stat

Planuj tydzień: WOŚP i wspólne kolędowanie

10 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona
Zeszłoroczny finał WOŚP w Gdyni

Materiał archiwalny

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jednak niejedyne wydarzenia, które nas czekają. Sporo będzie okazji do wspólnego kolędowania, ciekawych warsztatów i imprez klubowych.
W związku z żałobą część imprez została odwołana. Aktualna lista odwołanych wydarzeń znajduje się w artykule: Odwołane imprezy w TrójmieścieAtrakcje muzyczneW weekend czekają nas przede wszystkim koncerty związane z finałem WOŚP - w Gdańsku zagrają m.in. Blue Cafe, Varius Manx & Kasia Stankiewicz (Targ Węglowy) oraz Piotr Bukartyk (Stary Maneż), w Sopocie TKM Sopot, KRUKI, SaiN (Scena) i Śpiewający Aktorzy (Scena Kameralna), a w Gdyni Future Folk (sobota, Centrum Riviera).

W piątkowy wieczór, w klubie Sfinks700 wystąpi kolektyw LTE Boys Global, w Teatrze BOTO usłyszymy na żywo płytę "Flamenco Industrial" zespołu X-Projekt, a zespół eM będzie świętował w Wydziale Remontowym swoje 25-lecie. Metro zaprasza na koncert Grin, Mass Insanity i The Mind Parasites.

W środę w Żaku rozpoczną się 9. Dni Muzyki Nowej. Muzycznie zapowiada się też czwartek - Bunkier odwiedzi Strojnowy, w Plamę Jan Szczurek Quartet, a ramach BOTO Wild Jam zagra Przemek Dyakowski.

Styczeń to też czas radosnego kolędowania. W Filharmonii Bałtyckiej stare i nowe kolędy wykonają Zbigniew Preisner i Przyjaciele, kolędy na jazzowo zabrzmią w kościele Zmartwychwstania Pańskiego, a w Klubie Riwiera rozpocznie się IX Festiwal Kolęd i Pastorałek Wojska Polskiego. Świąteczno-noworoczny koncert kolęd odbędzie się też w bazylice św. Brygidy, wystąpi w nim zespół Pectus (wstęp wolny).

Kolędy w Trójmieście


Tymczasem w klubachSfinks700 zaprasza na zimową zabawę w rytmie Drum&Bass, Miasto Aniołów na Party With Video, a w Gorzko Gorzko postaramy się Na świat patrzeć przez różowe okulary. Mechaniczna Pomarańcza zachęca do wspólnego świętowania drugich urodzin klubu, w Ygreku pobawimy się do disco polo, a w Nowym Haremie rozbrzmi gorąca samba. Dzień później swoje czwarte urodziny świętować będzie Protokultura.

W sobotę w Sfinksie odbędzie się V edycja Rezonansu, Cafe Absinthe zaprasza na Kapitańskie Tango, a w Bunkrze do tańca zagra saksofon. W Metrze czeka nas kolejny Schism. Do muzyki z lat 90. pobawimy się w Mewie Towarzyskiej, Autsajder zaprasza singli na specjalną imprezę z kolorowymi opaskami, a w Nowym Haremie studenci pobawią się na Wielkich Połowinkach.

WOŚP i ciekawe warsztatyNajbliższy weekend upłynie pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenia związane z finałem znajdziemy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Ciekawymi propozycjami wydają się być bicie rekordu Polski w wiosłowaniu, przejazd mikołajów na rowerach, zlot miłośników motoryzacji czy zabytkowe autobusy i tramwaje.

Jednak nie tylko orkiestrowe atrakcje czekają nas w przyszłym tygodniu. Centrum Nauki Experyment zaprasza na rodzinne warsztaty z kuchni molekularnej, w Hevelianum będziemy mieli okazję obserwować niebo w ramach świętowania 100-ecia Międzynarodowej Unii Astronomicznej, a Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na warsztaty projektowe dla dorosłych. W Gdyńskim Centrum Kultury odbędzie się 19 już Teatrzyk Młodego Artysty a podczas biesiady literackiej w Sopotece i Konsulacie Kultury spotkamy Zbigniewa Hołdysa. Na wspólne świętowanie urodzin z jazzem, sushi i winem zapraszają Alchemia Wina & Sugoi Sushi.

Teatr i muzyka poważnaW nadchodzącym tygodniu do teatru będziemy mogli wybrać się m.in. na spektakle Hejt School Musical, Rewia Piosenki - Koncert Sylwestrowy, Cud albo Krakowiaki i Górale, Konsternacja, Śmierć białej pończochy, Akt równoległy, Little Pony, Co pan na to, panie Freud?, Mayday. Run For Your Wife, Nord-Ost, Broniewski, Bóg mordu, Każdy przyniósł co miał najlepszego, Sceny miłosne dla dorosłych, Her(t)z czy operę Dziadek do orzechów.

Akademia Muzyczna zaprasza na koncert przy świecach z muzyką dawną oraz Koncert noworoczny z cyklu: Muzyczna Kartka z Kalendarza. W Filharmonii Bałtyckiej będziemy mieli okazję zobaczyć Muzyczną aleję gwiazd z Grażyną Brodzińską, wybrać się w muzyczną podróż Wokół Wiednia i pobawić się na II Balu Gdańskim.

Sport w Trójmieście: wszystkie wydarzenia


W kinieMulitikino zaprasza na retransmisję z cyklu Met Opera: Adriana Lecouvreur. Klub Horyzont zaprasza na pokaz filmu Słoń połączony ze zbiórką charytatywną. W Gdyńskim Centrum Filmowym zobaczymy siedem filmów krótkometrażowych wybranych z programu Festiwalu Sundance. DKF Kurort zaprasza na projekcję filmu Pomiędzy słowami. W GCF będziemy mieli też okazję wziąć udział w przedpremierze filmu Dom, który zbudował Jack, połączonej z debatą filozoficzną.

Repertuar kin w Trójmieście

Z imprez najciekawiej zapowiadają się:
60%

atrakcje związane z WOŚP

19%

koncerty kolęd i pastorałek

3%

rodzinne warsztaty

1%

Dni Muzyki Nowej

17%

obserwacje nieba w Hevelianum

zakończona

łącznie głosów: 90