stat

Planuj tydzień: czas świątecznego wyciszenia

18 kwietnia 2019, 10:00
Aleksandra Wrona

Nadchodzący tydzień upłynie pod znakiem Wielkanocy. Będzie spokojniej, ale okazja do wstania od świątecznego stołu na pewno się znajdzie.
KoncertyW sobotę Protokultura zaprasza na Death Bleeds Metal, czyli aż siedem zespołów metalowych na jednej scenie. Wieczorem w Tetrze BOTO wystąpi Seeme, a w B90 Blindead. Nowy tydzień rozpocznie występ Pierluigi Petricca w Blues Clubie. W środę w Starym Maneżu usłyszymy popowo-gospelową formację TGD, w Parlamencie wystąpi Kwiat Jabłoni, a w NCK Taran Trio.

Bardzo muzycznie zapowiada się czwartek, tego dnia rozpocznie się Gdańsk Lotos Siesta Festival, w ramach którego wystąpią Kandace Springs i Marco Rodrigues. Blues Club zaprasza na koncert Bernarda Dornowskiego z Czerwonych Gitar, w Spatifie wystąpi Siksa, a w Oliwskim Ratuszu Kultury Hardy, Wiśniewski i Mackiewicz. W NCK odbędzie się premierowy Koncert Bałtycki, którego gwiazdami będą Afenginn i Szamburski/Górczyński. B90 zaprasza na koncert gwiazdy muzyki reggae - Alborosie.

Imprezy kluboweDo piątkowego wypadu "na jednego" zaprasza imprezowiczów Bunkier, we Wtedy celebrować będziemy Święta Wtedynocne, a do wymiany pisanki na drinka (przez cały weekend) zaprasza Klub Kosmos. W sobotę Sfinks700 zaprasza na Music Moves Us, w Bunkrze wybuchnie muzyczna bomba, a w Wydziale Remontowym posłuchamy Bardzo Dobrej Smutnej Muzyki. Wolny poniedziałek sprawi, że imprez nie zabraknie również w niedzielę. W Sfinks700 czeka nas świąteczna edycja One Night In Sopot, Gorzko Gorzko zaprasza na Wesele Wielkanocne, a w Sassy zagra Mousse T. W wielkanocny poniedziałek możemy wybrać się na whisky do Mechanicznej Pomarańczy lub piwo do Bunkra.

Wygraj bilety w naszych konkursach


Wydarzenia, wystawy, spotkaniaW Wielki Piątek, w okolicach Targu Węglowego odbędzie się widowisko religijno-teatralne pt. Misterium Gdańskie - "Sąd nad Jezusem". Wieczorem ulicami Gdańska przejdzie V Nocne Misterium Krzyża.

W regionalne smakołyki na świąteczny stół będziemy mogli zaopatrzyć się podczas jarmarku Żuławskie Smaki w CH Osowa oraz na Wielkanocym Jarmarku Regionalnym w Galerii Klif. Tymczasem CH Riviera zaprasza do obejrzenia wystawy pisanek. W gdyńskich Halach Targowych odbędzie się Giełda Vintage "z koca i z ręki".

W poniedziałek na parkingu przy Ergo Arenie odbędzie się pierwsze w sezonie spotkanie właścicieli pojazdów zabytkowych i klasycznych. Przy okazji zlotu Wydział Ruchu Drogowego pomoże sprawdzić stan techniczny pojazdów.

Miłośników literatury czeka spotkanie z Jackiem Dehnelem. W Muzeum Miasta Gdyni rozpocznie się II Festiwal Literatury Dziecięcej Koci Łapci. Biblioteka Główna UG zaprasza na wystawę kostiumów i rekwizytów "Na Srebrnym Globie. Kostiumy odnalezione", a w Sopotece obędą się warsztaty teatralne.

Teatr, kabaret, muzyka poważnaLubiących się śmiać Wojciech Tremiszewski zaprasza na Solo nowele w Teatrze BOTO. Improwizacje komediowe odbędą się też w Wydziale Remontowym. W teatrach czekają nas spektakle Chłopcy z Placu Broni, Skrzypek na dachu, Ruscy, Randka z feministą, Bóg mordu, Mary Page Marlowe, Mistrz i Małgorzata i 455. Urodziny Szekspira: Burza.

Nadchodzący tydzień upłynie pod znakiem Actus Humanus. Podczas festiwalu muzyki dawnej wystąpią: Adam Strug, Monika Kaźmierczak, Christophe Rousset, Marcin Świątkiewicz, La Compagnia del Madrigale i Akademie für Alte Musik Berlin. W czwartek odbędzie się też Gala wręczenia Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Poważny Mozart i dramatyczny Ravel.

Zeszłoroczne otwarcie sezonu

Materiał archiwalny

SportW wielkanocny poniedziałek czeka nas ciekawa alternatywa dla tradycyjnego śmigusa-dyngusa, czyli WaterRUN - bitwa wodna połączona z bieganiem. W Gdyni odbędzie się specjalny kolarski wyścig z okazji lanego poniedziałku, a na sopockim Hipodromie rozpoczną się Międzynarodowe i Krajowe zawody w WKKW CCI-L, CCI-S, CNC. Kibiców czekają mecze koszykówki: TREFL Sopot - King Szczecin, ARKA Gdynia - Polski Cukier Toruń i piłki nożnej: Lechia Gdańsk - Piast Gliwice i Arka Gdynia - Miedź Legnica.

KinoKino Kameralne Cafe zaprasza na Przegląd Czeskiego Kina i nocne granie filmu Impostor. Przegląd nowego kina włoskiego czeka nas w Gdyńskim Centrum Filmowym, a Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na Kino Otwarte - Miasto: Mikrotopia - seans filmowy dla dorosłych. DKF Miłość Blondynki zaprezentuje kinomanom Klasyczny klasyk: Na srebrnym globie, a w serii KinoPasja zobaczymy Ułaskawienie. Gdyńskie Centrum Filmowe razem z WSB w Gdyni zapraszają na pokaz filmu Matangi / Maya / M.I.A. i rozmowę z Wojciechem Mościbrodzkim, wykładowcą WSB.

Trójmiasto: repertuar kin

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
2%

bieg z bitwą wodną

16%

Lotos Siesta Festival

36%

zlot klasycznych samochodów

5%

giełda vintage

25%

Death Bleeds Metal

16%

mecze Lechii i Arki

zakończona

łącznie głosów: 44