Planuj tydzień: festiwal filmowy w Gdyni, dzień otwarty schronów, weekend kulinarny

12 września 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Aleksandra Wrona
Zespół Luxtorpeda będzie gwiazdą koncertu "Każdy ma swoje Westerplatte". Więcej zdjęć (2)

Zespół Luxtorpeda będzie gwiazdą koncertu "Każdy ma swoje Westerplatte".

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Zespół Luxtorpeda będzie gwiazdą koncertu "Każdy ma swoje Westerplatte".

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo różnorodnie - festiwal filmowy, kabarety, stand-up, festyny i dużo wydarzeń sportowych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
KoncertyNadchodzący tydzień nie rozpieszcza nas liczbą koncertów, ale okazja do posłuchania muzyki na żywo na pewno się znajdzie. W piątek w Teatrze BOTO wystąpi Rafał Dubicki Quartet, Wydział Remontowy zaprasza na Pieśni Czasu Końca: Tankograd, Sun No More, Mound, TtU, a w Metrze zagrają Bad Taste, Ashborn, Explozer i Breed. Dzień później w Blues Clubie 4 Szmery zagrają Tribute to AC/DC, a w Wydziale Remontowym wystąpią The Analogs. Ciekawie zapowiada się hip-hopowy koncert Każdy ma swoje Westerplatte. W niedzielę Blues Club zaprasza na koncert Panie Pozwolą - Osiecka/Młynarski, w Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpi Agata Karczewska, a w Klubie Ucho Riverside (bilety wyprzedane).

Imprezy kluboweW piątkowy wieczór Miasto Aniołów zaprasza na imprezę z cyklu Hot this Up!, w ID Sopot zagrają Fatima & Rome B, a w Bunkrze czeka nas kolejna edycja Wixapolu. Protokultura zaprasza do wspólnego świętowania psychodelicznej pełni, a w MK Bowling udowodnimy, że Piątek Trzynastego może być szczęśliwy. Dzień później w Bunkrze zagrają Whiteboy & Komar, Metro zaprasza na Grunge Night, a w Protokulturze odbędzie się SafeWorld night - Dance and play party. Jägspot zaprasza na Gdański Jägermeister Challenge, a z ulicą Elektryków pożegnamy się na imprezie Przestrzenie kończącej tegoroczny sezon.

Komicy ponownie zmierzą się w meczu z raperami

Mat. archiwalny

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaMiłośnicy dobrego jedzenia powinni w nadchodzącym tygodniu wybrać się do Gdyni na XI Weekend Kulinarny.

Na Stadionie Rugby po raz drugi komicy i raperzy zmierzą się w Meczu o Psią Krew. Swoje święto będą miały ulica Świętego Ducha i ulica Chylońska. W Gdyni możemy wybrać się też na Dzielnicowy Festyn Rodzinny, a na terenie Hali Targowej czeka nas wydarzenie artystyczno-kulturalne Wielkie Halo 2. Grodzisko zaprasza na Święto Plonów.

Sopoteka zaprasza na targi w stylu vintage. Na skrzyżowaniu ulic Jaskółczej, Śluzy i Jałmużniczej czeka nas Ulica pełna życia. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wystawę Kino "Warszawa" i inne obiekty, które zostały biedronkami. W Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się debata Widzę zamiast nienawidzę. O sposobach na świat bez nienawiści.

Ciekawe spacery po Trójmieście


Rozglądających się za nowym lokum czekają Targi mieszkań i domów oraz Targi Budownictwa i Aranżacji - Mieszkanie, Dom, Ogród.

Na skwerze Kuracyjnym w Sopocie odbędzie się XVII Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych. Oczyszczalnia Gdańsk Wschód zaprasza na dzień otwarty. Zwiedzić będzie można też schrony przeciwlotnicze z czasów II wojny światowej w Gdyni-Leszczynkach.

Przed nami kolejny Bieg Westerplatte

Mat. archiwalny

Teatr, kabaret, muzyka poważnaCzeka nas tydzień pełen śmiechu. W Operze Leśnej odbędzie się kolejna Polska Noc Kabaretowa, salę koncertową Portu Gdynia odwiedzi kabaret Łowcy.B, a w Gdynia Arenie stand-uperzy wystąpią w szczytnym celu. W trójmiejskich teatrach czekają nas spektakle Koszt życia, Śniący chłopiec, It was/n't i monodram Złota Rybka przed 40-tką. W ramach Otwartego IKM w Siedlcach odbędą się warsztaty teatralne i spektakl Teatru Forum "Wspólnota". Na scenie teatralnej Klubu Żak zobaczymy finał projektu Kobieta. Ciało wojny.

W piątek Filharmonia Bałtycka oficjalnie otworzy sezon 2019/2020. W ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Teatrze Muzycznym Jerzy Rogiewicz zagra muzykę do filmu "Halka". Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na Czardasze, czardasze i jeszcze raz... tanga, a w Olivia Business Centre odbędzie się koncert Olivia Camerata. W ramach programu Otwarty IKM w Siedlcach w kościele pw. Chrystusa Króla usłyszymy koncert muzyki dawnej Bianco Fiore. W cyklu "Niedziela Melomana" usłyszymy Antonio Vivaldi / Astor Piazzolla - Cztery Pory Roku.

W poniedziałek rozpocznie się kolejna edycja gdyńskiego festiwalu filmowego. Więcej zdjęć (2)

W poniedziałek rozpocznie się kolejna edycja gdyńskiego festiwalu filmowego.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W poniedziałek rozpocznie się kolejna edycja gdyńskiego festiwalu filmowego.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

SportW sobotę odbędzie się 57. Bieg Westerplatte. Biegacze mogą zmierzyć się też w Biegowym Grand Prix Dzielnic Gdańska i Pucharze Gdyni (impreza dla dzieci i młodzieży). Ciekawą opcją dla miłośników biegania będzie Piwna Mila. Stowarzyszenie "Aktywni w Trójmieście" zaprasza na Ultramaraton Kaszubska Poniewierka. Rodzinne Gry Parkowe na Orientację zawitają tym razem do Wrzeszcza, a wydarzenie z cyklu Harpuś na Zaspę. Z rodziną możemy wybrać się też na Piesze wędrówki - Aktywuj się w Gdańsku. W Hali Olivia odbędą się zawody w łyżwiarstwie figurowym z cyklu ISU Junior Grand Prix. Hipodrom zaprasza na Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody.

Kibicom emocji dostarczą spotkania Lechia Gdańsk - Lech Poznań, Bałtyk Gdynia - Gwardia Koszalin i Torus Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin (piłka ręczna).

KinoW poniedziałek rozpocznie się 44. Festiwal Polskich Filmów Kameralnych. Program festiwalu, nowości i recenzje dostępne są w naszym specjalnym festiwalowym serwisie.

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na pokazy filmów o modzie: McQueen i Jean Paul Gaultier. Szyk i krzyk. W cyklu z kinem rosyjskim zobaczymy Stalingrad, w Klubie Krytyki Politycznej odbędzie się projekcja filmu Combat Girls. Krew i honor połączona z dyskusją. W Muzeum Emigracji zobaczymy film Diego, a Multikino zaprasza na retransmisję koncertu André Rieu. DKF Kurort zaprezentuje zestaw pięciu filmów krótkometrażowych, których łączy lato - Summer Shorts. Filmy w plenerze zobaczymy na placu Grunwaldzkim i na skwerze przy ul. Buczka.

Repertuar kin w Trójmieście

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
36%

festiwal filmowy w Gdyni

5%

Polska Noc Kabaretowa

6%

mecz komików z raperami

16%

koncert na Westerplatte

3%

Bieg Westerplatte

1%

Ulica pełna życia

5%

weekend kulinarny

4%

gala stand-upu

24%

mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań

zakończona

łącznie głosów: 138

Opinie (8) 5 zablokowanych

 • festiwal filmowy w markecie??

  • 6 3

 • Raperzy vs komicy (1)

  Niestety nie ma Lotka :(

  • 1 3

  • lotek na oiomie, znowu się przejadł.

   • 0 0

 • Brakuje w sondzie: "NIC"!?

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Spektakle