vol. 3, w Sfinks700 usłyszmy Neuroshock 2 with Malux, a w Drugim Domu zagrają Tralien, Thomas Luke, Kajko i Gibon. Tego wieczoru Mewa Towarzyska zaprasza na tańce, hulanki i swawole. Dzień później, w Metrze pobawimy się podczas Rock Night - To już ro(c)k, a w Sfinks700 zagra Oxia - Back to Roots. Sobota to też pierwsze urodziny klubu Mechaniczna Pomarańcza i trzecie urodziny Protokultury.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaW Gdańskim Teatrze Szekspirowskim obejrzeć możemy wystawę "Beksiński nieznany", czyli zbiór ponad stu prac Zdzisława Beksińskiego. Sztuka Wyboru zaprasza na wernisaż wystawy prac Moniki Konczakowskiej zatytułowanej "ONE", a w Operze Bałtyckiej będziemy mieli okazję wziąć udział w otwartej próbie baletu "B jak balet".

W nadchodzącym tygodniu czekają nas też ciekawe wydarzenia muzyczne i literackie. We WRZEpracowni odbędzie się trzeci Wieczór Płytowy, podczas którego zaprezentowane zostaną premierowe muzyczne płyty artystów trójmiejskich. Gama zaprasza na Styczniowy Zlot K-popowy. W Trattori Bresno odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu #Kultura200mOdMorza, tym razem gwiazdą będzie Paweł Deląg. W Filii Naukowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej fani będą mieli okazję spotkać J. L. Wiśniewskiego. Studio 57 zaprasza na spotkanie poświęcone Yachowi Paszkiewiczowi.

W Gdyni Arenie odbędzie się specjalna, jubileuszowa edycja Targów Ślub i Wesele. Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na warsztaty taneczne Brazylijski Zouk.

Teatr, kabaret i muzyka poważnaPełne informacje na temat repertuaru trójmiejskich teatrów znajdują się w naszym kalendarzu imprez. W Teatrze Muzycznym zobaczymy jeszcze "Wiedźmina" i "Koncert Sylwestrowy na bis: Rewię Jubileuszową". Warto też wybrać się na "Rzuciłem palenie... Kocham Cię". Państwowa Galeria Sztuki zaprasza na VI Dwubiegunowe Międzynarodowe Spotkanie Performerów. Spragnionych śmiechu czeka 10-lecie kabaretu Nowaki oraz występy stand-upowe w ramach gdyńskiej sceny Olki Szcześniak.

Jak co roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na styczniowy Koncert Noworoczny. W Filharmonii Bałtyckiej odbędą się II Bal Gdański: Randka w cis-moll z Jackiem Kawalcem oraz Koncert symfoniczny: Wirtuozeria osobowości. Akademia Muzyczna zaprasza na Galowy Koncert Noworoczny. W cyklu Niedziela Melomana usłyszymy Koncert wiedeński. Do Filharmonii Bałtyckiej warto wybrać się też z dziećmi na Koncert edukacyjny: Zatańczymy z całym światem.

SportW niedzielę odbędą się kolejne Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Wszyscy, którym niestraszna jest zimna woda zaproszeni są na wspólne morsowanie Daj Nura. Weekend to też Halowe Zawody Regionalne w Skokach JumpOFF. Rusza 5. Kolejka Ekstraligi Futsalu Kobiet. W nadchodzącym tygodniu zobaczymy mecze: MH AUTOMATYKA Gdańsk - Comarch Cracovia (hokej), Basket 90 Gdynia - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin (koszykówka kobiet), WYBRZEŻE Gdańsk - Chrobry Głogów (piłka ręczna).

Morsy znów spotkają się w Jelitkowie.

KinoW cyklu Teatroteka Teatru Na Plaży zobaczymy sztukę "Krzywy domek". DKF Miłość Blondynki zaprasza na Horyzonty Kina: "Louise nad morzem". W cyklu Kino Rosyjskie Klubu Horyzont wyświetlony zostanie film "Arytmia". DKF Kurort zaprasza na Future Shorts. Zima 2017 - program złożony z sześciu krótkometrażowych filmów, w tym fabuł, dokumentu, teledysku i eksperymentu, pochodzących m. in. z Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii, Brazylii.